Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #76

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze: Age of Steam, Key Market.


Liczba graczy: 1-6

Czas rozgrywki:  120+ minut

Mechaniki: Auction/Bidding, Dice Rolling, Player Elimination, Route/Network Building, Tile Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: Październik 2019 roku

Koniec kampanii: 22 marca 2019 roku

Cena gry: od 67 $

Koszt wysyłki: 21 $

Kolejna zasłużona gra doczekała się nowej edycji. Tym razem będziemy mogli wesprzeć wydanie deluxe gry Age of Steam. Prace nad nią wykonywać będzie wydawnictwo Eagle-Gryphon Games, a więc o jakoś wykonania możemy być spokojni.

W pudełku znajdziecie całą masę komponentów, a wśród nich 3 dwustronne mapy. Jedna z nich przeznaczona będzie do gry solo oraz pojedynków dwuosobowych. Na pozostałych zagracie w większym gronie. To jednak nie koniec, bo jako cele kampanii wydawnictwo ma zaplanowane odblokowanie kolejnych map, które będzie można dokupić do gry podstawowej. Do tej pory liczba wspierających pozwoli na wydanie map Francji,Polski i Węgier, a więc będziemy mogli budować kolej na rodzimych ziemiach.

Zasady gry pozostaną niezmienione, odświeżona zostanie jednak szata graficzna. Za dodatkowe 12$ będziecie mogli także dokupić pięknie prezentujące się drewniane znaczniki lokomotyw dla każdego z graczy.

Link do gry na Kickstarterze


Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 90 minut

Mechaniki:  Area Control / Area Influence, Area Movement, Hand Management, Modular Board, Tile Placement, Trading, Worker Placement

Spodziewany czas realizacji zamówienia: październik 2019 roku

Koniec kampanii: 3 kwietnia 2019 roku

Cena gry: 45 Funtów

Koszt wysyłki: 13 Funtów

Key Market to kolejna nieco starsza gra, która powróci w nowej edycji. Zapewne znacie inne tytuły z tej serii jak choćby Keyflower. Tym razem będziecie prowadzić swoich pracowników, aby od skromnych początków, dojść do dobrze prosperującej gospodarki.

Ta opierać się będzie, może niezbyt oryginalnie, na rolnictwie. Będziecie uprawiać zboże, warzywa, zbierać owoce czy hodować owce. Owoce Waszej pracy sprzedacie na rynku. Im mniej towarów tam trafiło, tym większy zysk dla Was. Będziecie mieli możliwość wysyłania swoich pracowników do gildii, dzięki czemu zyskacie specjalne zdolności, ułatwiające drogę do celu.

W nowej odsłonie w ręce graczy trafią nowe gildie, przez co nawet osoby znające tytuł poczują powiew świeżości.Gra wydaje się całkiem trudną symulacją ekonomiczną, w której powinniśmy doświadczyć interakcji, konkurując o jak najlepsze dochody naszej działalności.

Ocena w rankingu Board Game Geek także jest całkiem niezła, a o decyzji dodruku zadecydowały głosy graczy. Jeśli więc lubicie takie klimaty, warto przyjrzeć się bliżej temu tytułowi.

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *