Notowanie BGG #35 – Kwiecień 2020

35 notowanie rankingu Board Game Geek – kwietniowe zestawienie najlepszych 100 gier planszowych.


Na naszym blogu znajdziesz zawsze najlepsze gry planszowe! Zajrzyj na naszego FB

Aktualne notowanie najlepszych gier w serwisie BoardGameGeek. Jest to najpopularniejsza na świecie strona o grach planszowych, a ranking BGG jest obecnie dla wielu wyznacznikiem ich jakości. W każdym zestawieniu będziemy odnotowywać spadki i wzrosty gier, a także pojawiające się nowości. Na koniec pełnego roku 2020 pojawi się całoroczne zestawienie.

Zastanawiasz się jak działa GeekRating? Zajrzyj do artykułu MelanżowaniaTv – kliknij by przejść. Jest on bardzo dobrze i szczegółowo opisany.

Legenda:

  • GeekRatio – specjalna zmienna opracowana przez BGG, na podstawie której jest ustalana aktualna pozycja danej gry, im wyższy tym lepiej,
  • PGR – Geek Ratio z poprzedniego miesiąca,
  • ZGR – zmiana GeekRatio w stosunku do poprzedniego miesiąca,

Zestawienie nr #35: Kwiecień 2020

(zakres analizy: 29 lutego 2020 – 1 kwietnia 2020)

Aby zobaczyć całą tabelę na telefonie, należy przesuwać na tabeli palcem w lewo.

MiejsceTytuł Gry PGRZGR
1Gloomhaven8,5788,579-0,001
2Pandemic Legacy: Sezon 1 8,4678,468-0,001
3Terraformacja Marsa8,2728,2710,001
4Brass: Birmingham8,2528,2360,016
5Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)8,2258,227-0,002
6Twilight Imperium (Czwarta Edycja)8,1968,1830,013
7+1Star Wars: Rebelia8,1568,157-0,001
8-1Zimna Wojna8,1558,158-0,003
9Projekt Gaja8,1428,143-0,001
10Great Western Trail8,0988,099-0,001
11Scythe8,0958,0950,000
12Wojna o Pierścień (Druga Edycja)8,0728,0710,001
13Spirit Island8,0378,0330,004
14Terra Mystica8,0158,017-0,002
15Zamki Burgundii8,0118,0110,000
167 Cudów Świata: Pojedynek7,9777,978-0,001
17Concordia7,9517,9500,001
18+1Brass: Lancashire7,9437,9410,002
19-1The 7th Continent7,9417,950-0,009
20Arkham Horror: Gra Karciana7,9257,9210,004
21Viticulture Essential Edition7,9167,917-0,001
22Na Skrzydłach7,9127,8970,015
23+1Uczta dla Odyna7,8967,8950,001
24-1Puerto Rico7,8957,897-0,002
25Mage Knight7,8877,889-0,002
26Orléans7,8837,8810,002
27Kawerna: Rolnicy z Jaskiń7,8727,875-0,003
28Food Chain Magnate7,8687,871-0,003
29Agricola7,867,862-0,002
30Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)7,8457,851-0,006
31Blood Rage7,8257,8240,001
32Kingdom Death: Monster7,8117,815-0,004
33Pandemic Legacy: Sezon 27,8087,8070,001
34+1Root7,7927,7770,015
35+2Nemesis7,7837,7700,013
36-2Wysokie Napięcie7,787,783-0,003
37-1Mechs vs. Minions7,7737,774-0,001
38Star Wars: Imperium Atakuje7,7677,769-0,002
39+1Tzolk'in: Kalendarz Majów7,7657,766-0,001
40-1Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)7,7647,769-0,005
41Eclipse7,747,743-0,003
42Le Havre7,7337,735-0,002
43Azul7,7297,733-0,004
44Klany Kaledonii7,7257,726-0,001
45The Voyages of Marco Polo7,7137,714-0,001
46Robinson Crusoe7,7047,709-0,005
47Android: Netrunner7,6867,690-0,004
48Anachrony7,6767,680-0,004
497 Cudów Świata7,6687,670-0,002
50Race for the Galaxy7,6617,6610,000
51+8Everdell7,6527,6170,035
52-1Keyflower7,6487,652-0,004
53-1Dominant Species7,6467,6460,000
54-1Pola Arle7,6437,644-0,001
55-1Caylus7,6367,638-0,002
56The Gallerist7,6337,6320,001
57-2Lords of Waterdeep7,6327,633-0,001
58-1Pięć Klanów7,637,6270,003
59-1Brzdęk: Nie drażnij smoka!7,6227,6200,002
60Twilight Imperium (Trzecia Edycja)7,6097,613-0,004
61El Grande7,6077,608-0,001
62Rising Sun7,6027,603-0,001
63Eldritch Horror7,5987,602-0,004
64Mombasa7,5937,597-0,004
65+2Teotihuacan: Miasto Bogów7,5927,5830,009
66-1Dominion: Intryga7,5897,590-0,001
67-1Lisboa7,5887,5860,002
68+6Podwodne Miasta7,5847,5700,014
69+1Too Many Bones7,5817,5750,006
70-1Crokinole7,5817,5780,003
71-3Battlestar Galactica7,5817,5810,000
72-1Troyes7,5747,5740,000
73-1Patchwork7,5717,573-0,002
74-1Tajniacy7,5687,573-0,005
75Aeon's End7,5617,563-0,002
76+1Agricola (nowa edycja)7,5597,5530,006
77+2Architekci Zachodniego Królestwa7,5587,5510,007
78-2Rosyjskie Koleje7,5547,556-0,002
79-1Roll for the Galaxy7,5497,552-0,003
80+1Tygrys i Eufrat7,5467,5460,000
81-1Sherlock Holmes Consulting Detective7,5447,551-0,007
82Trajan7,5397,542-0,003
83+1Najeźdźcy z Północy7,5287,5250,003
84-1Dominion7,5277,528-0,001
85+1Pandemic7,5227,523-0,001
86+3Szarlatani z Pasikurowic7,5127,4910,021
87-2Pandemic Iberia7,5077,523-0,016
88+12Marvel Champions: The Card Game7,505NowośćNowość
89-2Kemet7,5047,507-0,003
90-2Star Wars: X-Wing7,5017,503-0,002
91-1Yokohama7,4867,487-0,001
92Wojownicy z Midgardu7,4857,4840,001
93-2Grand Austria Hotel7,4837,485-0,002
94+2Lorenzo il Magnifico7,4797,4730,006
95-2Zakazane Gwiazdy7,4787,479-0,001
96-1Epoka Kamienia7,4747,477-0,003
97-3Martwa Zima: Gra Rozdroży7,4727,478-0,006
98-1Alchemicy7,477,472-0,002
99-1Descent: Wędrówki w Mroku (Druga Edycja)7,4677,470-0,003
100Star Realms7,4587,461-0,003

Największy wzrost i spadek GR:

Everdell0,035
Szarlatani z Pasikurowic0,021
Brass: Birmingham0,016
Na Skrzydłach0,015
Root0,015
Podwodne Miasta0,014
Nemesis0,013
Twilight Imperium (Czwarta Edycja)0,013
Pandemic Iberia-0,016
The 7th Continent-0,009
Sherlock Holmes Consulting Detective-0,007
Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)-0,006
Martwa Zima: Gra Rozdroży-0,006

Co wypadło?/Co nowego?

Nowości w top 100: Marvel Champions: The Card Game

Poza top 100: TIME Stories


Największe tygodniowe wzrosty w ramach całego BGG

4 marca 2020

11 marca 2020

18 marca 2020

25 marca 2020


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.

Leave a Reply