Notowanie BGG #17 – Październik 2018

Notowanie BGG 17 Notowanie BGG #17   Październik 2018

Siedemnaste notowanie rankingu Board Game Geek – październikowe zestawienie najlepszych 100 gier planszowych.


Aktualne notowanie najlepszych gier w serwisie BoardGameGeek. Jest to najpopularniejsza na świecie strona o grach planszowych, a ranking BGG jest obecnie dla wielu wyznacznikiem ich jakości.

W zestawieniu tym coraz częściej pojawiają się nowe tytuły, a jakiś czas temu całkowitą dominację nad serwisem objęła gra Gloomhaven. Jest to gra typu dungeon-crawler z przebogatą zawartością i jednym z największych pudełek w historii gier planszowych. A jeszcze do niedawna pierwsze miejsce zajmowała gra Pandemic: Legacy, która również stała się prekursorem nowej formy planszówek – posiadających system “Legacy”. To właśnie dzięki temu systemowi planszówki otrzymały ciekawą i często niezwykle wciągającą historię, co niestety bezpośrednio wiąże się z jednorazowością danej produkcji. W każdym zestawieniu będziemy odnotowywać spadki i wzrosty gier, a także pojawiające się nowości. Na koniec pełnego roku pojawi się całoroczne zestawienie.

Zastanawiasz się jak działa GeekRating? Zajrzyj do artykułu MelanżowaniaTv – kliknij by przejść. Jest on bardzo dobrze i szczegółowo opisany.

Legenda:

  • GeekRatio – specjalna zmienna opracowana przez BGG, na podstawie której jest ustalana aktualna pozycja danej gry, im wyższy tym lepiej,
  • PGR – Geek Ratio z poprzedniego miesiąca,
  • ZGR – zmiana GeekRatio w stosunku do poprzedniego miesiąca,

Zestawienie nr #17: Październik 2018

(zakres analizy: 2 września 2018 roku – 2 października 2018 roku)

Aby zobaczyć całą tabelę na telefonie, należy przesuwać na tabeli palcem w lewo.

MiejsceTytuł GryGeekRatioPGRZGR
1Gloomhaven8,6208,626-0,006
2Pandemic Legacy: Sezon 1 8,4988,499-0,001
3Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)8,2858,290-0,005
4Terraformacja Marsa8,2148,2100,004
5Zimna Wojna8,1888,192-0,004
6Star Wars: Rebelia8,1658,1650,000
7Scythe8,1108,1080,002
8▲1Projekt Gaja8,0808,0730,007
9▼1Terra Mystica8,0738,079-0,006
10Great Western Trail8,0608,0540,006
11▲1Zamki Burgundii8,0088,0080,000
12▼1The 7th Continent8,0058,018-0,013
137 Cudów Świata: Pojedynek8,0058,006-0,001
14Wojna o Pierścień (Druga Edycja)8,0007,9960,004
15Puerto Rico7,9407,942-0,002
16Kawerna: Rolnicy z Jaskiń7,9357,939-0,004
17Viticulture Essential Edition7,9187,9170,001
18Arkham Horror: Gra Karciana7,9187,9160,002
19Agricola7,9117,914-0,003
20Mage Knight7,9067,907-0,001
21▲1Twilight Imperium (Czwarta Edycja)7,9057,8850,020
22▼1Concordia7,8987,8950,003
23Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)7,8867,8810,005
24Blood Rage7,8657,871-0,006
25Orleans7,8657,8610,004
26▲5Brass: Lancashire7,8607,8330,027
27▼1Mechs vs. Minions7,8537,858-0,005
28▼1Food Chain Magnate7,8527,853-0,001
29▼1Star Wars: Imperium Atakuje7,8387,840-0,002
30▼1Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)7,8307,835-0,005
31▼1Uczta dla Odyna7,8307,834-0,004
32▲4Spirit Island7,8237,8010,022
33Pandemic Legacy: Sezon 27,8197,8110,008
34▼2Wysokie Napięcie7,8187,820-0,002
35▼1Kingdom Death: Monster7,8097,8090,000
36▼1Eclipse7,7997,801-0,002
37Azul7,7867,7820,004
38Tzolk'in: Kalendarz Majów7,7827,7810,001
39Robinson Crusoe7,7727,776-0,004
40Le Havre7,7727,775-0,003
41The Voyages of Marco Polo7,7397,7380,001
42Android: Netrunner7,7317,733-0,002
437 Cudów Świata7,7067,707-0,001
44Keyflower7,6997,703-0,004
45▲2Klany Kaledonii7,6827,6740,008
46▼1Caylus7,6777,6770,000
47▲1Race for the Galaxy7,6707,671-0,001
48▼2Tajniacy7,6687,675-0,007
49Eldritch Horror7,6667,670-0,004
50Twilight Imperium (Trzecia Edycja)7,6647,665-0,001
51▲3Dominant Species7,6597,6560,003
52▼1Rising Sun7,6587,663-0,005
53▼1Lords of Waterdeep7,6577,658-0,001
54▲2Pola Arle7,6547,6520,002
55Pięć Klanów7,6517,652-0,001
56▼3T.I.M.E Stories7,6507,656-0,006
57El Grande7,6417,644-0,003
58Patchwork7,6287,633-0,005
59Dominion: Intrigue7,6287,629-0,001
60▲1Roll for the Galaxy7,6127,615-0,003
61▼1Brzdęk: Nie drażnij smoka!7,6117,616-0,005
62Battlestar Galactica7,6037,606-0,003
63Mombasa7,5997,601-0,002
64▲2The Gallerist7,5937,5880,005
65▼1Sherlock Holmes Consulting Detective7,5927,594-0,002
66▼1Star Wars: X-Wing7,5827,592-0,010
67▲1Troyes7,5827,585-0,003
68▼1Martwa Zima: Gra Rozdroży7,5797,586-0,007
69Rosyjskie Koleje7,5757,576-0,001
70▲1Anarchrony7,5737,5660,007
71▼1Tygrys i Eufrat7,5727,575-0,003
72Trajan7,5637,565-0,002
73Dominion7,5617,563-0,002
74Pandemic7,5577,559-0,002
75Crokinole7,5327,534-0,002
76Kemet7,5327,5320,000
77Santorini7,5207,528-0,008
78Descent: Wędrówki w Mroku (Druga Edycja)7,5187,520-0,002
79Epoka Kamienia7,5127,513-0,001
80▲1Pandemic Iberia7,5097,5030,006
81▼1Zakazane Gwiazdy7,5057,508-0,003
82Alchemicy7,5007,5000,000
83Wojna o Pierścień (Pierwsza Edycja)7,4977,4970,000
84Zamki Szalonego Króla Ludwika7,4937,496-0,003
85Gra o Tron: Gra Planszowa (Druga Edycja)7,4887,490-0,002
86▲2Legendary Encounters7,4887,4840,004
87▼1The Resistance: Avalon7,4857,488-0,003
88▼1Star Realms7,4857,486-0,001
89Arcadia Quest7,4747,480-0,006
90Istanbul7,4747,4730,001
91Ora et Labora7,4667,470-0,004
92Wsiąść do Pociągu: Europa7,4587,460-0,002
93Chaos w Starym Świecie7,4527,455-0,003
94Railways of the World7,4507,453-0,003
95Suburbia7,4507,452-0,002
96Yokohama7,4497,4490,000
97Commands & Colors: Ancients7,4467,4460,000
98▲2Lisboa7,4467,4300,016
99▼1Wojna Narodów7,4417,443-0,002
100▼1Grand Austria Hotel7,4387,4320,006
 
Największy wzrost i spadek GR:

Brass: Lancashire (+0,027)

Spirit Island (+0,022)

Twilight Imperium (Czwarta Edycja) (+0,020)

Lisboa (+0,016)

Pandemic Legacy: Sezon 2 (+0,008)

Klany Kaledonii (+0,008)

The 7th Continent (-0,013)

Star Wars: X-Wing (-0,010)

Santorini (-0,008)

Tajniacy (-0,007)

Martwa Zima: Gra Rozdroży (-0,007)


Co wypadło?/Co nowego?



Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku.

3 thoughts on “Notowanie BGG #17 – Październik 2018”

Dodaj komentarz