Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #17

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze: Root: A Game of Woodland Might and Right, Okko Chronicles, Speakeasy Blues, Best Treehouse Ever: Forest of Fun, Zoomaka, The Valley of Alchemists, Board Game Creative Kit.

Autor artykułu: Piotr Struś


Jakie tytuły pojawiły się ostatnio na Kickstarterze?

Root: A Game of Woodland Might and Right

Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 60-90 minut

Mechaniki: Area Control/Area Influence, Area Movement, Hand Management

Spodziewany czas realizacji zamówienia: sierpień 2018 roku

Koniec kampanii: 22 listopada 2017 roku

„Root” jest grą strategiczną, w której gracze będą mieli za zadanie przejąć/utrzymać kontrolę nad leśnym królestwem. Droga do celu będzie jednak diametralnie różna dla każdego z graczy. Prowadzone przez nich frakcje posiadają unikalne zdolności, akcje do wykonania oraz cel gry. Oprócz tego część akcji jak ruch czy walka, będą odbywały się na tych samych zasadach dla wszystkich. Gra dobiega końca, gdy jeden z graczy osiągnie 40 punktów.  

W grze dostępne są 4 frakcje, które pokrótce opiszę poniżej.

  • The Marquise, który jest obecnie panującym władcą krainy. Z pomocą swoich kotów chce ugruntować swoją władzę poprzez budowanie budynków, ulepszanie infrastruktury oraz zabezpieczenie dostaw drewna. 
  • The Eyrie – to klan jastrzębi, panujący niegdyś na tych ziemiach. Niestety z powodu ciągłych kłótni nie potrafią zebrać sił i odebrać tego co do nich należało. W ostatnim czasie pojawiają się jednak dowódcy, którzy potrafią ich zjednoczyć. Przynajmniej na krótką chwilę. Ich zadaniem jest opanowanie jak największego terytorium i budowanie tam żerdzi, zanim znów dojdzie do zmiany lidera.
  • The Alliance – czyli ruch oporu przeciw surowym kocim rządom. Działają w cieniu, spiskują i starają się trzymać pozostałe frakcje w szachu.

The Vagabond – są to leśni „najemnicy”. Pomagają i walczą tylko jeśli im samym przyniesie to znaczące korzyści.

Bajkowa grafika i ciekawy temat może zainteresować wielu graczy. Szczególnie jeśli podobała im się wcześniejsza pozycja tego samego wydawnictwa – „Vast: The Crystal Caverns”

Cena gry to $60 dla wersji podstawowej, plus $15 kosztów przesyłki.

Link do narzędzia na Kickstarterze


Okko Chronicles

Liczba graczy: 2-5

Czas rozgrywki: 120 minut

Mechaniki: Dice Rolling, Role Playing, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: grudzień 2018 roku

Koniec kampanii: 16 listopada 2017 roku

Okko Chronicles to miniaturowa gra przygodowa osadzona świecie fantasy feudalnej Japonii. Polem gry będzie Palace of Mists znany z serii komiksów „Okko”. Większość graczy wcieli się w łowców demonów, którzy muszą zdemaskować ukrywających się w pałacu piekielnych rezydentów. „Oni” są zaś kontrolowani przez jednego z grających i dążą do osiągnięcia swoich ukrytych celów nie dając się zdemaskować. 
Przed rozpoczęciem gry gracze będą wybierali swoich bohaterów. Każdy z nich posiada wyjątkowe umiejętności. Po wyborze każda postać otrzyma własną figurkę, kartę charakterystyki, karty akcji pozwalając na wykorzystanie specjalnych umiejętności postaci, karty inicjatywy decydujące o kolejności bohaterów oraz własny cel gry.
Następnie gracze planować będą akcje swoich herosów, poprzez wybór 2 kart akcji. Każda z nich może zostać zagrana na dwa sposoby.
Dodatkowo każda postać posiada 4 miejsca na ekwipunek, który ze sobą nosi, co dodatkowo modyfikuje jej zdolności.
Gracz wcielający się w demony będzie posiadał własne cele, które musi wykonać nie demaskując się. W miarę postępu gry jego wpływ na mieszkańców pałacu będzie się systematycznie zwiększał, co obrazuje tor korupcji. Dzięki temu jego agenci będą uzyskiwali dodatkowe zdolności.
Na koniec gry gracze, bazując na tym co wydarzyło sie podczas gry, podliczają punkty. Jeśli „Oni” lub bohaterowie wykonali cel misji otrzymują 4 punkty, zdemaskowanie demonów daje herosom tyle samo punktów. Dodatkowo każdy pokonany demon daje nam 2 punkty, a wykonanie własnego celu 1 punkt.
Gra zawiera sporą ilość elementów, w tym bardzo ładne figurki bohaterów i demonów. Grafika oddaje nieco mroczny klimat gry i przywołuje obrazy z japońskich horrorów.
Cena podstawowej wersji gry to 75 dolarów. zestaw z dodatkiem to koszt  90$.
Koszt wysyłki wynosi  20$.

Link do kampanii na Kickstarterze


Speakeasy Blues

Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 45-60 minut

Mechaniki: Dice Rolling, Set Collection, Worker Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: czerwiec 2018 roku

Koniec kampanii: 17 listopada 2017 roku

Speakeasy Blues to nowa propozycja od twórców „Sagrady”. Tym razem autorzy przeniosą nas do Nowego Yorku szalonych lat 20.  Naszym zadaniem będzie stworzenie najlepszego tajnego baru w mieście (są to czasy prohibicji). W tym celu skorzystamy z wielu dostępnych w grze akcji, wykorzystując dostępne w puli kości. Będziemy wabić celebrytów, rekrutować gangsterów, policjantów i grać niepowtarzalną muzykę tamtych lat.

Cena podstawowej wersji gry to 49 dolarów.

Link do gry na Kickstarterze


Czas gry: 20 minut

Mechaniki: Card Drafting, Pattern Building

Spodziewany czas realizacji zamówienia: czerwiec 2018 roku

Koniec kampanii: 10 listopada 2017 roku

Kto z Was nie marzył o zbudowaniu domku na drzewie? Teraz jest czas aby zrealizować to marzenie!

W grze Best Treehouse Ever, gracze walczą o wybudowanie najlepszego domku na drzewie. Możliwe jest wybudowanie wystrzałowych pokoi, równocześnie dbając o to, aby drzewa nie poprzewracały się, a powstałe pokoje były bardziej imponujące niż pokoje przeciwników.

Wybudowanie wymarzonego miejsca zajmie nam 3 tygodnie. W każdej rundzie gracze na zasadzie draftu dobudowują do swojego domku pięć nowych pokoi. Muszą jednak zachować czujność, ponieważ na koniec każdej rundy różne „typy” pokojów są dodatkowo punktowane. Na dodatek nasi budowniczy będą podnosić swoje kwalifikacje przez odwiedzanie nowych lokalizacji w lesie, które pozwolą na podniesienie ich specjalnych zdolności, a to w rezultacie pomoże nam zbudować jeszcze lepszy domek na drzewie.

Gra utrzymana jest w słodkim, cukierkowym klimacie. Kolory i ilustracje kojarzą się z lekką, rodzinną pozycją. Dodatkowym atutem tej gry jest możliwość rozgrywki aż w ośmiu graczy.

Koszt wersji standardowej to 23 dolary, wersji de luxe 38 dolarów.

Koszt dostawy: 20 dolarów

Link do gry na Kickstarterze


Czas gry: 25-45 minut

Mechaniki: Hand Management, Set Collection, Take That

Spodziewany czas realizacji zamówienia: kwiecień 2018 roku

Koniec kampanii: 15 listopada 2017 roku

Zoomaka jest szybką karcianą grą dla dwóch do pięciu graczy. Tury polegają na budowaniu własnego zoo. Gracz, który jako pierwszy otworzy zoo zostaje zwycięzcą. Twórcy gry postawili także na eko-motyw. Gra będzie wydrukowana z materiałów z recyklingu aby zadbać o środowisko, które w przyszłości będzie domem dla zwierząt.

Koszt wersji standardowej to ok. 19 dolarów.

Link do gry na Kickstarterze


Board Game Creative Kit/The Valley of Alchemists

 

Przypominamy również o trwających kampaniach naszych rodzimych wydawnictw. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się o nich nieco więcej zapraszamy do artykułu z zeszłego tygodnia.


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.

4 thoughts on “Diceland obserwuje Kickstarter #17

 • szkoda że do naszych rodzimych wydawnictw Czacha Games nie zaliczacie, która również ma aktualnie swój projekt na KSie ufundowany w 50 godzin

  Odpowiedz
  • W każdym tygodniu zwracamy uwagę na najciekawsze gry na Kickstarterze. Insert do gry mimo, że pochodzi z rodzimego rynku nie zmieścił się w artykule. Zawsze można zostawić komentarz z linkiem i samemu dodać coś od siebie – nie widzę przeszkód.

   Odpowiedz
 • Gra Best Treehouse Ever: Forest of Fun jest sequelem wcześniejszej gry „Domek na drzewie” wydanej w Polsce przez Naszą Księgarnię. Tryb gry w osiem osób umożliwia jedynie połączenie obu tych gier. Gra w stosunku do pierwowzoru dodaje jedynie lokacje w lesie, które pozwalają na dodatkowe opcje podczas budowania domku. No dobrze, grafiki na kartach są także nowe, żeby pokoje nie powtarzały w połączeniu z jedynką.

  Odpowiedz
 • Właśnie bardzo mi przypominało coś co już widziałem 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *