Notowanie BGG #49 – Maj

49 notowanie rankingu Board Game Geek – kwietniowe zestawienie najlepszych 100 gier planszowych.


Na naszym blogu znajdziesz zawsze najlepsze gry planszowe! Zajrzyj na naszego FB

Aktualne notowanie najlepszych gier w serwisie BoardGameGeek. Jest to najpopularniejsza na świecie strona o grach planszowych, a ranking BGG jest obecnie dla wielu wyznacznikiem ich jakości. W każdym zestawieniu będziemy odnotowywać spadki i wzrosty gier, a także pojawiające się nowości. Na koniec pełnego roku 2021 pojawi się całoroczne zestawienie.

Zastanawiasz się jak działa GeekRating? Zajrzyj do artykułu MelanżowaniaTv – kliknij by przejść. Jest on bardzo dobrze i szczegółowo opisany.

Legenda:

  • GeekRatio – specjalna zmienna opracowana przez BGG, na podstawie której jest ustalana aktualna pozycja danej gry, im wyższy tym lepiej,
  • PGR – Geek Ratio z poprzedniego miesiąca,
  • ZGR – zmiana GeekRatio w stosunku do poprzedniego miesiąca,

Zestawienie nr #49: Maj 2021

(zakres analizy: 6 kwietnia 2021 – 1 maja 2021)

Aby zobaczyć całą tabelę na telefonie, należy przesuwać na tabeli palcem w lewo.

MiejsceTytuł Gry PGRZGR
1Gloomhaven8,5528,5520,000
2Pandemic Legacy: Sezon 1 8,4618,462-0,001
3Brass: Birmingham8,3918,3830,008
4Terraformacja Marsa8,2858,287-0,002
5Twilight Imperium (Czwarta Edycja)8,2548,2520,002
6Gloomhaven: Jaws of the Lion8,2378,2300,007
7Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)8,1798,181-0,002
8Projekt Gaja8,1748,1720,002
9Star Wars: Rebelia8,1688,1670,001
10Zimna Wojna8,1298,130-0,001
11Great Western Trail8,1268,1250,001
12Spirit Island8,1138,1100,003
13Wojna o Pierścień (Druga Edycja)8,1118,1080,003
14Scythe8,0798,081-0,002
15Zamki Burgundii8,0098,010-0,001
16Terra Mystica7,9877,989-0,002
177 Cudów Świata: Pojedynek7,9807,9800,000
18+1Brass: Lancashire7,9637,9600,003
19-1Concordia7,9637,9630,000
20Na Skrzydłach7,9467,947-0,001
21Uczta dla Odyna7,9337,934-0,001
22Arkham Horror: Gra Karciana7,9247,928-0,004
23Viticulture Essential Edition7,9127,913-0,001
24Nemesis7,9027,906-0,004
25Orléans7,8907,8900,000
26Mage Knight7,8807,8800,000
27Root7,8787,8770,001
28Puerto Rico7,8587,860-0,002
29Food Chain Magnate7,8487,8470,001
30Kawerna: Rolnicy z Jaskiń7,8457,846-0,001
31Everdell7,8417,8370,004
32Agricola7,8297,8290,000
33Blood Rage7,8207,8200,000
34+1Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)7,8127,813-0,001
35-1Pandemic Legacy: Sezon 27,8107,813-0,003
36The 7th Continent7,8037,808-0,005
37Maracaibo7,7867,7790,007
38Kingdom Death: Monster7,7647,7630,001
39Załoga: W poszukiwaniu dziewiątej planety7,7637,7590,004
40Tzolk'in: Kalendarz Majów7,7527,753-0,001
41Wysokie Napięcie7,7527,753-0,001
42Podwodne Miasta7,7497,7460,003
43+4Marvel Champions: The Card Game7,7437,7220,021
44Anachrony7,7387,7360,002
45-2Mechs vs. Minions7,7377,738-0,001
46-1Star Wars: Imperium Atakuje7,7347,735-0,001
47-1Klany Kaledonii7,7327,733-0,001
48Too Many Bones7,7227,7170,005
49Le Havre7,7177,7170,000
50Azul7,7057,708-0,003
51+2Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated7,7047,6950,009
52-1Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)7,7037,706-0,003
53-1Eclipse7,7017,703-0,002
54Barrage7,6967,6810,015
55+3The Gallerist7,6727,6630,009
56-1Android: Netrunner7,6727,6720,000
57-1Robinson Crusoe7,6697,6690,000
58-1The Voyages of Marco Polo7,6657,666-0,001
59+4On Mars7,6607,6450,015
60-1Pola Arle7,6607,6560,004
61-1Race for the Galaxy7,6577,6560,001
62Teotihuacan: Miasto Bogów7,6497,6480,001
63-27 Cudów Świata7,6487,650-0,002
64+6Pax Pamir (Druga Edycja)7,6477,6320,015
65Aeon's End7,6477,6400,007
66+1Lisboa7,6467,6380,008
67-3Szarlatani z Pasikurowic7,6447,6420,002
68Crokinole7,6417,6370,004
69-3Brzdęk: Nie drażnij smoka!7,6407,6390,001
70-1Pięć Klanów7,6337,6330,000
71+1Paladyni Zachodniego Królestwa7,6327,6290,003
72-1Dominant Species7,6317,6310,000
73Lords of Waterdeep7,6237,624-0,001
74Agricola (nowa edycja)7,6167,618-0,002
75Keyflower7,6107,612-0,002
76Tainted Grail: The Fall of Avalon7,6037,609-0,006
77Caylus7,5967,597-0,001
78Architekci Zachodniego Królestwa7,5907,5890,001
79El Grande7,5857,5850,000
80Twilight Imperium (Trzecia Edycja)7,5777,5770,000
81Battlestar Galactica7,5737,574-0,001
82Eldritch Horror7,5697,571-0,002
83+4Grand Austria Hotel7,5677,5640,003
84-1Troyes7,5677,568-0,001
85Dominion: Intryga7,5667,5660,000
86-2Rising Sun7,5667,567-0,001
87-1Mombasa7,5647,565-0,001
88Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie7,5557,5530,002
89Patchwork7,5477,548-0,001
90Najeźdźcy z Północy7,5467,547-0,001
91Rosyjskie Koleje7,5427,543-0,001
92Tygrys i Eufrat7,5297,5290,000
93+7Eclipse: Second Dawn for the Galaxy7,528NowośćNowość
94-1Tajniacy7,5267,527-0,001
95-1Roll for the Galaxy7,5227,523-0,001
96Lorenzo il Magnifico7,5197,5150,004
97-2Trajan7,5197,5180,001
98-1Sherlock Holmes Consulting Detective7,5107,512-0,002
99-1Dominion7,5087,510-0,002
100-1Pandemic7,5047,505-0,001

Największy wzrost i spadek GR:

Eclipse: Second Dawn for the Galaxymin. 0,024
Marvel Champions: The Card Game0,021
On Mars0,015
Pax Pamir (Druga Edycja)0,015
Barrage0,015
Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated0,009
The Gallerist0,009
Brass: Birmingham0,008
Lisboa0,008
Tainted Grail: The Fall of Avalon-0,006
The 7th Continent-0,005
Arkham Horror: Gra Karciana-0,004
Nemesis-0,004
Pandemic Legacy: Sezon 2-0,003
Azul-0,003
Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)-0,003

Co wypadło?/Co nowego?

Nowości w top 100: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy

Poza top 100: Pandemic Iberia


Największe tygodniowe wzrosty w ramach całego BGG

7 kwietnia 2021


14 kwietnia 2021


21 kwietnia 2021


28 kwietnia 2021


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.

Leave a Reply