Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #65

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze:

Who’s she?, Ragusa, Scorched Kingdoms.

Liczba graczy: 2 graczy

Czas rozgrywki:  20 minut

Mechaniki: –

Spodziewany czas realizacji zamówienia: kwiecień 2019 roku

Koniec kampanii: 7 grudnia 2018 roku

Cena gry: 74$

Koszt wysyłki: brak informacji

Kto z nas nie zna gry „Zgadnij kto to?” Nawet jeżeli nigdy w nią nie graliście, to zapewne rzuciła Wam się w oczy u Waszych przyjaciół na półkach dzieciaków. Tym razem mamy szansę odkryć tę klasyczną pozycję w całkiem nowej odsłonie. Odsłonie, która pozwoli nam zapoznać się z wybitnymi, kobiecymi postaciami w historii. Podkreślić należy, że gra nie będzie polegać na zadawaniu pytań o wygląd postaci, a o ich osiągnięcia. Nie lada gratka dla historyków i osób, które chcą się zapoznać z wybitnymi postaciami dziejów ludzkości. Zapewne zastanawiacie się, skąd mielibyście znać wszystkie postaci. Przykładowo o kobiecie Frida Kahlo osobiście słyszę pierwszy raz. Pod każdą postacią jest jej krótki opis i ikony, które ułatwią nam opisanie postaci. W grze znajdziemy także 28 kart biografii wszystkich kobiet z ciekawymi anegdotkami z ich życia. Zachęcamy do wsparcia, tym bardziej że projekt powstał pod skrzydłami polskiej twórczyni – Zuzy Kozerskiej-Girard. Już teraz gratulujemy sukcesu!

Link do gry na Kickstarterze


Ragusa

Liczba graczy: 1-5

Czas rozgrywki: 40-80 minut

Mechaniki: Commodity Speculation, Trading, Worker Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: czerwiec/sierpień 2019 roku

Koniec kampanii: 15 grudnia 2018 roku

Cena gry: 35£

Koszt wysyłki: brak informacji

Ragusa przeniesie nas do XV wieku, kiedy to swój rozkwit przeżywała republika, będąca silną konkurencją dla Wenecji. Miasto znane dzisiaj jako Dubrownik stanowiło silne centrum handlu. Naszym zadaniem będzie doprowadzenie go do świetności.Dzięki odpowiedniemu umieszczaniu domków będziemy mogli budować mury miejskie, zbierać zasoby, produkować surowce, a także handlować i manipulować rynkiem. Gra wykorzystuje ciekawą mechanikę wykonywania akcji. Otóż miejsca, na których możemy stawiać własne domki, sąsiadować będą z trzema heksami. Te zaś pozwolą nam wykonać konkretne akcje. Na terenach wiejskich pozyskujemy zasoby, natomiast heksy w mieście pozwolą nam na „odpalenie” różnych rodzajów akcji. Co ciekawe wybudowanie swojego domostwa w sąsiedztwie innych graczy pozwoli im na ponowne aktywowanie swoich pól, poza własną turą. Gra kończy się w momencie wyłożenia na planszy wszystkich domków, a gracz z największą liczbą punktów wygra potyczkę.Intrygująca mechanika może zaciekawić wielu eurograczy. Co ważne, w ślad za nią podąża całkiem ładne wykonanie tytułu. Na pewno warto przyjrzeć się tej kampanii!

Link do gry na Kickstarterze


Liczba graczy: 2

Czas rozgrywki: 30-60 minut

Mechaniki:  Deck / Pool Building, Hand Management

Spodziewany czas realizacji zamówienia: maj 2019 roku

Koniec kampanii: 09 grudnia 2018 roku

Cena gry: od 25$

Koszt wysyłki: –

Scorched Kingdoms to konfrontacyjna gra karciana dla 2 osób. Zostań lordem w nowej grze z wpływami szachowymi, z elementami świata fantasy w stylu TCG, zarządzaniem zasobami i innowacyjnym system multi-deckbuildingu. Bądź gotowy na najbardziej brutalną strategiczną grę, z jaką się zetknąłeś. Wybierz swój klan, zbuduj unikalną talię i stwórz strategię bitwy 1 na 1 zgodnie z zasadami Nacji Ethalios. Każde z 11 narodów jest podzielone na wiele Królestw i Klanów. Każde z nich ma zupełnie inną mechanikę i strategię walki, co zapewni nam ogromną różnorodność rozgrywek. Gra składa się z pięciu faz. Pierwszą z nich jest faza przygotowawcza, w której dobierać będziemy karty w celu uzupełniania ich na ręce. Do wyboru mamy karty zasobów oraz charakterów. Wiele kart, które produkuje zasoby, może być aktywowana podczas tej fazy. W następnej planować będzie bitwę. Będziemy zatrudniać wojaków, zbierać zasoby, tworzyć unikalne połączenia kart oraz przywoływać kreatury. W fazie napaści akcja rozgorzeje na całego. Charaktery „Assault” będą aktywowane do ataku lub… zabijania. Po niej następuje faza oceny bitwy. Można w niej aktywować karty z poprzedniej fazy, z wyjątkiem umiejętności, które wyczerpują aktywowane karty. W fazie nocy możliwe są ataki znienacka i wiele wiele innych. W końcu nigdy nie wiadomo co przyniesie ciemność…  Pamiętajmy, że cena jest niska, ponieważ za 25 dolarów otrzymamy pliki do samodzielnego wydruku w domu. Normalną wersję też jesteśmy w stanie zamówić, ale jej cena jest nieporównywalnie większa.

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *