Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #46

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze:

Tang Garden, Overturn Rising Sands, So Long, My World.  

 

Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki: 40-60 minut

Mechaniki: Card Drafting, Set Collection, Tile Placement, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: styczeń 2019 roku

Koniec kampanii: 10 lipca 2018 roku

Dynastia Tang była uważana za pierwszą złotą epokę klasycznych i obecnie kultowych chińskich ogrodów. Cesarz Xuanzong zbudował wspaniały cesarski Ogród Majestatycznego Jasnego Jeziora jako hołd złożony  samemu życiu.

Tang Garden to gra podobna do Zen, która przeniesie Cię do pierwszego złotego wieku w Chinach, gdzie gracze będą stopniowo budować ogród, tworząc krajobraz, umieszczając scenerię i kreując swoją wizję poprzez pionowe panoramy. Podczas budowy szlachta odwiedza ogród, aby podziwiać otoczenie i sposób, w jaki naturalne elementy współistnieją w najbardziej zapierającej dech w piersiach scenerii, na którą ludzkość kiedykolwiek spoglądała.

W każdej z tur gracz będzie mógł wybrać tylko jedną akcję spośród rozbudowy ogrodu i umieszczonych w nich dekoracji. Obie te akcje równoważą się nawzajem, ustawiając gracza w pozycji dokonywania prostych i głębokich wyborów jednocześnie.

 

Rozbudowa polegać będzie na dokładaniu kolejnych kafelków. To jakiego z nich użyjemy, określi nasze bonusy. Może to być przesunięcie znaczników na jednym z torów planszy gracza lub też zyskanie bezpośrednio punków prestiżu. Niektóre obszary zawierają specjalne żetony, które zbierzemy, po zakryciu ich nowym kafelkiem. Pozyskany bonus pozwoli nam dołączyć kolejny fragment pionowego krajobrazu na jednym z boków planszy. Dzięki temu będziemy go kształtować według własnych upodobań, próbując trafić w gusta potencjalnych gości.

Umieszczanie dekoracji odbywać się będzie poprzez dociąganie odpowiedniej ilości kart i wyborze jednego elementu, który najlepiej będzie pasował do naszej układanki. 

Ciekawym mechanizmem wydaje się być umieszczanie w ogrodzie zacnych gości. Otóż będziemy mogli tego dokonać w momencie, w którym wszystkie 3 składniki natury będą w harmonii. Odwiedzający mają oczywiście swoje preferencje co do wyglądu krajobrazu, dając nam przy tym różne bonusy.

Gra pięknie się prezentuje pod względem graficznym. Co ważne również mechanicznie gra ma nam coś ciekawego do zaoferowania.

 

Podstawowa wersja gry to koszt 45 Euro. Za wersję de luxe zapłacimy 65 Euro. Przesyłka to koszt 12 Euro.

Link do gry na Kickstarterze


Overturn Rising Sands

Liczba graczy: 2-6

Czas rozgrywki:90-160 minut

Mechaniki: Action / Movement Programming, Campaign / Battle Card Driven, Co-operative Play, Storytelling, Time Track

Spodziewany czas realizacji zamówienia: lipiec 2019 roku

Koniec kampanii: 19 lipca 2018 roku

Overturn to planszowa gra RPG w mistycznym królestwie Drish Barahir, gdzie możesz odbyć epicką podróż, zarówno na własną rękę, jak i ze znajomymi w trybie kooperacyjnym.

Jesteś częścią elitarnej rebelii, która chce uwolnić kraj od tyranii Zahaka i jego sługusów ciemności. Wiesz tylko, że Zahak jest sprzymierzony z mitycznymi potworami pustyni Ifrits, aby przywrócić je do władzy i wprowadzić świat w nową erę cienia i płomienia.

Twoim celem jest pokonanie wszystkich bossów na planszach, przy jak największym ograniczeniu własnych obrażeń. Aby odnieść sukces, musisz pokonać ostatniego bossa Zahaka, co nie jest łatwym zadaniem. Unikalnym elementem Overturn jest rozgrywka w trybie Co-op, w której gracz może wybrać własną drogę lub pomóc w wypełnieniu wspólnego zadania.

Tłem dla opowiadanej historii jest bogaty świat bliskowschodniego folkloru. Gra zawiera całą masę pięknie wykonanych figurek, które pomogą nam przenieść się do wykreowanego świata. Jeżeli mechanika wesprze prezentowany przez grę klimat, miłośnicy przygód mogą być zachwyceni. Być może uratowanie tego mistycznego królestwa jest właśnie Twoim przeznaczeniem!

Cena gry to 88$. Jeśli zdecydowalibyśmy się na edycję kolekcjonerską, otrzymamy również Dragon Expansion. Koszt zestawu to 135$ . Koszty wysyłki to 25-35 $.

Link do gry na Kickstarterze


So Long, My World

 Liczba graczy: 1-5

Czas rozgrywki: 30-40 minut

Mechaniki: Card Drafting, Hand Management, Simultaneous Action Selection

Spodziewany czas realizacji zamówienia: marzec 2019 roku

Koniec kampanii: 10 lipca 2018 roku

Ludzkość umiera i nie ma ucieczki. Pozostało tylko kilka godzin przed końcem ludzkiej egzystencji, a przyczyna wciąż pozostaje tajemnicą.

Bez względu na to, jak bardzo będziesz z tym walczyć, twoje życie wkrótce dobiegnie końca. Co zrobisz z kilkoma godzinami, które Ci pozostały? Targają Tobą skrajne emocje. Czy będziesz w stanie odkryć swoją prawdziwą naturę przed końcem?

So Long, My World to psychologiczna gra karciana, w której będziemy musieli stawić czoła nieuchronnemu końcowi ludzkiej rasy. Gra łączy w sobie unikalny styl artystyczny z wciągającą i emocjonującą tematyką.

Będziesz musiał mądrze wybrać, jak spędzisz ostatnie godziny. Postarasz się dodać otuchy swemu sercu, czy odkryjesz głębiny ciemnego szaleństwa, podążając za niszczycielskimi pragnieniami? Strzeż się! Inni mogą odkryć własne szaleństwo i zrobić wszystko, aby zakłócić Twoją podróż. Zmierz się z innymi graczami w grze wieloosobowej lub zagraj w kampanię specjalnie zaprojektowaną dla 1 gracza i odkryj prawdziwą naturę ludzkości. Zegar tyka, a czas się kończy … Czy jesteś gotowy, aby stawić czoła sobie?

Mechanika gry nie należy do bardzo skomplikowanych. Na początku rundy rozpatrywać będziemy kartę wydarzenia, która określi jakie karty wizji oraz żetony uczuć wejdą do gry. Następnie gracze jednocześnie wybiorą, którą z wizji chcieliby urzeczywistnić. Jeżeli więcej niż jeden gracz zdecydował się na podążenie za tą samą wizją, osobą będąca wcześniej w kolejności rundy zadecyduje jakie żetony uczuć do niej trafią. Jeśli nie uda nam się nic zyskać, otrzymamy żeton Mark of Sol, który może pomóc nam przybliżyć się do prawdy o końcu ludzkość, bądź uniknąć „resetu”.

Po wyborze będziemy mieli szansę na zagranie kart pozostałości, które mogą wpłynąć na kolejność rozpatrywania rundy, pozyskanie żetonów uczuć przed innymi czy zyskanie punktów. Ciekawym pomysłem wydaje się wprowadzenie systemu Karmy. Każdy żeton uczuć oraz karta pozostałości są powiązane z odpowiednim rodzajem Karmy. Zagranie ich odpowiedniej sekwencji również pozwoli nam zyskać kilka punktów.

Bardzo ciekawa tematyka w połączeniu z nietuzinkową grafiką, tworzą świetny efekt. Prosta mechanika i stosunkowo krótki czas rozgrywki mogą być dodatkowymi atutami tej pozycji.

Koszt gry to 30 Euro. Za zestaw z dodatkiem zapłacimy 49 Euro. Koszty wysyłki wyniosą 9 Euro.

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *