Notowanie BGG #22 – Marzec 2019

22 notowanie rankingu Board Game Geek – marcowe zestawienie najlepszych 100 gier planszowych.


Aktualne notowanie najlepszych gier w serwisie BoardGameGeek. Jest to najpopularniejsza na świecie strona o grach planszowych, a ranking BGG jest obecnie dla wielu wyznacznikiem ich jakości.

W zestawieniu tym coraz częściej pojawiają się nowe tytuły, a jakiś czas temu całkowitą dominację nad serwisem objęła gra Gloomhaven. Jest to gra typu dungeon-crawler z przebogatą zawartością i jednym z największych pudełek w historii gier planszowych. A jeszcze do niedawna pierwsze miejsce zajmowała gra Pandemic: Legacy, która również stała się prekursorem nowej formy planszówek – posiadających system “Legacy”. To właśnie dzięki temu systemowi planszówki otrzymały ciekawą i często niezwykle wciągającą historię, co niestety bezpośrednio wiąże się z jednorazowością danej produkcji. W każdym zestawieniu będziemy odnotowywać spadki i wzrosty gier, a także pojawiające się nowości. Na koniec pełnego roku pojawi się całoroczne zestawienie.

Zastanawiasz się jak działa GeekRating? Zajrzyj do artykułu MelanżowaniaTv – kliknij by przejść. Jest on bardzo dobrze i szczegółowo opisany.

Legenda:

  • GeekRatio – specjalna zmienna opracowana przez BGG, na podstawie której jest ustalana aktualna pozycja danej gry, im wyższy tym lepiej,
  • PGR – Geek Ratio z poprzedniego miesiąca,
  • ZGR – zmiana GeekRatio w stosunku do poprzedniego miesiąca,

Zestawienie nr #22: Marzec 2019

(zakres analizy: 1 luty 2019 roku – 3 marzec 2019 roku)

Aby zobaczyć całą tabelę na telefonie, należy przesuwać na tabeli palcem w lewo.

MiejsceTytuł GryGeek RatioPGRZGR
1Gloomhaven8,6138,617-0,004
2Pandemic Legacy: Sezon 1 8,4928,493-0,001
3Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)8,2668,272-0,006
4Terraformacja Marsa8,2358,2290,006
5Zimna Wojna8,1778,182-0,005
6Star Wars: Rebelia8,1648,1630,001
7Scythe8,1238,1150,008
8Projekt Gaja8,1188,1120,006
9Great Western Trail8,0758,0710,004
10+1Twilight Imperium (Czwarta Edycja)8,0588,0290,029
11-1Terra Mystica8,0558,058-0,003
12Wojna o Pierścień (Druga Edycja)8,0198,0150,004
13Zamki Burgundii8,0118,0110,000
147 Cudów Świata: Pojedynek7,9947,998-0,004
15+1Spirit Island7,9767,9530,023
16-1The 7th Continent7,9577,971-0,014
17+8Brass: Birmingham7,9397,8840,055
18-1Puerto Rico7,9277,929-0,002
19Arkham Horror: Gra Karciana7,9247,9200,004
20-2Viticulture Essential Edition7,9247,9220,002
21-1Concordia7,9227,9170,005
22-1Kawerna: Rolnicy z Jaskiń7,9147,917-0,003
23Brass: Lancashire7,9067,8970,009
24Mage Knight7,8967,8940,002
25-3Agricola7,8947,898-0,004
26Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)7,8827,8810,001
27Orleans7,8757,8740,001
28+2Uczta dla Odyna7,8517,8440,007
29-1Blood Rage7,8517,853-0,002
30-1Food Chain Magnate7,8497,852-0,003
31Mechs vs. Minions7,8237,831-0,008
32Kingdom Death: Monster7,8217,823-0,002
33+1Pandemic Legacy: Sezon 27,8167,8160,000
34-1Star Wars: Imperium Atakuje7,8137,819-0,006
35Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)7,8067,812-0,006
36Wysokie Napięcie7,8057,809-0,004
37Azul7,7877,790-0,003
38Eclipse7,7817,786-0,005
39Tzolk'in: Kalendarz Majów7,787,781-0,001
40Le Havre7,767,763-0,003
41Robinson Crusoe7,757,753-0,003
42The Voyages of Marco Polo7,7357,7340,001
43Android: Netrunner7,7137,715-0,002
44Klany Kaledonii7,7077,709-0,002
457 Cudów Świata7,6947,698-0,004
46Keyflower7,6797,684-0,005
47+1Race for the Galaxy7,6667,668-0,002
48-1Caylus7,6667,669-0,003
49Dominant Species7,6647,6610,003
50Rising Sun7,6547,656-0,002
51Pola Arle7,6537,655-0,002
52+1Lords of Waterdeep7,6487,650-0,002
53-1Twilight Imperium (Trzecia Edycja)7,6477,652-0,005
54+2Eldritch Horror7,6417,643-0,002
55-1Pięć Klanów7,6417,644-0,003
56+2Anarchrony7,6387,6250,013
57-2Tajniacy7,6347,643-0,009
58-1El Grande7,6327,635-0,003
59+2Brzdęk: Nie drażnij smoka!7,6157,6120,003
60-1Dominion: Intryga7,6137,616-0,003
61-1Patchwork7,6097,615-0,006
62+2The Gallerist7,6077,5990,008
63-1Mombasa7,6027,6010,001
64+1Battlestar Galactica7,5947,596-0,002
65+1Roll for the Galaxy7,5877,596-0,009
66-3T.I.M.E Stories7,5877,601-0,014
67+1Sherlock Holmes Consulting Detective7,5777,578-0,001
68-1Troyes7,5767,578-0,002
69+15Root7,5677,4910,076
70-1Rosyjskie Koleje7,5677,570-0,003
71-1Tygrys i Eufrat7,5637,564-0,001
72+1Trajan7,5567,5550,001
73-2Star Wars: X-Wing7,5557,561-0,006
74Pandemic7,557,551-0,001
75Dominion7,5487,551-0,003
76-4Martwa Zima: Gra Rozdroży7,5477,556-0,009
77Kemet7,5257,526-0,001
78-2Crokinole7,5257,527-0,002
79-1Pandemic Iberia7,5177,5170,000
80+2Lisboa7,5137,4970,016
81-2Descent: Wędrówki w Mroku (Druga Edycja)7,5027,504-0,002
82-2Epoka Kamienia7,4997,502-0,003
83-2Zakazane Gwiazdy7,4987,500-0,002
84+1Alchemicy7,497,491-0,001
85+6Agricola (nowa edycja)7,4867,4710,015
86Wojna o Pierścień (Pierwsza Edycja)7,4797,484-0,005
87-4Santorini7,4777,492-0,015
88+1Star Realms7,4767,4760,000
89-2Legendary Encounters7,4767,482-0,006
90-2Zamki Szalonego Króla Ludwika7,4747,479-0,005
91+4Najeźdźcy z Północy7,4737,4640,009
92-2Yokohama7,4737,475-0,002
93-1Istanbul7,4677,471-0,004
94-1Gra o Tron: Gra Planszowa (Druga Edycja)7,4677,471-0,004
95-1The Resistance: Avalon7,4647,470-0,006
96Wojownicy z Midgardu7,467,4550,005
97+1Wsiąść do Pociągu: Europa7,4497,451-0,002
98+1Chaos w Starym Świecie7,4447,446-0,002
99-2Ora et Labora7,4437,451-0,008
100Grand Austria Hotel7,438NowośćNowość

Największy wzrost i spadek GR:

Root (+0,076)
Brass: Birmingham (+0,055)
Twilight Imperium (Czwarta Edycja) (+0,029)
Spirit Island (+0,023)
Lisboa (+0,016)
Agricola: Nowa Edycja (+0,015)


Santorini (-0,015)
TIME Stories (-0,014)
The 7th Continent (-0,014)
Roll for the Galaxy (-0,009)
Martwa Zima: Gra Rozdroży (-0,009)
Tajniacy (-0,009)


Co wypadło?/Co nowego?

Nowości: Grand Austria Hotel

Spadki: Arcadia Quest


Tygodniowe wzrosty w ramach całego BGG

6 luty 2019

13 luty 2019

20 luty 2019

27 luty 2019


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku.

Leave a Reply