Notowanie BGG #50 – Czerwiec

50 notowanie rankingu Board Game Geek – czerwcowe zestawienie najlepszych 100 gier planszowych.


Na naszym blogu znajdziesz zawsze najlepsze gry planszowe! Zajrzyj na naszego FB

Aktualne notowanie najlepszych gier w serwisie BoardGameGeek. Jest to najpopularniejsza na świecie strona o grach planszowych, a ranking BGG jest obecnie dla wielu wyznacznikiem ich jakości. W każdym zestawieniu będziemy odnotowywać spadki i wzrosty gier, a także pojawiające się nowości. Na koniec pełnego roku 2021 pojawi się całoroczne zestawienie.

Zastanawiasz się jak działa GeekRating? Zajrzyj do artykułu MelanżowaniaTv – kliknij by przejść. Jest on bardzo dobrze i szczegółowo opisany.

Legenda:

  • GeekRatio – specjalna zmienna opracowana przez BGG, na podstawie której jest ustalana aktualna pozycja danej gry, im wyższy tym lepiej,
  • PGR – Geek Ratio z poprzedniego miesiąca,
  • ZGR – zmiana GeekRatio w stosunku do poprzedniego miesiąca,

Zestawienie nr #50: Czerwiec 2021

(zakres analizy: 1 maja 2021 – 6 czerwca 2021)

Aby zobaczyć całą tabelę na telefonie, należy przesuwać na tabeli palcem w lewo.

MiejsceTytuł Gry PGRZGR
1Gloomhaven8,5408,552-0,012
2Pandemic Legacy: Sezon 1 8,4588,461-0,003
3Brass: Birmingham8,4018,3910,010
4Terraformacja Marsa8,2848,285-0,001
5Twilight Imperium (Czwarta Edycja)8,2548,2540,000
6Gloomhaven: Jaws of the Lion8,2438,2370,006
7+1Projekt Gaja8,1758,1740,001
8-1Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)8,1748,179-0,005
9Star Wars: Rebelia8,1708,1680,002
10Zimna Wojna8,1288,129-0,001
11Great Western Trail8,1278,1260,001
12Spirit Island8,1208,1130,007
13Wojna o Pierścień (Druga Edycja)8,1158,1110,004
14Scythe8,0788,079-0,001
15Zamki Burgundii8,0088,009-0,001
16Terra Mystica7,9847,987-0,003
177 Cudów Świata: Pojedynek7,9827,9800,002
18+1Concordia7,9637,9630,000
19-1Brass: Lancashire7,9607,963-0,003
20Na Skrzydłach7,9517,9460,005
21Uczta dla Odyna7,9367,9330,003
22Arkham Horror: Gra Karciana7,9237,924-0,001
23+1Nemesis7,9177,9020,015
24-1Viticulture Essential Edition7,9107,912-0,002
25Orléans7,8887,890-0,002
26+1Root7,8847,8780,006
27-1Mage Knight7,8797,880-0,001
28Puerto Rico7,8557,858-0,003
29+2Everdell7,8547,8410,013
30Kawerna: Rolnicy z Jaskiń7,8417,845-0,004
31-2Food Chain Magnate7,8407,848-0,008
32Agricola7,8247,829-0,005
33Blood Rage7,8227,8200,002
34Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)7,8117,812-0,001
35Pandemic Legacy: Sezon 27,8077,810-0,003
36The 7th Continent7,7927,803-0,011
37Maracaibo7,7917,7860,005
38+5Marvel Champions: The Card Game7,7687,7430,025
39Załoga: W poszukiwaniu dziewiątej planety7,7627,763-0,001
40-2Kingdom Death: Monster7,7577,764-0,007
41+1Podwodne Miasta7,7527,7490,003
42-2Tzolk'in: Kalendarz Majów7,7527,7520,000
43-2Wysokie Napięcie7,7517,752-0,001
44+4Too Many Bones7,7407,7220,018
45-1Anachrony7,7407,7380,002
46-1Mechs vs. Minions7,7357,737-0,002
47-1Star Wars: Imperium Atakuje7,7327,734-0,002
48+3Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated7,7307,7040,026
49-2Klany Kaledonii7,7307,732-0,002
50-1Le Havre7,7167,717-0,001
51+3Barrage7,7077,6960,011
52-2Azul7,7017,705-0,004
53Eclipse7,6987,701-0,003
54-2Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)7,6967,703-0,007
55The Gallerist7,6797,6720,007
56+3On Mars7,6787,6600,018
57-1Android: Netrunner7,6747,6720,002
58-1Robinson Crusoe7,6667,669-0,003
59-1The Voyages of Marco Polo7,6607,665-0,005
60Pola Arle7,6597,660-0,001
61+3Pax Pamir (Druga Edycja)7,6587,6470,011
62+3Aeon's End7,6587,6470,011
63+3Lisboa7,6557,6460,009
64-3Race for the Galaxy7,6557,657-0,002
65+2Szarlatani z Pasikurowic7,6497,6440,005
66-4Teotihuacan: Miasto Bogów7,6487,649-0,001
67+1Crokinole7,6457,6410,004
68-57 Cudów Świata7,6457,648-0,003
69+2Paladyni Zachodniego Królestwa7,6447,6320,012
70-1Brzdęk: Nie drażnij smoka!7,6437,6400,003
71-1Pięć Klanów7,6337,6330,000
72Dominant Species7,6297,631-0,002
73Lords of Waterdeep7,6237,6230,000
74+24Diuna: Imperium7,615NowośćNowość
75-1Agricola (nowa edycja)7,6147,616-0,002
76-1Keyflower7,6057,610-0,005
77+22Zaginiona Wyspa Arnak7,600NowośćNowość
78-2Tainted Grail: The Fall of Avalon7,5997,603-0,004
79-2Caylus7,5917,596-0,005
80+13Eclipse: Second Dawn for the Galaxy7,5907,5280,062
81-3Architekci Zachodniego Królestwa7,5897,590-0,001
82-3El Grande7,5827,585-0,003
83-3Twilight Imperium (Trzecia Edycja)7,5737,577-0,004
84-3Battlestar Galactica7,5717,573-0,002
85-2Grand Austria Hotel7,5707,5670,003
86-4Eldritch Horror7,5677,569-0,002
87-1Rising Sun7,5667,5660,000
88-4Troyes7,5657,567-0,002
89-1Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie7,5637,5550,008
90-3Mombasa7,5637,564-0,001
91-6Dominion: Intryga7,5637,566-0,003
92-2Najeźdźcy z Północy7,5457,546-0,001
93-4Patchwork7,5457,547-0,002
94-3Rosyjskie Koleje7,5407,542-0,002
95-3Tygrys i Eufrat7,5277,529-0,002
96Lorenzo il Magnifico7,5237,5190,004
97-3Tajniacy7,5217,526-0,005
98-3Roll for the Galaxy7,5187,522-0,004
99-2Trajan7,5177,519-0,002
100Wyspa Kotów7,512NowośćNowość

Największy wzrost i spadek GR:

Diuna: Imperiummin. 0,114
Zaginiona Wyspa Arnakmin. 0,099
Eclipse: Second Dawn for the Galaxy0,062
Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated0,026
Marvel Champions: The Card Game0,025
Too Many Bones0,018
On Mars0,018
Nemesis0,015
Everdell0,013
Paladyni Zachodniego Królestwa0,012
Wyspa Kotówmin. 0,011
Gloomhaven-0,012
The 7th Continent-0,011
Food Chain Magnate-0,008
Kingdom Death: Monster-0,007
Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)-0,007

Co wypadło?/Co nowego?

Nowości w top 100: Diuna Imperium, Wyspa Kotów, Zaginiona Wyspa Arnak

Poza top 100: Sherlock Holmes Consulting Detective, Dominion, Pandemic


Największe tygodniowe wzrosty w ramach całego BGG

5 maja 2021


12 maja 2021


19 maja 2021


26 maja 2021


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.

Leave a Reply