Recenzje

Recenzja #674 Gra o mózg

Różowa gra o zombiakach, które chcą przy ognisku zjeść coś smacznego….? To oczywiście Gra o mózg! Zagrywaj odpowiednie karty, rzucaj słodkimi piankami i walcz dzielnie o przetrwanie. Przedstawiamy sympatyczną karciankę od wydawnictwa Muduko!


Informacje o grze

Autor gry Gra o mózg: Bruno Cathala, Theo Riviere

Wydawnictwo: Muduko

Liczba graczy: 2-5

Czas gry: 15 minut

Wiek: 8+


Gra została przekazana mi bezzwrotnie w ramach recenzji od wydawnictwa Muduko. Wydawnictwo Muduko nie miało wpływu na kształt mojej opinii/niniejszej recenzji.

Współpraca reklamowa z Ceneo.pl
Przegląd elementów

Gra o mózg to bardzo ładnie prezentująca się gra karciana, której pudełko zdecydowanie wyróżnia się z tłumu. Nie mamy w kolekcji jeszcze tak cukierkowo-różowej gry! Co najciekawsze to wcale nie gra przeznaczona tylko dla dziewczyn, ale dosyć krwiożercza karcianka z negatywną interakcją, w której walczymy, aby nasze organy wewnętrzne (czytaj: mózgi) nie zostały upieczone na ognisku przez złowrogie zwierzęta-zombie.

W pudełku z grą znajdziemy talię bardzo ładnie zilustrowanych kart, żetony mózgów, różową kostkę – słodką piankę oraz pięć stojaczków na karty, które w grze nazywają się… cmentarzami. Do gry dołączono również krótką instrukcję. Przy początkowych rozgrywkach musiałyśmy dość często do niej zaglądać, na szczęście wyjaśniła wszystkie nasze wątpliwości. Wszystkie elementy gry bardzo ładnie się prezentują i są solidnie wykonane. Jedyne zastrzeżenie mam do stojaczków, które czasem podczas rozgrywki potrafią się przewrócić pod ciężarem kart.


Jak zagrać o mózg?

Na początku przygotowujemy karty w ten sposób, aby każdy z graczy posiadał 6 kart na ręce oraz 3 karty na prywatnym cmentarzu. Kładziemy również przed sobą 8 żetonów mózgu, od tej pory to nasza pula, o którą musimy zażarcie walczyć z zombiakami!

Podczas zabawy będziemy zagrywać karty w ten sposób, by każda kolejna karta miała wzrastającą wartość w stosunku do poprzedniej. Jeśli nie mamy na ręce odpowiedniej karty, musimy odrzucić jeden z naszych mózgów. Jeśli natomiast na ręce zostanie nam mniej niż 3 karty, możemy uzupełnić rękę, biorąc kartę z cmentarza… Celem gry jest pozbawienie któregoś z graczy wszystkich żetonów mózgu, a najwięcej można ich stracić właśnie wtedy, jeśli któryś z graczy pozbędzie się wszystkich swoich kart (z ręki oraz z cmentarza).

Na niektórych kartach znajdziemy również grafikę kostki – słodkiej pianki. Musimy wtedy rzucić kością i przyjąć to, co naszykował dla nas los… Na przykład dodatkowe karty, zamianę z innym graczem, możliwość kradzieży, czy… gratisowy mózg. Niektóre karty posiadają również specjalne moce, które wpływają na przebieg rozgrywki.


Recenzja

Czy Gra o Mózg przypadła nam do gustu? Tak! To bardzo fajna pozycja do zabawy z dzieciakami! Ma wszystko to, co powinna zawierać dobra gra dla najmłodszych. Ciekawy temat, dobry design, proste zasady, emocjonującą rozrywkę oraz nieco losowości, która daje dzieciom równe szanse na zwycięstwo z dorosłymi.

Regrywalność Gry o Mózg jest duża, gdyż za każdym razem mamy inne układy kart, których trzeba się jak najszybciej pozbyć. Trochę namieszać potrafi tutaj losowość, gdyż nigdy nie możemy być niczego pewni. Już cieszymy się, że mamy jedną kartę i, że zaraz wygramy, gdy nagle po rzucie kostką musimy zamienić się na cmentarze z innym graczem, który ma na swoim stojaczku jeszcze 5 kart… To bardzo nieprzewidywalna gra, ale dzięki temu wyjątkowo emocjonująca!

Gra o Mózg to pozycja ze sporą dawką negatywnej interakcji. Kiedy mamy dwie lub więcej kart identycznej wartości, zamiast dokładać wszystkie do hordy na stole, podrzucamy je na cmentarze innych graczy! Możemy również wykradać ich mózgi lub wymienić się z nimi na kart z ręki bądź cmentarze. To dość szalona zabawa, w której wszystko zmienia się, jak w kalejdoskopie!

Nie wiem, co ta gra ma w sobie takiego, ale bardzo lubimy w nią grać. Może to ta lekkość rozgrywki? Zasady są proste, ale pozwalają nieco pokombinować. Sama zabawa przypomina mi nieco grę w Wirusa, pewnie przez te mózgi… Polecam jako lekką rodzinną karciankę bądź dla dzieci do wspólnego grania z gronem przyjaciół… Już nie mogę się doczekać, jak wypróbujemy ją, siedząc przy jakimś ognisku!


Podsumowanie

Gra o Mózg to lekka karcianka, która sprawdzi się dla młodszych odbiorców i familijnych rozgrywek. Zawiera sporą dawkę negatywnej interakcji, a sama rozgrywka jest niezwykle dynamiczna i emocjonująca. Gra jest ładnie wydana, wszystkie elementy są starannie wykonane. Zwierzęta – zombie na kartach są po prostu urocze! Polecamy!


Mocne Strony:

  • genialne ilustracje zombie na kartach,
  • proste zasady rozgrywki,
  • emocjonująca zabawa,
  • idealna do grania z dzieciakami,
  • staranne wykonanie.

Słabe Strony:

  • dość spora losowość.

Przydatne linki:

Grę najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Natalia Jagiełło

Od dziecka bardzo lubiłam grać w gry planszowe. Grałam z rodzicami i przyjaciółmi, w domu i szkole. Moje pierwsze gry, do których do dzisiaj mam spory sentyment to: Rummikub i Kaleidos. Z wiekiem gry poszły na jakiś czas w odstawkę, ale pasja wróciła z wielką mocą, kiedy zostałam mamą. Anastazja i Zojka pomogły mi na nowo odkryć miłość do gier planszowych, a nasza kolekcja stale się powiększa. Bardzo lubimy grać w gry familijne i edukacyjne, nasze ulubione pozycje to Pędzące Żółwie, Śpiące Królewny i Kakao. Bardzo lubię wykorzystywać gry w edukacji domowej córek, uczę je czytać i liczyć właśnie dzięki grom, które zabieramy ze sobą dosłownie wszędzie. Wieczorami lubię pograć z mężem i znajomymi w bardziej skomplikowane tytuły, takie jak na przykład Azul czy Brzdęk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *