Notowanie BGG #52 – Sierpień

52 notowanie rankingu Board Game Geek – sierpniowe zestawienie najlepszych 100 gier planszowych.


Na naszym blogu znajdziesz zawsze najlepsze gry planszowe! Zajrzyj na naszego FB

Aktualne notowanie najlepszych gier w serwisie BoardGameGeek. Jest to najpopularniejsza na świecie strona o grach planszowych, a ranking BGG jest obecnie dla wielu wyznacznikiem ich jakości. W każdym zestawieniu będziemy odnotowywać spadki i wzrosty gier, a także pojawiające się nowości. Na koniec pełnego roku 2021 pojawi się całoroczne zestawienie.

Zastanawiasz się jak działa GeekRating? Zajrzyj do artykułu MelanżowaniaTv – kliknij by przejść. Jest on bardzo dobrze i szczegółowo opisany.

Legenda:

  • GeekRatio – specjalna zmienna opracowana przez BGG, na podstawie której jest ustalana aktualna pozycja danej gry, im wyższy tym lepiej,
  • PGR – Geek Ratio z poprzedniego miesiąca,
  • ZGR – zmiana GeekRatio w stosunku do poprzedniego miesiąca,

Zestawienie nr #52: Sierpień 2021

(zakres analizy: 3 lipca 2021 – 1 sierpnia 2021)

Aby zobaczyć całą tabelę na telefonie, należy przesuwać na tabeli palcem w lewo.

MiejsceTytuł Gry PGRZGR
1Gloomhaven8,5338,537-0,004
2Pandemic Legacy: Sezon 1 8,4538,456-0,003
3Brass: Birmingham8,4038,4010,002
4Terraformacja Marsa8,2808,282-0,002
5+1Gloomhaven: Jaws of the Lion8,2558,2470,008
6-1Twilight Imperium (Czwarta Edycja)8,2558,2540,001
7Projekt Gaja8,1758,1740,001
8+1Star Wars: Rebelia8,1718,1700,001
9-1Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)8,1668,171-0,005
10Great Western Trail8,1288,1280,000
11+1Spirit Island8,1268,1210,005
12-1Zimna Wojna8,1248,126-0,002
13Wojna o Pierścień (Druga Edycja)8,1228,1190,003
14Scythe8,0768,0760,000
15Zamki Burgundii8,0088,0080,000
16+17 Cudów Świata: Pojedynek7,9847,9820,002
17-1Terra Mystica7,9827,984-0,002
18Concordia7,9647,9640,000
19Brass: Lancashire7,9617,9610,000
20Na Skrzydłach7,9487,9480,000
21+1Nemesis7,9407,9300,010
22-1Uczta dla Odyna7,9367,9360,000
23Arkham Horror: Gra Karciana7,9277,9260,001
24Viticulture Essential Edition7,9067,908-0,002
25Orléans7,8877,8870,000
26Root7,8837,8820,001
27Mage Knight7,8827,8810,001
28Everdell7,8617,8560,005
29Puerto Rico7,8527,853-0,001
30+1Kawerna: Rolnicy z Jaskiń7,8377,838-0,001
31-1Food Chain Magnate7,8357,838-0,003
32Agricola7,8217,823-0,002
33Blood Rage7,8207,8200,000
34Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)7,8077,809-0,002
35Pandemic Legacy: Sezon 27,8017,806-0,005
36Maracaibo7,7957,7890,006
37+15Diuna: Imperium7,7827,7080,074
38Marvel Champions: The Card Game7,7797,7720,007
39-2The 7th Continent7,7777,784-0,007
40-1Załoga: W Poszukiwaniu Dziewiątej Planety7,7677,768-0,001
41-1Too Many Bones7,7627,7530,009
42Kingdom Death: Monster7,7537,7520,001
43-2Podwodne Miasta7,7537,7530,000
44+1Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated7,7517,7430,008
45-2Tzolk'in: Kalendarz Majów7,7507,751-0,001
46-2Wysokie Napięcie7,7477,749-0,002
47-1Anachrony7,7437,7430,000
48-1Mechs vs. Minions7,7337,735-0,002
49Klany Kaledonii7,7287,729-0,001
50-2Star Wars: Imperium Atakuje7,7287,730-0,002
51-1Barrage7,7247,7160,008
52-1Le Havre7,7147,715-0,001
53Azul7,6977,700-0,003
54Eclipse7,6957,697-0,002
55+1On Mars7,6937,6830,010
56-1Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)7,6907,693-0,003
57+13Zaginiona Wyspa Arnak7,6877,6450,042
58-1The Gallerist7,6857,6810,004
59Pax Pamir (Druga Edycja)7,6797,6730,006
60-2Android: Netrunner7,6737,674-0,001
61Aeon's End7,6677,6620,005
62Lisboa7,6657,6610,004
63-3Robinson Crusoe7,6637,664-0,001
64Pola Arle7,6577,658-0,001
65+1Szarlatani z Pasikurowic7,6567,6520,004
66-3The Voyages of Marco Polo7,6567,659-0,003
67Crokinole7,6557,6500,005
68-3Race for the Galaxy7,6557,6550,000
69Paladyni Zachodniego Królestwa7,6497,6460,003
70-2Teotihuacan: Miasto Bogów7,6487,649-0,001
71+1Brzdęk: Nie drażnij smoka!7,6457,6430,002
72+4Eclipse: Second Dawn for the Galaxy7,6427,6180,024
73-27 Cudów Świata7,6427,644-0,002
74-1Pięć Klanów7,6317,632-0,001
75-1Dominant Species7,6277,628-0,001
76-1Lords of Waterdeep7,6217,6210,000
77Agricola (nowa edycja)7,6167,6140,002
78Keyflower7,6037,605-0,002
79Tainted Grail: The Fall of Avalon7,5997,5960,003
80+1Architekci Zachodniego Królestwa7,5887,5870,001
81-1Caylus7,5867,588-0,002
82El Grande7,5807,581-0,001
83+1Grand Austria Hotel7,5777,5710,006
84+1Battlestar Galactica7,5707,571-0,001
85-2Twilight Imperium (Trzecia Edycja)7,5707,572-0,002
86+1Eldritch Horror7,5637,565-0,002
87+1Troyes7,5627,564-0,002
88-2Rising Sun7,5627,565-0,003
89+2Mombasa7,5617,5610,000
90Dominion: Intryga7,5617,562-0,001
91-2Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie7,5587,562-0,004
92+1Patchwork7,5427,543-0,001
93-1Najeźdźcy z Północy7,5427,544-0,002
94Rosyjskie Koleje7,5367,539-0,003
95Tygrys i Eufrat7,5287,5270,001
96Lorenzo il Magnifico7,5247,525-0,001
97+1Wyspa Kotów7,5237,5180,005
98-1Tajniacy7,5187,519-0,001
99Roll for the Galaxy7,5167,517-0,001
100Trajan7,5157,516-0,001

Największy wzrost i spadek GR:


Co wypadło?/Co nowego?

Nowości w top 100:

Poza top 100:


Największe tygodniowe wzrosty w ramach całego BGG

7 lipca 2021


14 lipca 2021


21 lipca 2021


28 lipca 2021



Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.

Leave a Reply