Notowanie BGG #57 – Styczeń

57 notowanie rankingu Board Game Geek – styczniowe zestawienie najlepszych 100 gier planszowych.


Na naszym blogu znajdziesz zawsze najlepsze gry planszowe! Zajrzyj na naszego FB

Aktualne notowanie najlepszych gier w serwisie BoardGameGeek. Jest to najpopularniejsza na świecie strona o grach planszowych, a ranking BGG jest obecnie dla wielu wyznacznikiem ich jakości. W każdym zestawieniu będziemy odnotowywać spadki i wzrosty gier, a także pojawiające się nowości. Na koniec pełnego roku 2022 pojawi się całoroczne zestawienie.

Zastanawiasz się jak działa GeekRating? Zajrzyj do artykułu MelanżowaniaTv – kliknij by przejść. Jest on bardzo dobrze i szczegółowo opisany.

Legenda:

  • GeekRatio – specjalna zmienna opracowana przez BGG, na podstawie której jest ustalana aktualna pozycja danej gry, im wyższy tym lepiej,
  • PGR – Geek Ratio z poprzedniego miesiąca,
  • ZGR – zmiana GeekRatio w stosunku do poprzedniego miesiąca,

Zestawienie nr #57: Styczeń 2022

(zakres analizy: 4 grudnia 2021 – 1 stycznia 2022)

Aby zobaczyć całą tabelę na telefonie, należy przesuwać na tabeli palcem w lewo.

MiejsceTytuł Gry AGRPGRZGR
1Gloomhaven8,5118,516-0,005
2Pandemic Legacy: Sezon 1 8,4438,446-0,003
3Brass: Birmingham8,4188,4150,003
4Terraformacja Marsa8,2748,2740,000
5Twilight Imperium (Czwarta Edycja)8,2628,2590,003
6Gloomhaven: Jaws of the Lion8,2588,2500,008
7Projekt Gaja8,1768,178-0,002
8Star Wars: Rebelia8,1728,1710,001
9Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)8,1518,155-0,004
10+1Wojna o Pierścień (Druga Edycja)8,1358,1290,006
11-1Spirit Island8,1318,1290,002
12Great Western Trail8,1248,1240,000
13Zimna Wojna8,1148,116-0,002
14Scythe8,0648,0640,000
15Zamki Burgundii8,0088,0080,000
167 Cudów Świata: Pojedynek7,9847,9820,002
17Nemesis7,9817,9740,007
18Terra Mystica7,9667,970-0,004
19Concordia7,9667,9660,000
20Brass: Lancashire7,9637,9620,001
21+3Diuna: Imperium7,9557,9220,033
22-1Uczta dla Odyna7,9467,9450,001
23-1Na Skrzydłach7,9447,9430,001
24-1Arkham Horror: Gra Karciana7,9287,929-0,001
25Viticulture Essential Edition7,8957,896-0,001
26Root7,8847,8840,000
27Orléans7,8837,884-0,001
28Mage Knight7,8807,8790,001
29Everdell7,8747,8670,007
30Puerto Rico7,8387,841-0,003
31+4Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated7,8387,8090,029
32-1Food Chain Magnate7,8347,8330,001
33-1Kawerna: Rolnicy z Jaskiń7,8277,829-0,002
34-1Blood Rage7,8187,8180,000
35+6Zaginiona Wyspa Arnak7,8117,7810,030
36-2Agricola7,8107,813-0,003
37Marvel Champions: The Card Game7,7997,7960,003
38-2Maracaibo7,7957,797-0,002
39-1Too Many Bones7,7937,7920,001
40+6Eclipse: Second Dawn for the Galaxy7,7907,7440,046
41-1Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)7,7867,788-0,002
42-3Pandemic Legacy: Sezon 27,7847,789-0,005
43-1Załoga: W Poszukiwaniu Dziewiątej Planety7,7797,7740,005
44-1Barrage7,7737,7650,008
45-1Podwodne Miasta7,7677,7620,005
46-1Anachrony7,7557,7530,002
47Tzolk'in: Kalendarz Majów7,7427,743-0,001
48Wysokie Napięcie7,7397,741-0,002
49+1Kingdom Death: Monster7,7337,734-0,001
50-1The 7th Continent7,7317,740-0,009
51+5Pax Pamir (Druga Edycja)7,7257,7010,024
52-1Klany Kaledonii7,7237,724-0,001
53Mechs vs. Minions7,7217,722-0,001
54-2Star Wars: Imperium Atakuje7,7197,722-0,003
55-1Le Havre7,7127,7120,000
56-1On Mars7,7077,7020,005
57+1The Gallerist7,6877,6870,000
58-1Azul7,6867,689-0,003
59Eclipse7,6837,685-0,002
60+1Lisboa7,6777,6740,003
61+3Szarlatani z Pasikurowic7,6777,6690,008
62-2Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)7,6767,678-0,002
63+2Crokinole7,6707,6660,004
64-1Android: Netrunner7,6687,670-0,002
65-3Aeon's End7,6677,673-0,006
66+1Paladyni Zachodniego Królestwa7,6557,6520,003
67-1Pola Arle7,6547,656-0,002
68Race for the Galaxy7,6527,6520,000
69Robinson Crusoe7,6497,651-0,002
70Brzdęk: Nie drażnij smoka!7,6497,6470,002
71The Voyages of Marco Polo7,6417,644-0,003
72Teotihuacan: Miasto Bogów7,6417,642-0,001
737 Cudów Świata7,6357,636-0,001
74Pięć Klanów7,6317,6300,001
75Agricola (nowa edycja)7,6237,6230,000
76Dominant Species7,6187,621-0,003
77Lords of Waterdeep7,6187,619-0,001
78Grand Austria Hotel7,6027,5990,003
79Keyflower7,5927,594-0,002
80Tainted Grail: The Fall of Avalon7,5927,5900,002
81Architekci Zachodniego Królestwa7,5877,5870,000
82El Grande7,5777,578-0,001
83Caylus7,5767,578-0,002
84+10Pandemic Legacy: Sezon 07,5667,5320,034
85-1Battlestar Galactica7,5657,566-0,001
86-1Twilight Imperium (Trzecia Edycja)7,5607,562-0,002
87-1Troyes7,5587,561-0,003
88Dominion: Intryga7,5547,555-0,001
89Mombasa7,5537,554-0,001
90-3Eldritch Horror7,5527,555-0,003
91-1Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie7,5497,5490,000
92Najeźdźcy z Północy7,5437,5410,002
93-2Rising Sun7,5407,544-0,004
94-1Patchwork7,5367,538-0,002
95Rosyjskie Koleje7,5287,531-0,003
96+1Wyspa Kotów7,5287,5260,002
97+1Lorenzo il Magnifico7,5287,5250,003
98-2Tygrys i Eufrat7,5267,527-0,001
99+1Decrypto7,5157,5120,003
100-1Trajan7,5137,515-0,002

Największy wzrost i spadek GR:

Eclipse: Second Dawn for the Galaxy0,046
Pandemic Legacy: Sezon 00,034
Diuna: Imperium0,033
Zaginiona Wyspa Arnak0,030
Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated0,029
Pax Pamir (Druga Edycja)0,024
The 7th Continent-0,009
Aeon’s End-0,006
Gloomhaven-0,005
Pandemic Legacy: Sezon 2-0,005
Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)-0,004
Terra Mystica-0,004
Rising Sun-0,004

Co wypadło?/Co nowego?

Nowości w top 100:

Poza top 100:


Największe tygodniowe wzrosty w ramach całego BGG

1 grudnia 2021


8 grudnia 2021


15 grudnia 2021


22 grudnia 2021


29 grudnia 2021



Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.