Notowanie BGG #38 – Lipiec 2020

38 notowanie rankingu Board Game Geek – lipcowe zestawienie najlepszych 100 gier planszowych.


Na naszym blogu znajdziesz zawsze najlepsze gry planszowe! Zajrzyj na naszego FB

Aktualne notowanie najlepszych gier w serwisie BoardGameGeek. Jest to najpopularniejsza na świecie strona o grach planszowych, a ranking BGG jest obecnie dla wielu wyznacznikiem ich jakości. W każdym zestawieniu będziemy odnotowywać spadki i wzrosty gier, a także pojawiające się nowości. Na koniec pełnego roku 2020 pojawi się całoroczne zestawienie.

Zastanawiasz się jak działa GeekRating? Zajrzyj do artykułu MelanżowaniaTv – kliknij by przejść. Jest on bardzo dobrze i szczegółowo opisany.

Legenda:

  • GeekRatio – specjalna zmienna opracowana przez BGG, na podstawie której jest ustalana aktualna pozycja danej gry, im wyższy tym lepiej,
  • PGR – Geek Ratio z poprzedniego miesiąca,
  • ZGR – zmiana GeekRatio w stosunku do poprzedniego miesiąca,

Zestawienie nr #38: Lipiec 2020

(zakres analizy: 3 czerwca 2020 – 2 lipca)

Aby zobaczyć całą tabelę na telefonie, należy przesuwać na tabeli palcem w lewo.

MiejsceTytuł Gry PGRZGR
1Gloomhaven8,5748,5740,000
2Pandemic Legacy: Sezon 1 8,4738,4720,001
3Brass: Birmingham8,2898,2770,012
4Terraformacja Marsa8,2808,2770,003
5Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)8,2178,219-0,002
6Twilight Imperium (Czwarta Edycja)8,2068,2050,001
7Star Wars: Rebelia8,1588,1570,001
8Projekt Gaja8,1568,1510,005
9Zimna Wojna8,1508,151-0,001
10Great Western Trail8,1078,1030,004
11Scythe8,0968,097-0,001
12Wojna o Pierścień (Druga Edycja)8,0778,0750,002
13Spirit Island8,0578,0520,005
14Zamki Burgundii8,0128,0110,001
15Terra Mystica8,0098,011-0,002
167 Cudów Świata: Pojedynek7,9767,977-0,001
17Concordia7,9567,9520,004
18Brass: Lancashire7,9457,9430,002
19+1Arkham Horror: Gra Karciana7,9307,9270,003
20-1Na Skrzydłach7,9297,9280,001
21+1Viticulture Essential Edition7,9187,9170,001
22-1The 7th Continent7,9137,924-0,011
23Uczta dla Odyna7,9077,9040,003
24+1Mage Knight7,8907,8880,002
25+1Orléans7,8877,8870,000
26-2Puerto Rico7,8877,890-0,003
27Kawerna: Rolnicy z Jaskiń7,8667,867-0,001
28Food Chain Magnate7,8647,8620,002
29Agricola7,8537,856-0,003
30+2Nemesis7,8367,8250,011
31-1Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)7,8367,837-0,001
32-1Blood Rage7,8257,826-0,001
33Pandemic Legacy: Sezon 27,8177,8150,002
34+1Root7,8087,8030,005
35-1Kingdom Death: Monster7,8037,808-0,005
36Wysokie Napięcie7,7727,774-0,002
37+2Star Wars: Imperium Atakuje7,7637,7620,001
38-1Mechs vs. Minions7,7627,766-0,004
39-1Tzolk'in: Kalendarz Majów7,7617,762-0,001
40Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)7,7467,750-0,004
41+1Klany Kaledonii7,7347,7320,002
42+3Everdell7,7327,7120,020
43-2Eclipse7,7307,733-0,003
44-1Azul7,7287,729-0,001
45-1Le Havre7,7277,728-0,001
46The Voyages of Marco Polo7,7047,707-0,003
47Robinson Crusoe7,6967,698-0,002
48Anachrony7,6877,6860,001
49Android: Netrunner7,6827,684-0,002
507 Cudów Świata7,6647,665-0,001
51Race for the Galaxy7,6597,6590,000
52+1Keyflower7,6427,643-0,001
53-1Pola Arle7,6427,644-0,002
54Dominant Species7,6417,6410,000
55The Gallerist7,6407,6360,004
56+4Podwodne Miasta7,6367,6240,012
57-1Pięć Klanów7,6337,6330,000
58-1Lords of Waterdeep7,6307,631-0,001
59-1Brzdęk: Nie drażnij smoka!7,6297,6280,001
60+1Too Many Bones7,6267,6190,007
61-2Caylus7,6257,628-0,003
62Teotihuacan: Miasto Bogów7,6197,6060,013
63El Grande7,6037,605-0,002
64+2Lisboa7,6027,5940,008
65-1Twilight Imperium (Trzecia Edycja)7,6027,603-0,001
66-1Rising Sun7,5977,599-0,002
67Eldritch Horror7,5927,594-0,002
68+1Crokinole7,5887,5870,001
69-1Mombasa7,5887,589-0,001
70Dominion: Intryga7,5847,586-0,002
71+1Agricola (nowa edycja)7,5827,5730,009
72+2Marvel Champions: The Card Game7,5817,5690,012
73-2Battlestar Galactica7,5787,5780,000
74-1Troyes7,5737,5720,001
75Architekci Zachodniego Królestwa7,5717,5670,004
76+1Aeon's End7,5687,5640,004
77-1Patchwork7,5637,566-0,003
78+2Szarlatani z Pasikurowic7,5607,5490,011
79-1Tajniacy7,5567,559-0,003
80-1Rosyjskie Koleje7,5527,5500,002
81Roll for the Galaxy7,5437,544-0,001
82Sherlock Holmes Consulting Detective7,5407,542-0,002
83Tygrys i Eufrat7,5397,541-0,002
84+1Najeźdźcy z Północy7,5367,5340,002
85-1Trajan7,5347,535-0,001
86+14Maracaibo7,527NowośćNowość
87-1Dominion7,5237,525-0,002
88-1Pandemic7,5217,522-0,001
89-1Pandemic Iberia7,5117,5100,001
90+6On Mars7,5077,4750,032
91-2Kemet7,5027,5010,001
92Wojownicy z Midgardu7,4937,4910,002
93-3Grand Austria Hotel7,4937,4920,001
94-3Star Wars: X-Wing7,4907,492-0,002
95+5Paladyni Zachodniego Królestwa7,489NowośćNowość
96-2Lorenzo il Magnifico7,4877,4830,004
97-4Yokohama7,4857,487-0,002
98+2Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie7,4797,4620,017
99-4Zakazane Gwiazdy7,4797,4790,000
100-3Epoka Kamienia7,4687,470-0,002

Największy wzrost i spadek GR:

On Mars0,032
Everdell0,020
Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie0,017
Teotihuacan: Miasto Bogów0,013
Brass: Birmingham0,012
Podwodne Miasta0,012
Marvel Champions: The Card Game0,012
The 7th Continent-0,011
Kingdom Death: Monster-0,005
Mechs vs. Minions-0,004
Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)-0,004

Co wypadło?/Co nowego?

Nowości w top 100: Maracaibo, Paladyni Zachodniego Królestwa

Poza top 100: Alchemicy, Descent: Wędrówki w mroku


Największe tygodniowe wzrosty w ramach całego BGG

3 czerwca 2020

10 czerwca 2020

17 czerwca 2020

24 czerwca 2020


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.

Leave a Reply