Notowanie BGG

Notowanie BGG #64 – Marzec

64 notowanie rankingu Board Game Geek – marcowe zestawienie najlepszych 100 gier planszowych.


Na naszym blogu znajdziesz zawsze najlepsze gry planszowe! Zajrzyj na naszego FB

Aktualne notowanie najlepszych gier w serwisie BoardGameGeek. Jest to najpopularniejsza na świecie strona o grach planszowych, a ranking BGG jest obecnie dla wielu wyznacznikiem ich jakości. W każdym zestawieniu, które będzie pojawiać się co dwa miesiące przyjrzymy się spadkom i wzrostom gier, a także pojawiającym się nowościom.

Zastanawiasz się jak działa GeekRating? Zajrzyj do artykułu MelanżowaniaTv – kliknij by przejść. Jest on bardzo dobrze i szczegółowo opisany.

Legenda:

  • GeekRatio – specjalna zmienna opracowana przez BGG, na podstawie której jest ustalana aktualna pozycja danej gry, im wyższy tym lepiej,
  • PGR – Geek Ratio z poprzedniego miesiąca,
  • ZGR – zmiana GeekRatio w stosunku do poprzedniego miesiąca,

Zestawienie nr #64: Marzec 2023

(zakres analizy: 08 stycznia – 06 marca 2023)

Aby zobaczyć całą tabelę na telefonie, należy przesuwać na tabeli palcem w lewo.

MiejsceTytuł GryAGRPGRZGR
1+1Brass: Birmingham8,4288,433-0,005
2+1Pandemic Legacy: Sezon 18,3998,414-0,015
3-2Gloomhaven8,3968,444-0,048
4Ark Nova8,2908,2850,005
5Twilight Imperium (4 Edycja)8,2458,251-0,006
6Terraformacja Marsa8,2408,247-0,007
7Gloomhaven: Jaws of the Lion8,2188,237-0,019
8+1Wojna o Pierścień (2 Edycja)8,1658,1620,003
9-1Star Wars: Rebelia8,1658,167-0,002
10Spirit Island8,1558,159-0,004
11Projekt Gaja8,1508,156-0,006
12Diuna: Imperium8,1398,1160,023
13Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)8,0978,108-0,011
14Zimna Wojna8,0878,092-0,005
15Great Western Trail8,0798,091-0,012
16Scythe8,0268,034-0,008
17Zamki Burgundii8,0068,0060,000
18Nemesis7,9767,982-0,006
197 Cudów Świata: Pojedynek7,9757,9750,000
20Brass: Lancashire7,9667,967-0,001
21Concordia7,9577,959-0,002
22+1Eclipse: Second Dawn for the Galaxy7,9477,9430,004
23-1Uczta dla Odyna7,9477,951-0,004
24+2Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated7,9377,9310,006
25Na Skrzydłach7,9307,932-0,002
26-2Terra Mystica7,9307,939-0,009
27Arkham Horror: Gra Karciana7,9167,918-0,002
28Root7,8927,895-0,003
29Zaginiona Wyspa Arnak7,8847,885-0,001
30Orléans7,8787,880-0,002
31Everdell7,8737,877-0,004
32Viticulture Essential Edition7,8677,874-0,007
33+1Mage Knight7,8657,866-0,001
34+1Barrage7,8377,838-0,001
35+3Załoga: Wyprawa w Głębiny7,8347,8080,026
36-3Food Chain Magnate7,8237,866-0,043
37Too Many Bones7,8147,8110,003
38+13Great Western Trail (2 Edycja)7,8057,7280,077
39-3Marvel Champions: The Card Game7,8057,813-0,008
40+1Pax Pamir (2 Edycja)7,8037,7980,005
41-2Puerto Rico7,8037,808-0,005
42-2Kawerna: Rolnicy z Jaskiń7,7947,801-0,007
43Podwodne Miasta7,7877,7810,006
44-2Blood Rage7,7877,794-0,007
45-1Agricola7,7757,781-0,006
46-1Anachrony7,7707,771-0,001
47+3Kaskadia7,7497,7370,012
48+1On Mars7,7487,7430,005
49-3Pandemic Legacy: Sezon 27,7457,753-0,008
50-3Posiadłość Szaleństwa (2 Edycja)7,7447,750-0,006
51-3Maracaibo7,7417,748-0,007
52+3Pandemic Legacy: Sezon 07,7277,7130,014
53Tzolk'in: Kalendarz Majów7,7227,726-0,004
54+2Crokinole7,7197,7130,006
55-1Wysokie Napięcie7,7187,721-0,003
56-4Załoga: W Poszukiwaniu Dziewiątej Planety7,7147,727-0,013
57Lisboa7,7067,7040,002
58Klany Kaledonii7,7017,704-0,003
59+10Uśpieni Bogowie7,6987,6540,044
60+2Szarlatani z Pasikurowic7,6937,695-0,002
61-1Le Havre7,6937,697-0,004
62-3Star Wars: Imperium Atakuje7,6927,698-0,006
63+4Kanban EV7,6897,6610,028
64-1Mechs vs. Minions7,6857,690-0,005
65-1The Gallerist7,6847,685-0,001
66-5Kingdom Death: Monster7,6817,696-0,015
67-2Paladyni Zachodniego Królestwa7,6807,6780,002
68-2Android: Netrunner7,6597,662-0,003
69+5Grand Austria Hotel7,6537,6390,014
70-2Azul7,6537,658-0,005
71-1Eclipse7,6457,653-0,008
72-1Aeon's End7,6427,645-0,003
73-1Race for the Galaxy7,6407,644-0,004
74-1Brzdęk: Nie drażnij smoka!7,6377,641-0,004
75+1Pięć Klanów7,6327,633-0,001
76+1Agricola (nowa edycja)7,6297,630-0,001
77-2Cywilizacja Poprzez Wieki (2 Edycja)7,6297,639-0,010
78Pola Arle7,6237,630-0,007
79+1Teotihuacan: Miasto Bogów7,6177,624-0,007
80+7Cthulhu: Death May Die7,6117,5730,038
81Robinson Crusoe7,6087,616-0,008
82The Voyages of Marco Polo7,6057,612-0,007
83Lords of Waterdeep7,6037,607-0,004
84-5The 7th Continent7,6007,628-0,028
85-17 Cudów Świata7,5997,605-0,006
86-1Dominant Species7,5957,5940,001
87-1Tainted Grail: The Fall of Avalon7,5837,588-0,005
88+2Beyond the Sun7,5777,5610,016
89-1Architekci Zachodniego Królestwa7,5717,572-0,001
90+5Obsession7,5697,5400,029
91-2El Grande7,5607,564-0,004
92-1Keyflower7,5497,556-0,007
93-1Battlestar Galactica7,5487,551-0,003
94-1Caylus7,5447,551-0,007
95+4Poszukiwanie Planety X7,538NowośćNowość
96+4Decrypto7,535NowośćNowość
97+1Najeźdźcy z Północy7,5357,5330,002
98-4Mombasa7,5347,541-0,007
99-3Dominion: Intryga7,5317,535-0,004
100-3Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie7,5307,533-0,003

Największy wzrost i spadek GR:

Great Western Trail (2 Edycja)0,077
Uśpieni Bogowie0,044
Cthulhu: Death May Die0,038
Obsession0,029
Kanban EV0,028
Załoga: Wyprawa w Głębiny0,026
Diuna: Imperium0,023
Beyond the Sun0,016
Pandemic Legacy: Sezon 00,014
Grand Austria Hotel0,014
Kaskadia0,012
Gloomhaven-0,048
Food Chain Magnate-0,043
The 7th Continent-0,028
Gloomhaven: Jaws of the Lion-0,019
Pandemic Legacy: Sezon 1 -0,015
Kingdom Death: Monster-0,015
Załoga: W Poszukiwaniu Dziewiątej Planety-0,013
Great Western Trail-0,012
Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)-0,011

Co wypadło?/Co nowego?

Nowości w top 100: Decrypto, Poszukiwanie Planety X

Poza top 100: Troyes i Eldritch Horror


Największe tygodniowe wzrosty w ramach całego BGG

11 stycznia 2023


18 stycznia 2023


25 stycznia 2023


1 lutego 2023


8 lutego 2023


15 lutego 2023


22 lutego 2023



Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 10 lat (z małą przerwą), a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zastosowano się użyć mechanikę kości w unikatowy sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają w gronie najbliższych miło spędzić czas i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *