Konkursy

Konkurs z okazji 1000 polubień – do wygrania świetne gry.

Konkurs Logo

Z okazji 1000 polubień startujemy z zapowiadanym konkursem. Dziękujemy wszystkim naszym czytelnikom za częste odwiedziny, pozytywne i negatywne komentarze oraz polubienia naszej strony na facebooku. Chcemy się wam w jakiś sposób odwdzięczyć, dlatego też startujemy z naprawdę ciekawym konkursem. Zapraszamy do udziału.


Konkurs zorganizowany dzięki wspaniałym sponsorom: 2 Pionki, Spell Games, Granna, Games Factory, Imagine Realm.

Sponsorzy

Do wygrania będą następujące tytuły: Łotry (Spell Games), Fuse (2 Pionki), Spartakus (Games Factory), 2 sztuki Mr. House (Granna) oraz Wyścig Odkrywców (Imagine Realm).

Pula gier konkursowych

Recenzje 4 z konkursowych gier znajdziecie również na naszej stronie, zapraszamy do lektury:

Recenzja Spartakus: Krew i Zdrada

Recenzja Wyścig Odkrywców 

Recenzja Łotry

Recenzja Fuse


Zadanie konkursowe numer 1

Przyjrzyjcie się dokładnie obu zdjęciom i wyślijcie w odpowiedzi jak największą liczbę tytułów gier, z których pochodzą wskazane na zdjęciach elementy. Elementy te pochodzą z różnych gier. Na pierwszym i drugim zdjęciu można znaleźć w sumie 44 elementy z 43 gier. Czy uda Wam się rozpoznać wszystkie?

(Mała podpowiedź: dużą część elementów znajdziecie w naszych recenzjach na blogu)

Tutaj znajdziecie wszystkie nasze recenzje


Zadanie konkursowe numer 2

W przypadku takiej samej ilości wskazanych poprawnych elementów z gier, zwycięzca zostanie wyłoniony na podstawie ostatniego zadania. Polega ono na opisaniu w kilku zdaniach swojej najciekawszej partii w dowolną grę planszową. Najciekawsza partia zostanie nagrodzona grą Wyścig Odkrywców bez względu na uzyskany wynik w zadaniu konkursowym numer 2.

(Zadanie numer 2 nie jest obowiązkowe)


Odpowiedzi wysyłacie na poniższy adres podając w tytule wiadmości „Konkurs Diceland”:

konkurs@dicelandblog.pl

Konkurs zakończył się 5 grudnia o godzinie 23:59. Wyczekujcie informacji o wynikach i kolejnych konkursach.


Jeśli jesteś u nas pierwszy raz i jeszcze nie polubiłeś naszej strony, to zrób to teraz. Dzięki temu będziesz na bieżąco z recenzjami gier i newsami. Zaufało nam już 1000 osób, dołącz do naszej społeczności.

Facebook Pulub nas


Regulamin konkursu

 1. Organizatorem konkursu „Konkurs z okazji 1000 polubień” (dalej: Konkurs) jest redakcja bloga Diceland (dicelandblog.pl).
 2. Sponsorami nagród są: 2 Pionki (Portal Games), Imagine Realm, Games Factory, Spell Games, Granna.
 3. Konkurs nie jest loterią promocyjną w rozumieniu Art. 2 ust. 1 pkt 9 Ustawy o grach i zakładach wzajemnych z dnia 29 lipca 1992 r. (Dz. U. 04.4.27 z późn. zm.) i nie podlega regułom zawartym w w/w Ustawie oraz rozporządzeniach wykonawczych do tej Ustawy. Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich użytkowników Internetu spełniających warunki niniejszego Regulaminu (dalej: Regulamin). Niniejszy Regulamin stanowi podstawę Konkursu i określa prawa i obowiązki jego uczestników (dalej: Uczestnik).
 4. Konkurs nie jest sponsorowany, wspierany, przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związany. Serwis Facebook jest w pełni zwolniony z odpowiedzialności za Konkurs przez każdego uczestnika.
 5. Przystępując do Konkursu, potwierdza się znajomość Regulaminu i akceptuje się jego warunki.
 6. Jakiekolwiek złamanie Regulaminu oznacza dyskwalifikację z Konkursu.
 7. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w Regulaminie.
 8. Udział w Konkursie jest bezpłatny.
 9. Konkurs trwa od momentu opublikowania w dniu 21.11.2017 roku do 05.12.2017 roku, do godziny 23:59.
 10. Zadaniem konkursowym jest udzielenie odpowiedzi na 1 lub 2 zadania konkursowe wskazane w tym poście i przesłanie odpowiedzi na adres e-mail: konkurs@dicelandblog.pl
 11. Laureatami konkursu zostaną osoby, których odpowiedzi zostaną wybrane przez redakcję bloga Diceland.
 12. Do Konkursu może przystąpić każda osoba, zamieszkująca na terenie Polski. Uczestnicy niepełnoletni powinni mieć pisemną zgodę rodziców na udział w Konkursie. Z udziału w konkursie wyłączeni są redaktorzy bloga Diceland oraz członkowie ich najbliższych rodzin.
 13. Jedna osoba może wysłać tylko jedno zgłoszenie. W przypadku przesłania kilku zgłoszeń pod uwagę będzie brane jedyne to otrzymane jako pierwsze.
 14. Uczestnictwo w konkursie oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych przy realizacji konkursu, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29.08.1997 (DZ.U. nr 133, poz. 883, z późn. zm.).
 15. Zwycięzca Konkursu zostanie ogłoszony na stronie internetowej Organizatora w ciągu 14 (czternastu) dni od momentu zakończenia Konkursu.
 16. Zwycięzca zobowiązany jest przesłać w ciągu 14 (czternastu) dni roboczych od ogłoszenia wyników swój adres korespondencyjny, korzystając z adresu e-mail, z którego wysłał zgłoszenie.
 17. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za błędne wskazanie przez Laureata adresu do korespondencji. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niemożność przekazania nagrody Laureatowi z przyczyn zależnych od Uczestnika, a zwłaszcza podania błędnego adresu.
 18. Nagrody w Konkursie nie można zamienić na inną nagrodę, ani na ekwiwalent pieniężny. Organizator nie ponosi odpowiedzialności z tytułu rękojmi za wady nagród ani nie udziela gwarancji.
 19. Nagrodę wysyła Organizator/Sponsor do 30 (trzydziestu) dni roboczych od dnia otrzymania adresu Laureata.
 20. Pula nagród w konkursie może ulec zmianie.

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

35 thoughts on “Konkurs z okazji 1000 polubień – do wygrania świetne gry.

 • „Przyjrzyjcie się dokładnie obu zdjęciom i wyślijcie w odpowiedzi jak największą liczbę elementów, które udało wam się rozpoznać. ” – trochę to nieprecyzyjne. Odpowiedzią mają być tytuły gier (np. Star Realms), „nazwa części gry” (np. karta), czy oba na raz (np. karta ze Star Realms)?

  Odpowiedz
  • Oczywiście tytuły gier. Poprawimy to dzisiaj by nie było żadnych niejasności.

   Odpowiedz
 • Czy gier jest na pewno 44? Wydaje mi się, że dwa komponenty z pierwszego zdjęcia pochodzą z jednej gry, czyli wszystkie z 22 gier, a na drugim zdjęciu jest 21 rzeczy.

  Odpowiedz
  • Jest dokładnie tak jak mówisz. Są 43 komponenty. Na pierwszym są dwa z tej samej gry, ale widać to wyraźnie bo jeden leży na drugim.

   Odpowiedz
 • Czy istniałaby szansa na drobną podpowiedź względem tego stojącego czegoś z numerami 1, 3 i 5 na drugim zdjęciu? Jest to dla mnie największa zagwozdka i już od dłuższego czasu próbuję to znaleźć i wciąż nie jestem w stanie ;<

  Odpowiedz
 • a czy mogę poprosić o małą podpowiedź do małego czerwonego okrągłego żetonu z plusem (i mózgami?) z pierwszej strony? Jest on naprawdę „awyszukalny” w internecie, tak dłuuuugo się nad nim głowię 🙁 🙁

  Odpowiedz
  • Gra polskiego autora, również dwuosobowa.

   Odpowiedz
 • Proszę o podpowiedź do kafelka z czterema szarymi kwadratami i -3. Zdradźcie, proszę, czy komuś udało się już podesłać komplet poprawnych odpowiedzi 🙂 Zastanawiam się czy jest sens wysyłać odpowiedź, nie mając kilku odgadniętych pozycji.

  Odpowiedz
  • A ten kafel to komponent z jednej z gier, której recenzje znajdziesz na naszej stronie. Zajrzyj do spisu gier 😉

   Odpowiedz
 • Dobrych klika dni poszukiwań za mną.
  Mnie pozostały elementy: żeton z mózgami, stojąca tabliczka 1 3 5 oraz dwuelementowy żółty pionek na szarym.

  Kilka dni również przede Mną, trochę czasu zostało, ale na dzisiaj robię sobie już wolne, bo odpływam.

  Odpowiedz
  • Niektóre rzeczy są trudniejsze, ale są one trudniejsze dla wszystkich przecież nie trzeba wysyłać wszystkiego 😉

   Odpowiedz
   • To jest wyzwanie, inaczej jak nie znaleźć wszystkie, to u Mnie nie przejdzie – walka trwa.
    Jeden element kojarzę z brakujących, już go widziałem. Tabliczkę być może też, natomiast te elementy ala budownicze są podobne do wielu, i generuje to więcej zabawy, by znaleźć tę grę temu odpowiadającą.

    To jest taki wewnętrzny mus.

   • To się chyba nazywa perfekcjonizm. Czasem jest zaletą, czasem wadą 😉

 • Ten skojarzony już odznaczony – dosłownie przed chwilą.

  Teraz tylko budynek i tabliczka.
  Również zadanie numer 2.

  Odpowiedz
 • Do pełni perfekcjonizmu pozostał mi tylko ten jeden element ta niby żółta latarnia na wzniesieniu.

  Rozbiłem tą tajemniczą ściankę z numerem 1 3 5 – i tę grę też już kiedyś widziałem, i również ten element.
  Teraz tylko tajemnicza latarnia.

  Odpowiedz
  • Tajemniczą latarnię znalazłem wczoraj w Kauflandzie 🙂

   Odpowiedz
   • To miałeś niesamowite szczęście bowiem w ulotkach nie ma nic co by nakierowało na ten element, a produkty tego typu różnią się pomiędzy marketami.

    Latarnia czy nie w jakiś sposób trzeba to znaleźć. Trafić perfekcyjnie można by było, gdyby wiedziało się jak autor gry nazwał dany element zarówno pionka jak i bazę.

   • W moim Kauflandzie nie ma tej gry optującej za tymi dwoma elementami.szarą bazą o specyficznym kształcie i żółtym pionku o kształcie bliżej nieokreślonym.

    Masz lepszy Kaufland u siebie.

 • To są dwa elementy z polskiej produkcji 😉

  Odpowiedz
  • Interesujące.
   Bardziej w poszukiwaniach kusiły mnie gry zagraniczne z elementami podobnymi do tych, lecz nieidentycznymi.
   Nie posądziłbym o te elementy polskiego autora.
   Może polskie nadal są słabiej promowane, reklamowane, znane i popularne ?

   Odpowiedz
  • Polskiej produkcji = wydanej pod szyldem polskiej firmy?

   Znalazłem element szary i to dzięki Diceland, bowiem elementy różnią się między sobą w zależności od wydania.
   Z żółtym się zastanawiam czy w zadanej edycji tak akurat wygląda, pewnego rodzaju projekt?

   Odpowiedz
 • A jakaś podpowiedź do żetonu z wartością 100 ? 😀

  Odpowiedz
  • Dość stara gra, która niedawno pojawiła się na polskim rynku. Dodam również że autor jest dobrze znany wszystkim, którzy choć trochę interesują się planszowkami.

   Odpowiedz
   • Dziękuję, pomogło :). Dziewczyna na targach namawiała do zagrania ale wygrały inne tytuły niestety. Został ten nieszczęsny czerrwony żeton 🙁

 • A może jakaś mała podpowiedź do tego żetonu z fioletowym krzyżem na drugim zdjęciu? Wydaje mi się, że grałam w tą grę… ale za nic nie mogę sobie przypomnieć co to…. strasznie mnie to męczy :/

  Odpowiedz
  • Bardzo popularna gra dla dwóch graczy.

   Odpowiedz
   • Wiedziałam, że to na pewno coś banalnego! ale byłby wstyd nie zgadnąć! Dzięki za podpowiedź! 🙂

 • Jeżeli można prosić o pomoc to bym potrzebowała do tego kafelka czerwonego z czymś z oczami :D. Totalnie nie wiem jak się za niego zabrać. Wygląda to jak jajko sadzone 😀

  Odpowiedz
  • Polska produkcja polskiego autora o pewnych zwierzątkach.

   Odpowiedz
 • To ja też poproszę o podpowiedź. Chodzi o kartę z drugiego obrazka. Gościu patrzy na butelkę. 🙂

  Odpowiedz
   • To było pierwsze skojarzenie, ale nie znalazłam potwierdzenia na googlach od razu i już do tematu nie wróciłam. Dziękuję i zaraz wysyłam komplet 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *