Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #24

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze: Everdell, Neanderthal & Greenland, Western Legends, Highlander: The Board Game.


Jakie tytuły pojawiły się ostatnio na Kickstarterze?

Everdell

Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki: 40-80 minut

Mechaniki: Card Drafting, Hand Management, Set Collection, Worker Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: grudzień 2018 roku

Koniec kampanii: 26 stycznia 2018 roku

W uroczej dolinie Everdell, pod gałęziami wysokich drzew, wśród meandrujących strumieni i omszałych zagłębień, rozwija się cywilizacja leśnych zwierząt. Nadszedł czas, aby zasiedlić nowe terytoria i założyć nowe miasta. W grze wcielamy się w lidera grupy stworzeń, które tego właśnie będą chciały dokonać. Przed nami pracowity rok. Czy słońce będzie świecić najjaśniej w twoim mieście, zanim wzejdzie zimowy księżyc?

Everdell to pozycja, której szczegółowy świat zrealizowany został dzięki oszałamiającej grafice. Jest to pierwsza rzecz na którą zwróciłem uwagę. Jestem pewien, że podbije serce niejednej kobiety, a także mężczyzn, którzy zapragną powrócić do czasów dzieciństwa. Twórcy ilustracji naprawdę się postarali – rzadko spotyka się tak dopracowane grafiki w grze planszowej.
Twórcy chwalą się usprawnionym rozmieszczeniem pracowników, sprytnym mechanizmem „Season” do pozyskiwania nowych pracowników, a to wszystko ma być okraszone prostymi zasadami acz z zadowalającą graczy głębią. Dzięki dużej ilości zmiennych w grze każda rozgrywka ma być wyjątkowa. Każdy z graczy ma dostępną pulę pracowników, którzy rozmieszczeni są na planszy (na wydarzeniach, lokalizacjach i kartach przeznaczenia). Pracownicy wykonują różne czynności, aby rozwinąć naszą taktykę: zbierają zasoby, pomagają w dobieraniu kolejnych kart na rękę i podejmują inne, zlecone przez nas, specjalne działania. Możemy wysłać pracownika na wskazane przez nas stanowisko lub zagrać dostępną kartę.
Każdy z graczy buduje i zaludnia nowo powstające miasto. Mamy do dyspozycji 5 rodzajów kart: podróży, przeznaczenia, produkcji, zarządzania i dobrobytu. Karty te generują surowce (gałązki, żywicę, kamyki i jagody), nadają umiejętności oraz ostatecznie służą do zdobywania punktów. Interakcje między kartami umożliwiają nam tworzenie licznych strategii i niemal nieskończoną różnorodność działających kombinacji. Na koniec rundy pracownicy wracają do właściciela i następuje nabór nowych pracowników. Gra toczy się przez cztery pory roku – od zimy do początku następnej. Gracz z największą liczbą zdobytych punktów przez miasta wygrywa.

Gra powstawała przez 5 lat aby połączyć dobrze nam znane mechaniki z takich gier jak: Stone Age, Agricola, 7 Wonders czy Race for the Galaxy. Znajdziemy tutaj zarówno mechanikę worker placement jak i tableau-building.

Cena podstawowej wersji gry to 49$. Warto się jednak zastanowić nad kupnem wersji kolekcjonerskiej, której komponenty mogą dodać grze sporo uroku. Jej koszt to 65$.

Link do gry na Kickstarterze


Neanderthal & Greenland

Liczba graczy: 1-3

Czas rozgrywki: 60-120 minut

Mechaniki: Auction/Bidding, Dice Rolling, Simulation, Worker Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: lipiec 2018 roku

Koniec kampanii: 9 luty 2018 roku

Wydawnictwo Sierra Madre Games wystartowało z kampania drugiej edycji Neanderthal i Greenland autorstwa Phila Eklunda

W Neanderthal wcielimy się w jedną z trzech ludzkich ras: człowieka archaicznego, neandertalczyka i człowieka z Cro-Magnon w mroźnej epoce lodowcowej. W grze będziemy wysyłać mężczyzn na polowania w nadziei, że sami nie staną się zwierzyną. Kobiety będą mogły natomiast uczyć nasze dzieci mowy, co w kolejnych pokoleniach zaowocuje rozwojem kultury.

Będziemy podejmowali decyzje jak wyglądać będzie strategia rozrodcza naszego gatunku. Dobierzemy się w pary, czy może pozwolimy na swobodę seksualną? Wojny, nauka krzesania ognia, proste wynalazki czy udamawianie zwierząt pozwolą na rozwój naszego gatunku i dominację nad pozostałymi.

Greenland zaś przeniesie nas na Grenlandię pomiędzy 11, a 15 wiek. Wcielimy się w jedno z plemion zamieszkujących tę wielką wyspę. Będziemy starali się zapewnić jedzenie członkom naszej społeczności, pozyskiwać i wykorzystywać zasoby, rozwijać technologię i powiększać rozmiary plemienia. Naszym celem będzie pokonanie konkurentów, jednak współpraca może okazać się konieczna do przetrwania. Druga edycja Greenland zawiera mini dodatek Sea Sami, który dodaje do rozgrywki kolejne plemię i umożliwia 4 osobowe partie.

Co ważne obie gry łączą się ze sobą. Koniec historii w Neanderthal może stanowić początek potyczki w Greenland. Dzięki temu możemy zdecydować się na wielką potyczkę obejmującą wiele tysiącleci ludzkiej ewolucji.

Graficznie gra prezentuje się świetnie. Zarówno ilustracja na pudełku jak i komponenty powinny przypaść do gustu wielu graczom. Jakość wykonania jest coraz lepsza dzięki kolejnym celom, które zostają odblokowane. Każdy wspierający powinien otrzymać naprawdę solidny produkt.

Pojedyncza gra kosztować nas będzie 29$.  Za zestaw obu tytułów zapłacimy 49$.

Koszt wysyłki to 9$.

Link do gry na Kickstarterze


Western Legends

Liczba graczy: 2-6

Czas rozgrywki: 90 minut

Mechaniki: Action Point Allowance System, Betting/Wagering, Pick-up and Deliver, Press Your Luck

Spodziewany czas realizacji zamówienia: sierpień 2018 roku

Koniec kampanii: 29 stycznia 2018 roku

Western Legends to gra przygodowa z otwartym światem, która przeniesie graczy w sam środek dzikiego zachodu. Wcielimy się w rolę legendarnych postaci, jednak to w jaki sposób sprawimy, że ludzie zapamiętają nasze imię zależy wyłącznie od nas. Będziemy poszukiwać złota, uprawiać hazard, rabować banki, a może walczyć z bandytami?  

Oprócz bogatego świata pełnego możliwości, gra ma do zaoferowania również piękne wykonanie. Grafiki są świetne i oddają ducha dzikiego zachodu. Figurki są dość szczegółowe i nawet bez malowania prezentują się bardzo dobrze. Western Legends

Podczas kampanii będzie można również zakupić dodatek do gry, który dodatkowo wzbogaci stworzony świat.

Cena podstawowej wersji gry to 60$, zestawu z dodatkiem – 75$.

Link do kampanii na Kickstarterze


Highlander: The Board Game

Liczba graczy: 2-6

Czas rozgrywki: –

Mechaniki: Player Elimination

Spodziewany czas realizacji zamówienia: listopad 2018 roku

Koniec kampanii: 2 luty 2018 roku

Highlander: The Board Game to gra, która przeniesie nas do świata znanego z serii filmów „Nieśmiertelny”. Każdy z graczy będzie miał możliwość wcielić się w postać znaną z ekranu i spróbować sięgnąć z nią po zwycięstwo. Może być tylko jeden!

Każdą postać charakteryzować będą trzy statystyki: spryt, siła i wpływ. Od tego jak dobrzy jesteśmy w danym elemencie zależy jaką kością będziemy rzucać. Dodatkowo postacie będą mogli korzystać ze swojej specjalnej umiejętności. Rzucając kością odpowiadającą za spryt będziemy ustalać kolejność w grze. Jeśli dwaj gracze wyrzucą taką samą liczbę oczek, spotykają się i dochodzi do pojedynku.

Wpływ pozwala natomiast podejrzeć odpowiednią liczbę kart z wybranej talii podczas wykonywania akcji. W talii ery znajdziemy towarzyszy i przedmioty, które wzmocnią nas w nadchodzących walkach. Talia wydarzeń może natomiast pozwolić nam zapolować na innych nieśmiertelnych.

Gdy dojdzie do spotkania nieśmiertelni będą toczyć bój na śmierć i życie. Gracze rzucają kostkami odpowiadającymi ich sile. Ten kto wyrzuci wyższą wartość, dobiera kartę z talii losu. Możemy tam znaleźć nagrody dla zwycięzców, bądź kary dla pokonanych. To czego będziemy jednak chcieli najbardziej, to karty mówiące o skróceniu przeciwnika o głowę. Dzięki temu przybliżymy się do wygranej.

Cena gry to 29 funtów. Za przesyłkę zapłacimy zaś od 10 do 25 dolarów.

Link do kampanii na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Diceland na FacebookuFacebook Pulub nas TOP 10 GIER

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *