Notowanie BGG #48 – Kwiecień

48 notowanie rankingu Board Game Geek – kwietniowe zestawienie najlepszych 100 gier planszowych.


Na naszym blogu znajdziesz zawsze najlepsze gry planszowe! Zajrzyj na naszego FB

Aktualne notowanie najlepszych gier w serwisie BoardGameGeek. Jest to najpopularniejsza na świecie strona o grach planszowych, a ranking BGG jest obecnie dla wielu wyznacznikiem ich jakości. W każdym zestawieniu będziemy odnotowywać spadki i wzrosty gier, a także pojawiające się nowości. Na koniec pełnego roku 2021 pojawi się całoroczne zestawienie.

Zastanawiasz się jak działa GeekRating? Zajrzyj do artykułu MelanżowaniaTv – kliknij by przejść. Jest on bardzo dobrze i szczegółowo opisany.

Legenda:

  • GeekRatio – specjalna zmienna opracowana przez BGG, na podstawie której jest ustalana aktualna pozycja danej gry, im wyższy tym lepiej,
  • PGR – Geek Ratio z poprzedniego miesiąca,
  • ZGR – zmiana GeekRatio w stosunku do poprzedniego miesiąca,

Zestawienie nr #48: Kwiecień 2021

(zakres analizy: 3 marca 2021 – 6 kwietnia 2021)

Aby zobaczyć całą tabelę na telefonie, należy przesuwać na tabeli palcem w lewo.

MiejsceTytuł Gry PGRZGR
1Gloomhaven8,5528,5520,000
2Pandemic Legacy: Sezon 1 8,4628,463-0,001
3Brass: Birmingham8,3838,3760,007
4Terraformacja Marsa8,2878,2850,002
5Twilight Imperium (Czwarta Edycja)8,2528,2500,002
6Gloomhaven: Jaws of the Lion8,2308,2050,025
7Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)8,1818,186-0,005
8Projekt Gaja8,1728,1690,003
9Star Wars: Rebelia8,1678,1670,000
10Zimna Wojna8,1308,132-0,002
11Great Western Trail8,1258,1240,001
12+1Spirit Island8,1108,1020,008
13-1Wojna o Pierścień (Druga Edycja)8,1088,1030,005
14Scythe8,0818,083-0,002
15Zamki Burgundii8,0108,011-0,001
16Terra Mystica7,9897,9880,001
177 Cudów Świata: Pojedynek7,9807,9800,000
18Concordia7,9637,9630,000
19Brass: Lancashire7,9607,9600,000
20Na Skrzydłach7,9477,9440,003
21Uczta dla Odyna7,9347,9320,002
22Arkham Horror: Gra Karciana7,9287,9270,001
23Viticulture Essential Edition7,9137,9110,002
24Nemesis7,9067,8970,009
25Orléans7,8907,892-0,002
26Mage Knight7,8807,882-0,002
27Root7,8777,8700,007
28Puerto Rico7,8607,870-0,010
29Food Chain Magnate7,8477,848-0,001
30Kawerna: Rolnicy z Jaskiń7,8467,848-0,002
31+4Everdell7,8377,8150,022
32-1Agricola7,8297,831-0,002
33-1Blood Rage7,8207,8200,000
34+2Pandemic Legacy: Sezon 27,8137,815-0,002
35-2Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)7,8137,817-0,004
36-2The 7th Continent7,8087,817-0,009
37Maracaibo7,7797,7710,008
38Kingdom Death: Monster7,7637,7630,000
39+2Załoga: W poszukiwaniu dziewiątej planety7,7597,7510,008
40Tzolk'in: Kalendarz Majów7,7537,7530,000
41-2Wysokie Napięcie7,7537,755-0,002
42+1Podwodne Miasta7,7467,7390,007
43-1Mechs vs. Minions7,7387,742-0,004
44+2Anachrony7,7367,7260,010
45-1Star Wars: Imperium Atakuje7,7357,737-0,002
46-1Klany Kaledonii7,7337,734-0,001
47+4Marvel Champions: The Card Game7,7227,7080,014
48Too Many Bones7,7177,7150,002
49-2Le Havre7,7177,7170,000
50Azul7,7087,710-0,002
51-2Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)7,7067,711-0,005
52Eclipse7,7037,705-0,002
53Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated7,6957,6790,016
54+4Barrage7,6817,6600,021
55-1Android: Netrunner7,6727,673-0,001
56-1Robinson Crusoe7,6697,670-0,001
57-1The Voyages of Marco Polo7,6667,668-0,002
58-1The Gallerist7,6637,6610,002
59+1Pola Arle7,6567,6540,002
60-1Race for the Galaxy7,6567,660-0,004
617 Cudów Świata7,6507,651-0,001
62Teotihuacan: Miasto Bogów7,6487,6480,000
63+2On Mars7,6457,6340,011
64Szarlatani z Pasikurowic7,6427,6350,007
65+5Aeon's End7,6407,6290,011
66-3Brzdęk: Nie drażnij smoka!7,6397,6380,001
67+2Lisboa7,6387,6300,008
68-2Crokinole7,6377,6340,003
69-2Pięć Klanów7,6337,6330,000
70+5Pax Pamir (Druga Edycja)7,6327,6100,022
71-3Dominant Species7,6317,633-0,002
72Paladyni Zachodniego Królestwa7,6297,6180,011
73-2Lords of Waterdeep7,6247,6240,000
74Agricola (nowa edycja)7,6187,6130,005
75-2Keyflower7,6127,615-0,003
76Tainted Grail: The Fall of Avalon7,6097,6050,004
77Caylus7,5977,601-0,004
78Architekci Zachodniego Królestwa7,5897,5870,002
79El Grande7,5857,587-0,002
80Twilight Imperium (Trzecia Edycja)7,5777,579-0,002
81Battlestar Galactica7,5747,5740,000
82Eldritch Horror7,5717,573-0,002
83Troyes7,5687,570-0,002
84Rising Sun7,5677,569-0,002
85Dominion: Intryga7,5667,568-0,002
86Mombasa7,5657,566-0,001
87Grand Austria Hotel7,5647,5550,009
88Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie7,5537,5510,002
89Patchwork7,5487,549-0,001
90Najeźdźcy z Północy7,5477,5450,002
91Rosyjskie Koleje7,5437,5430,000
92Tygrys i Eufrat7,5297,531-0,002
93Tajniacy7,5277,530-0,003
94Roll for the Galaxy7,5237,526-0,003
95Trajan7,5187,521-0,003
96Lorenzo il Magnifico7,5157,5150,000
97Sherlock Holmes Consulting Detective7,5127,515-0,003
98Dominion7,5107,511-0,001
99Pandemic7,5057,506-0,001
100Pandemic Iberia7,4987,4980,000

Największy wzrost i spadek GR:

Gloomhaven: Jaws of the Lion0,025
Everdell0,022
Pax Pamir (Druga Edycja)0,022
Barrage0,021
Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated0,016
Marvel Champions: The Card Game0,014
Aeon’s End0,011
On Mars0,011
Paladyni Zachodniego Królestwa0,011
Puerto Rico-0,010
The 7th Continent-0,009
Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)-0,005
Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)-0,005
Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)-0,004
Race for the Galaxy-0,004
Mechs vs. Minions-0,004
Caylus-0,004

Co wypadło?/Co nowego?

Nowości w top 100:

Poza top 100:


Największe tygodniowe wzrosty w ramach całego BGG

3 marca 2021


10 marca 2021


17 marca 2021


24 marca 2021


31 marca 2021

Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.

Leave a Reply