Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #55

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze:

Nanty Narking, Horizon Zero Dawn, Dale of Merchants.

Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 60 minut

Mechaniki: Area Control / Area Influence, Dice Rolling, Hand Management, Take That, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: październik 2019

Koniec kampanii: 21 września 2018

Cena gry: 60£

Koszt wysyłki: darmowa

Nanty Narking to nowa odsłona lubianego przez wielu graczy Świata Dysku: Ankh-Morpork. Tym razem rozgrywka toczyć się będzie w wiktoriańskim Londynie. Nowe wydanie okraszone zostało pięknymi ilustracjami oraz pokaźnym zestawem równie ładnych figurek.

W grze wcielimy się w jedną z dostępnych postaci, z których każda ma do wykonania swój indywidualny cel. Pozostanie on tajemnicą dla innych graczy, aż do momentu, w którym ogłosimy swoje zwycięstwo (lub oczywiście się zdradzimy). W swoich turach wykonywać będziemy wiele rodzajów akcji, określonych na zagranej przez nas karcie.

W ten sposób umieścimy swoich ludzi w poszczególnych dzielnicach Londynu, wzniesiemy budowlę, czy pozbędziemy się agentów rywali. Ważne będzie uzyskiwanie kontroli nad poszczególnymi fragmentami miasta, dzięki posiadaniu w niej większej liczby elementów. Jeśli jako pierwsi wypełnimy swoją misję, będziemy mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Gdybyście chcieli bliżej przyjrzeć się grze to zachęcamy do obejrzenia recenzji Pawła z Geek Factor, który dokładniej opisze wam zasady – link tutaj.

Link do gry na Kickstarterze


Horizon Zero Dawn

Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki: 60-90 minut

Mechaniki:  Action Point Allowance System, Cooperative Play, Deck / Pool Building, Hand Management

Spodziewany czas realizacji zamówienia: marzec 2020 roku

Koniec kampanii: 28 września 2018 roku

Cena gry: 100£

Koszt wysyłki: 8-20 £

„Horizon Zero Dawn” to taktyczno-kooperacyjna gra akcji dla 1-4 graczy zaprojektowana w bogatym i unikalnym wszechświecie Horizon Zero Dawn. Gracze wybierają plemię i klasę dla ich myśliwego, aby następnie wyruszyć po przygodę przez dzicz. Wiele różnych maszyn i nieoczekiwanych zdarzeń czai się po drodze, a na jej końcu czekać nas będzie śmiertelna walka z bossem.

Łącząc innowacyjną i dynamiczną mechanikę gry ze strategicznym budowaniem talii, „Horizon Zero Dawn”  oferuje graczom wyjątkowe wrażenia podczas każdego pojedynku. Łowcy mogą rozwijać się na kilku ścieżkach umiejętności i dokonywać zakupu z szerokiej gamy amunicji i sprzętu od kupców, a także za każdym razem mieć do czynienia z zupełnie innymi rywalami.

W grze każdy myśliwy ma wyraźny, indywidualny dla niego styl gry z unikalnym zestawem mocnych i słabych stron. The Nora Outcast jest wysoko wykwalifikowanym i pomysłowym łucznikiem; Ocalony z Banuk żyje na krawędzi noża, przesuwając się do absolutnej granicy ryzyka. Carja Warrior to błyskotliwy, ale zabójczy myśliwy, a Oseram Forgesmith rozbija swoich wrogów potężnymi uderzeniami młota. Pamiętaj, że jeśli jeden łowca zginie, to gra kończy się dla wszystkich, więc uważaj i pracuj ze swoimi sojusznikami!

Ścieżki z talii tropów oferują graczom trudny wybór. Mogą obrać łatwą drogę, stąpając przez nią z niewielkim oporem, ale zdobywając nieliczne zasoby potrzebne do zakupów u kupców lub do zwiększenia siły swoich ataków. Mogą także podjąć trudniejszy trop, napotykając groźniejszych przeciwników. Pokonanie tych wrogów nie będzie łatwe, ale można zdobyć cenne materiały, aby wzmocnić pozycję łowców do następnego spotkania. Wybór należy do ciebie…

Walka oferuje rzadko spotykaną głębię taktyczna, oferując graczom sensowne wybory na każdym kroku. Łowcy mogą prześlizgnąć się przez wysoką trawę i pozostać w ukryciu, dopóki nie uznają, że czas na uderzenie jest właściwy. Pamiętać jednak należy, że każda mijająca sekund oznacza, że maszyny znajdują się o krok dalej od szlaków patrolowych. Zbyt długie czekanie oznacza, że twoja ofiara opuści obszar gry, a ty zawiedziesz. Jednak gdy zaatakujesz za wcześnie, możesz zrobić wystarczająco dużo hałasu, by przyciągnąć uwagę każdego wroga w zasięgu słuchu…

W trakcie gry gracze nauczą się dostosowywać swoją strategię do każdego rodzaju przeciwnika, ponieważ inaczej reagują oni na myśliwych. Niektórzy mają wrażliwe komponenty, które gracz może oderwać, zapewniając drużynie dodatkowe zasoby lub wyłączając możliwość potężnych ataków. Inni są śmiertelnymi wrogami, z którymi trzeba szybko skończyć, zanim zdejmą łowcę i rozerwą go na strzępy.

Chociaż gracze pracują razem, aby zniszczyć swój cel, muszą nadal być świadomi poczynań swoich sojuszników. Łowcy zdobywają punkty chwały podczas każdego spotkania za szczególnie bohaterskie lub niszczycielskie ataki, przyciągając uwagę nieustannie czujnej Loży Myśliwych. Po każdej bitwie Loża przyznaje żetony Słońca graczom, którzy mają największą chwałę – a na koniec gry, kiedy wszyscy przeciwnicy zostaną ostatecznie pokonani, gracz z największą liczbą Słońc zostaje zwycięzcą!

The Seeker Pledge, który można zamówić w tej akcji zawiera: grę podstawową „Horizon Zero Dawn”, dodatki : „The Lawless Badlands” oraz „The Sacred Land” oraz ekskluzywne figurki, które jak zostało podkreślone podczas kampanii mają zostać wykonane z dbałością o każdy szczegół.

Dodatkowo oczywiście producent zapewnia odblokowane cele, w zależności od liczby wspierających. Modele sojuszników i przeciwników zapewne wypełnią nam pudełko po brzegi, a jak wiadomo – kto teraz nie docenia takiego estetycznego szczegółu?

Link do gry na Kickstarterze


Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 20-60 minut

Mechaniki:  Card Drafting, Deck / Pool Building, Dice Rolling, Hand Management, Set Collection, Take That

Spodziewany czas realizacji zamówienia: maj 2019 roku

Koniec kampanii: 4 października 2018 roku

Cena gry: 39€

Koszt wysyłki: 10€

Dale of Merchants, czyli Dolina Kupców, to gra, którą poznałem całkiem niedawno. Jest to bardzo przyjemny deckbuilder, w którym musimy też odpowiednio zarządzać naszą ręką. Podczas gry będziemy kupować nowe karty do naszej talii, wykorzystywać zdolności każdej z nich, aby finalnie utworzyć 8 straganów o wartościach od 1-8, złożonych z owoców naszych zakupów.

Siłą gry są zdolności kart, które odpowiednio użyte pozwolą nam zyskać przewagę nad przeciwnikiem, a przynajmniej trochę namieszać. W każdej rozgrywce do gry wchodzić będzie tylko część kart podzielone na talie różnych gatunków zwierząt. Do tej pory mogliście wybierać spośród 12 talii z dwóch poprzednich odsłon Doliny Kupców. Teraz na wasze stoły zawita kolejne 8 rodzin zwierzaków. Różnorodność, regrywalność i proste zasady to niewątpliwe atuty gry.

Już poprzednie wydania prezentowały się znakomicie. Zarówno od strony graficznej, jak i jakości wykonania. Jednak wraz z nadejściem edycji kolekcjonerskiej rozwiązany zostanie problem przechowywania całej serii. Otrzymacie większe pudełko, a w nim odpowiednio przygotowaną wypraskę, która pomieści wszystkie wydane elementy.

Najnowsza edycja wprowadza także całkiem nowy element – karty postaci. Na początku rozgrywki każdy z graczy otrzyma jednego bohatera, który posiadał będzie unikalną zdolność. Właściciel może z niech korzystać podczas całej gry. Być może zdecydujemy się rozpocząć wyprawę z poszukiwaczem przygód, lub zaczniemy pojedynkować się z przeciwnikami? Opcji będziemy mieć wiele, gdyż wraz z grą otrzymamy 55 kart postaci. Tak więc nasze partie będą jeszcze bardziej różnorodne.

Nowością będą też karty pułapki, które uruchomią się jeśli trafią do ręki innego gracza. Mogą zaszkodzić oponentowi lub dać bonusy właścicielowi. Gracze będę mogli zadecydować ile kart pułapek wejdzie do gry podczas przygotowania rozgrywki.

Gdybyście chcieli dokładniej poznać zasady gry zapraszamy do filmiku Pawła z Geek Factor – link tutaj.

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *