Notowanie BGG #53 – Wrzesień

53 notowanie rankingu Board Game Geek – wrześniowe zestawienie najlepszych 100 gier planszowych.


Na naszym blogu znajdziesz zawsze najlepsze gry planszowe! Zajrzyj na naszego FB

Aktualne notowanie najlepszych gier w serwisie BoardGameGeek. Jest to najpopularniejsza na świecie strona o grach planszowych, a ranking BGG jest obecnie dla wielu wyznacznikiem ich jakości. W każdym zestawieniu będziemy odnotowywać spadki i wzrosty gier, a także pojawiające się nowości. Na koniec pełnego roku 2021 pojawi się całoroczne zestawienie.

Zastanawiasz się jak działa GeekRating? Zajrzyj do artykułu MelanżowaniaTv – kliknij by przejść. Jest on bardzo dobrze i szczegółowo opisany.

Legenda:

  • GeekRatio – specjalna zmienna opracowana przez BGG, na podstawie której jest ustalana aktualna pozycja danej gry, im wyższy tym lepiej,
  • PGR – Geek Ratio z poprzedniego miesiąca,
  • ZGR – zmiana GeekRatio w stosunku do poprzedniego miesiąca,

Zestawienie nr #53: Wrzesień 2021

(zakres analizy: 1 sierpnia 2021 – 5 września 2021)

Aby zobaczyć całą tabelę na telefonie, należy przesuwać na tabeli palcem w lewo.

MiejsceTytuł GryPGRZGR
1Gloomhaven8,5328,533-0,001
2Pandemic Legacy: Sezon 1 8,4528,453-0,001
3Brass: Birmingham8,4088,4030,005
4Terraformacja Marsa8,2798,280-0,001
5Gloomhaven: Jaws of the Lion8,2618,2550,006
6Twilight Imperium (Czwarta Edycja)8,2578,2550,002
7Projekt Gaja8,1778,1750,002
8Star Wars: Rebelia8,1738,1710,002
9Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)8,1648,166-0,002
10Great Western Trail8,1298,1280,001
11+2Wojna o Pierścień (Druga Edycja)8,1268,1220,004
12-1Spirit Island8,1258,126-0,001
13-1Zimna Wojna8,1238,124-0,001
14Scythe8,0738,076-0,003
15Zamki Burgundii8,0108,0080,002
167 Cudów Świata: Pojedynek7,9837,984-0,001
17Terra Mystica7,9787,982-0,004
18Concordia7,9657,9640,001
19Brass: Lancashire7,9637,9610,002
20+1Nemesis7,9497,9400,009
21-1Na Skrzydłach7,9477,948-0,001
22Uczta dla Odyna7,9367,9360,000
23Arkham Horror: Gra Karciana7,9277,9270,000
24Viticulture Essential Edition7,9037,906-0,003
25Orléans7,8887,8870,001
26Root7,8847,8830,001
27Mage Knight7,8807,882-0,002
28Everdell7,8647,8610,003
29Puerto Rico7,8497,852-0,003
30Kawerna: Rolnicy z Jaskiń7,8357,837-0,002
31Food Chain Magnate7,8337,835-0,002
32+5Diuna: Imperium7,8297,7820,047
33Blood Rage7,8207,8200,000
34-2Agricola7,8197,821-0,002
35-1Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)7,8047,807-0,003
36-1Pandemic Legacy: Sezon 27,7997,801-0,002
37-1Maracaibo7,7977,7950,002
38Marvel Champions: The Card Game7,7877,7790,008
39+5Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated7,7747,7510,023
40+1Too Many Bones7,7687,7620,006
41-1Załoga: W Poszukiwaniu Dziewiątej Planety7,7687,7670,001
42-3The 7th Continent7,7677,777-0,010
43Podwodne Miasta7,7567,7530,003
44-2Kingdom Death: Monster7,7517,753-0,002
45+2Anachrony7,7477,7430,004
46-1Tzolk'in: Kalendarz Majów7,7477,750-0,003
47-1Wysokie Napięcie7,7457,747-0,002
48+3Barrage7,7377,7240,013
49-1Mechs vs. Minions7,7317,733-0,002
50-1Klany Kaledonii7,7277,728-0,001
51-1Star Wars: Imperium Atakuje7,7267,728-0,002
52+5Zaginiona Wyspa Arnak7,7217,6870,034
53-1Le Havre7,7147,7140,000
54+1On Mars7,6977,6930,004
55-2Azul7,6967,697-0,001
56-2Eclipse7,6927,695-0,003
57+2Pax Pamir (Druga Edycja)7,6897,6790,010
58-2Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)7,6877,690-0,003
59-1The Gallerist7,6867,6850,001
60+12Eclipse: Second Dawn for the Galaxy7,6747,6420,032
61-1Android: Netrunner7,6727,673-0,001
62-1Aeon's End7,6707,6670,003
63-1Lisboa7,6687,6650,003
64+1Szarlatani z Pasikurowic7,6627,6560,006
65+2Crokinole7,6607,6550,005
66-3Robinson Crusoe7,6597,663-0,004
67+1Race for the Galaxy7,6557,6550,000
68-4Pola Arle7,6547,657-0,003
69-3The Voyages of Marco Polo7,6537,656-0,003
70-1Paladyni Zachodniego Królestwa7,6517,6490,002
71-1Teotihuacan: Miasto Bogów7,6467,648-0,002
72-1Brzdęk: Nie drażnij smoka!7,6457,6450,000
737 Cudów Świata7,6407,642-0,002
74Pięć Klanów7,6307,631-0,001
75Dominant Species7,6277,6270,000
76Lords of Waterdeep7,6217,6210,000
77Agricola (nowa edycja)7,6177,6160,001
78Keyflower7,6027,603-0,001
79Tainted Grail: The Fall of Avalon7,5957,599-0,004
80+3Grand Austria Hotel7,5887,5770,011
81-1Architekci Zachodniego Królestwa7,5887,5880,000
82-1Caylus7,5857,586-0,001
83-1El Grande7,5797,580-0,001
84Battlestar Galactica7,5697,570-0,001
85Twilight Imperium (Trzecia Edycja)7,5697,570-0,001
86+1Troyes7,5617,562-0,001
87-1Eldritch Horror7,5617,563-0,002
88+1Mombasa7,5607,561-0,001
89+1Dominion: Intryga7,5607,561-0,001
90-2Rising Sun7,5587,562-0,004
91Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie7,5557,558-0,003
92Patchwork7,5417,542-0,001
93Najeźdźcy z Północy7,5417,542-0,001
94Rosyjskie Koleje7,5347,536-0,002
95Tygrys i Eufrat7,5287,5280,000
96+1Wyspa Kotów7,5277,5230,004
97-1Lorenzo il Magnifico7,5267,5240,002
98Tajniacy7,5167,518-0,002
99+1Trajan7,5157,5150,000
100-1Roll for the Galaxy7,5147,516-0,002

Największy wzrost i spadek GR:

Diuna: Imperium0,047
Zaginiona Wyspa Arnak0,034
Eclipse: Second Dawn for the Galaxy0,032
Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated0,023
Barrage0,013
Grand Austria Hotel0,011
Pax Pamir (Druga Edycja)0,010
The 7th Continent-0,010
Terra Mystica-0,004
Robinson Crusoe-0,004
Tainted Grail: The Fall of Avalon-0,004
Rising Sun-0,004

Co wypadło?/Co nowego?

Nowości w top 100:

Poza top 100:


Największe tygodniowe wzrosty w ramach całego BGG

4 sierpnia 2021


11 sierpnia 2021


18 sierpnia 2021


25 sierpnia 2021



Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.

Leave a Reply