Notowanie BGG #24 – Czerwiec 2019

24 notowanie rankingu Board Game Geek – czerwcowe zestawienie najlepszych 100 gier planszowych.


Aktualne notowanie najlepszych gier w serwisie BoardGameGeek. Jest to najpopularniejsza na świecie strona o grach planszowych, a ranking BGG jest obecnie dla wielu wyznacznikiem ich jakości.

W zestawieniu tym coraz częściej pojawiają się nowe tytuły, a już od pewnego czasu całkowitą dominację nad rankingiem objęła gra Gloomhaven. Jest to gra typu dungeon-crawler z przebogatą zawartością i jednym z największych pudełek w historii gier planszowych. Zajęła ona miejsce gry Pandemic: Legacy, która również stała się prekursorem nowej formy planszówek – posiadających system “Legacy”. To właśnie dzięki temu systemowi, planszówki otrzymały ciekawą i często niezwykle wciągającą historię, co niestety bezpośrednio wiąże się z jednorazowością danej produkcji. W każdym zestawieniu będziemy odnotowywać spadki i wzrosty gier, a także pojawiające się nowości. Na koniec pełnego roku 2019 pojawi się całoroczne zestawienie.

Zastanawiasz się jak działa GeekRating? Zajrzyj do artykułu MelanżowaniaTv – kliknij by przejść. Jest on bardzo dobrze i szczegółowo opisany.

Legenda:

  • GeekRatio – specjalna zmienna opracowana przez BGG, na podstawie której jest ustalana aktualna pozycja danej gry, im wyższy tym lepiej,
  • PGR – Geek Ratio z poprzedniego miesiąca,
  • ZGR – zmiana GeekRatio w stosunku do poprzedniego miesiąca,

Zestawienie nr #24: Czerwiec 2019

(zakres analizy: 2 maja 2019 roku – 4 czerwca 2019 roku)

Aby zobaczyć całą tabelę na telefonie, należy przesuwać na tabeli palcem w lewo.

MiejsceTytuł GryPGRZGR
1Gloomhaven8,6098,611-0,002
2Pandemic Legacy: Sezon 1 8,4888,489-0,001
3Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)8,2568,258-0,002
4Terraformacja Marsa8,2468,2430,003
5Zimna Wojna8,1718,174-0,003
6Star Wars: Rebelia8,1638,164-0,001
7Projekt Gaja8,1228,1220,000
8Scythe8,1188,121-0,003
9+1Twilight Imperium (Czwarta Edycja)8,0948,0770,017
10-1Great Western Trail8,0858,0820,003
11Terra Mystica8,0468,048-0,002
12Wojna o Pierścień (Druga Edycja)8,0378,0330,004
13Zamki Burgundii8,0108,012-0,002
14+1Brass: Birmingham8,0097,9920,017
15-1Spirit Island8,0017,9940,007
167 Cudów Świata: Pojedynek7,9897,990-0,001
17The 7th Continent7,9417,9360,005
18+1Concordia7,9327,9270,005
19-1Viticulture Essential Edition7,9297,9280,001
20+1Puerto Rico7,9197,921-0,002
21-1Arkham Horror: Gra Karciana7,9177,921-0,004
22Brass: Lancashire7,9107,9080,002
23Kawerna: Rolnicy z Jaskiń7,9037,906-0,003
24Mage Knight7,8967,8950,001
25Agricola7,8847,886-0,002
26Orleans7,8767,877-0,001
27Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)7,8757,877-0,002
28Uczta dla Odyna7,8677,8640,003
29Food Chain Magnate7,8557,8530,002
30Blood Rage7,8487,849-0,001
31+2Pandemic Legacy: Sezon 27,8187,8110,007
32-1Mechs vs. Minions7,8117,815-0,004
33-1Kingdom Death: Monster7,8077,813-0,006
34Star Wars: Imperium Atakuje7,8007,804-0,004
35Wysokie Napięcie7,8007,801-0,001
36Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)7,7987,800-0,002
37Azul7,7777,782-0,005
38Tzolk'in: Kalendarz Majów7,7777,778-0,001
39Eclipse7,7717,776-0,005
40Le Havre7,7527,754-0,002
41Robinson Crusoe7,7397,742-0,003
42The Voyages of Marco Polo7,7317,732-0,001
43Klany Kaledonii7,7077,709-0,002
44Android: Netrunner7,7057,707-0,002
457 Cudów Świata7,6897,690-0,001
46+14Na skrzydłach7,6847,6180,066
47-1Keyflower7,6717,673-0,002
48+2Anarchrony7,6707,6550,015
49-2Race for the Galaxy7,6657,6640,001
50-2Caylus7,6597,661-0,002
51-2Dominant Species7,6567,657-0,001
52+4Root7,6547,6310,023
53-1Pola Arle7,6477,6450,002
54-3Lords of Waterdeep7,6457,647-0,002
55-2Rising Sun7,6417,642-0,001
56-1Pięć Klanów7,6387,6380,000
57-3Twilight Imperium (Trzecia Edycja)7,6367,640-0,004
58-1Eldritch Horror7,6297,631-0,002
59-1El Grande7,6267,628-0,002
60-1Tajniacy7,6227,625-0,003
61Brzdęk: Nie drażnij smoka!7,6147,615-0,001
62Dominion: Intryga7,6067,607-0,001
63+1The Gallerist7,6057,5990,006
64-1Patchwork7,6007,603-0,003
65Mombasa7,5937,594-0,001
66Battlestar Galactica7,5907,591-0,001
67Roll for the Galaxy7,5827,585-0,003
68Sherlock Holmes Consulting Detective7,5757,576-0,001
69Troyes7,5747,5740,000
70T.I.M.E Stories7,5667,572-0,006
71Rosyjskie Koleje7,5647,5640,000
72Tygrys i Eufrat7,5577,558-0,001
73Trajan7,5557,5550,000
74Star Wars: X-Wing7,5447,549-0,005
75Pandemic7,5447,546-0,002
76Dominion7,5437,545-0,002
77+2Lisboa7,5337,5220,011
78-1Martwa Zima: Gra Rozdroży7,5317,538-0,007
79-1Crokinole7,5277,5250,002
80Kemet7,5217,522-0,001
81Pandemic Iberia7,5207,5200,000
82+1Agricola (odświeżona edycja)7,5057,4940,011
83-1Descent: Wędrówki w Mroku (Druga Edycja)7,4977,498-0,001
84Zakazane Gwiazdy7,4977,4940,003
85+1Najeźdźcy z Północy7,4967,4880,008
86-1Epoka Kamienia7,4927,494-0,002
87+5Aeon's End7,4877,4700,017
88-1Alchemicy7,4827,484-0,002
89-1Yokohama7,4797,4770,002
90-1Star Realms7,4727,473-0,001
91-1Legendary Encounters7,4707,473-0,003
92-1Wojna o Pierścień (Pierwsza Edycja)7,4697,472-0,003
93+7Architekci z Zachodniego Królestwa7,468NowośćNowość
94-1Zamki Szalonego Króla Ludwika7,4637,467-0,004
95-1Wojownicy z Midgardu7,4637,465-0,002
96-1Istanbul7,4617,464-0,003
97-1Gra o Tron: Gra Planszowa (Druga Edycja)7,4607,463-0,003
98+2Teotihuacan: Miasto Bogów7,458NowośćNowość
99-1The Resistance: Avalon7,4547,457-0,003
100-1Grand Austria Hotel7,4527,4510,001

Największy wzrost i spadek GR:

Na skrzydłach+0,066
Root+0,023
Brass: Birmingham+0,017
Aeon’s End+0,017
Twilight Imperium (Czwarta Edycja)+0,017
Anachrony+0,015
Architekci z Zachodniego Królestwamin +0,013

Martwa Zima: Gra Rozdroży-0,007
T.I.M.E Stories -0,006
Kingdom Death: Monster-0,006
Star Wars: X-Wing-0,005
Azul-0,005
Eclipse-0,005

Co wypadło?/Co nowego?

Nowości: Teotihuacan: Miasto Bogów, Architekci z Zachodniego Królestwa

Spadki: Santorini, Wsiąść do Pociągu: Europa


Największe tygodniowe wzrosty w ramach całego BGG

1 maja 2019

8 maja 2019

15 maja 2019

22 maja 2019

29 maja 2019


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku.

Dodaj komentarz