Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #70

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze: Suburbia Collector’s Edition, Dark Rituals: Malleus Maleficarum, Shadow Tactics, Champions of Nexum.


Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki:  90 minut

Mechaniki: Card Drafting, Set Collection, Tile Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: październik 2019 roku

Koniec kampanii: 13 lutego 2019 roku

Cena gry: od 99$

Koszt wysyłki: 22$

Na Kickstarterze mamy możliwość nabyć kolekcjonerską edycję gry Suburbia, city-buildingu z unowocześnionymi grafikami, świeżym dodatkiem oraz dodatkową zawartością. Dla osób niewtajemniczonych odsyłamy do opisu gry Suburbia na stronie www.rebel.pl.

Wielokrotnie nagradzana gra o tworzeniu metropolii doczekała się nowego wydania, w którym znajdziemy nie tylko wersję podstawową, ale i wszystkie wydane dotychczas dodatki oraz karty promocyjne, nie pomijając oczywiście nowego dodatku: Nightlife. Cóż, osób, które już kochają Suburbię namawiać nie trzeba. Tych, którzy mają z nią pierwszy kontakt, zachęcamy do zapoznania się z serią.

Link do gry na Kickstarterze


Dark Rituals Malleus Maleficarum

Liczba graczy: 2-5

Czas rozgrywki: 60-90 minut

Mechaniki: Action Point Allowance System, Area Movement, Dice Rolling, Modular Board, Partnerships

Spodziewany czas realizacji zamówienia: styczeń 2020 roku

Koniec kampanii: 13 lutego 2019 roku

Cena gry: od 100 $

Koszt wysyłki: 20-30 $

Dark Rituals: Malleus Maleficarum jest grą planszową z dużą zawartością miniaturek stworzoną przez DG Games Entertanment. Jest to asymetryczna gra, gdzie jeden z graczy staje przeciwko swoim współgraczom, przeznaczona dla 2 do 5 graczy, zawierająca wariant solo. Niewielka grupa bohaterów broni mieszkańców wioski przed sabatem czarownic. Większość graczy wcieli się w bohaterów, którzy są gotowi stawić czoła wiedźmom.

Gra naciska na dynamizm akcji, pozwalając na zaangażowanie graczy w każdym momencie gry. Tury są krótkie, a gracze mogą wykonać jedną lub dwie akcje. Kolejność rozgrywania akcji zależy wyłącznie od decyzji podjętych przy stole. Przywódca wiedźm może aktywować Ciemny Legion. Aby podjąć akcję ataku, gracze muszą wspomóc wytrzymałością wybranego bohatera. Wytrzymałość wymagana jest także do wykonania innych akcji jak np. obrona.

Nie zapominajmy o ulepszaniu zdolności specjalnych naszych bohaterów, które zwiększają się wraz z pokonaniem wroga lub użyciem zaklęć alchemii.

Grę wsparło wiele osób, jednak przyznam, że mnie nie urzekła ani mechaniką, ani wyglądem. Na pewno osoby uwielbiające gry z miniaturkami będą zachwycone, bo tutaj otrzymają wypchane pudło. Być może jest to więc gra dla Ciebie!

Link do gry na Kickstarterze


Shadow Tactics

Liczba graczy: 2-6

Czas rozgrywki: 60-90 minut

Mechaniki: Action / Movement Programming, Modular Board, Partnerships, Role Playing, Variable Player Powers,

Spodziewany czas realizacji zamówienia: grudzień 2019 roku

Koniec kampanii: 14 lutego 2019 roku

Cena gry: od 67 $

Koszt wysyłki: 9 euro

Bazująca na grze komputerowej, Shadow Tactics jest szybką grą taktyczną dla 2 do 6 graczy, w której obejmujemy kontrolę nad 5 unikalnymi ninja starającymi się położyć kres planom lorda Yabu i innych konspirujących Daimyos.

Możemy także przejąć rolę Daimyo, złego mistrza, który włada samurajami przedstawionymi za pomocą figurek. W trakcie misji ninja będą ukrywać się w zaroślach, skradać, aby pozostać niezauważonym i spełnić swój cel – zlikwidować strażników.

Rozgrywka odbywa się przez kilka misji, które podzielone są na rozdziały (kampanie). Za każdym razem mapa i cel będą inne, a trudność zmieni się w zależności od wyniku poprzednio wykonanej misji. Zarówno Daimyo, jak i ninja mogą ulepszać swoje postacie, zdobywając nagrody i kupując przedmioty.

Link do gry na Kickstarterze


Champions of Nexum

Liczba graczy: 2-6

Czas rozgrywki: 45-90 minut

Mechaniki: Area Control / Area Influence, Area Movement, Cooperative Play, Dice Rolling,Pick-up and Deliver, Player Elimination, Roll / Spin and Move, Variable Phase Order

Spodziewany czas realizacji zamówienia: marzec 2020 roku

Koniec kampanii: 13 lutego 2019 roku

Cena gry: 106 $

Koszt wysyłki: 9 $

Champions of Nexum to gra polskich twórców, którzy  postarali się przenieść cechy gier komputerowych z gatunku MOBA na wersję tekturową. Dodatkowo gra zostanie okraszona cieszącymi oko figurkami (nie jestem zwolennikiem, ale muszę przyznać, że są bardzo udane!) oraz specjalnie przygotowaną ścieżką dźwiękową, która pomoże nam wczuć się w klimat Champions of Nexum.

Do gry mogą zasiąść 2 do nawet 6 osób, które dzielą się na dwie drużyny. Ich celem jest zdobycie bazy przeciwników. W trakcie gry będziemy brać udział w bitwach, pokonywać potwory i wykonywać odnalezione questy. W grze znajdziemy także karty, odpowiedzialne za zaklęcia, artefakty czy wydarzenia. Szczegółowo i pięknie wyglądające figurki oraz grafiki, które świadczą o kunszcie rysownika dopełniają całości. Dla fanów gier komputerowych z gatunku MOBA, obowiązkowa pozycja do spróbowania.

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *