Notowanie BGG #31 – Styczeń 2020

Notowanie BGG 31 Notowanie BGG #31   Styczeń 2020

31 notowanie rankingu Board Game Geek – styczniowe zestawienie najlepszych 100 gier planszowych.


Na naszym blogu znajdziesz zawsze najciekawsze gry planszowe! Zajrzyj na naszego FB

Aktualne notowanie najlepszych gier w serwisie BoardGameGeek. Jest to najpopularniejsza na świecie strona o grach planszowych, a ranking BGG jest obecnie dla wielu wyznacznikiem ich jakości. W każdym zestawieniu będziemy odnotowywać spadki i wzrosty gier, a także pojawiające się nowości. Na koniec pełnego roku 2020 pojawi się całoroczne zestawienie.

Zastanawiasz się jak działa GeekRating? Zajrzyj do artykułu MelanżowaniaTv – kliknij by przejść. Jest on bardzo dobrze i szczegółowo opisany.

Legenda:

  • GeekRatio – specjalna zmienna opracowana przez BGG, na podstawie której jest ustalana aktualna pozycja danej gry, im wyższy tym lepiej,
  • PGR – Geek Ratio z poprzedniego miesiąca,
  • ZGR – zmiana GeekRatio w stosunku do poprzedniego miesiąca,

Zestawienie nr #31: Styczeń 2020

(zakres analizy: 6 grudnia 2019 – 29 grudnia 2019)

Aby zobaczyć całą tabelę na telefonie, należy przesuwać na tabeli palcem w lewo.

MiejsceTytuł Gry PGRZGR
1Gloomhaven8,5858,588-0,003
2Pandemic Legacy: Sezon 1 8,4728,474-0,002
3Terraformacja Marsa8,2628,2590,003
4Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)8,2398,241-0,002
5Brass: Birmingham8,1938,1790,014
6+1Twilight Imperium (Czwarta Edycja)8,1648,1620,002
7-1Zimna Wojna8,1628,164-0,002
8Star Wars: Rebelia8,1558,1550,000
9Projekt Gaja8,1418,1400,001
10Scythe8,0998,102-0,003
11Great Western Trail8,0968,0960,000
12Wojna o Pierścień (Druga Edycja)8,0618,0590,002
13+1Spirit Island8,0278,0250,002
14-1Terra Mystica8,0268,027-0,001
15Zamki Burgundii8,0118,0110,000
16The 7th Continent7,9827,990-0,008
177 Cudów Świata: Pojedynek7,9807,982-0,002
18Concordia7,9437,9410,002
19Brass: Lancashire7,9357,9340,001
20Viticulture Essential Edition7,9217,923-0,002
21Arkham Horror: Gra Karciana7,9177,9160,001
22Puerto Rico7,9057,906-0,001
23+1Uczta dla Odyna7,8897,8850,004
24-1Mage Knight7,8897,8890,000
25Kawerna: Rolnicy z Jaskiń7,8817,882-0,001
26Orléans7,8807,8790,001
27Food Chain Magnate7,8747,8710,003
28Agricola7,8707,8700,000
29Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)7,8597,861-0,002
30Na skrzydłach7,8517,8420,009
31Blood Rage7,8257,828-0,003
32+1Kingdom Death: Monster7,8107,8040,006
33-1Pandemic Legacy: Sezon 27,8087,811-0,003
34Wysokie Napięcie7,7887,789-0,001
35Mechs vs. Minions7,7847,785-0,001
36Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)7,7777,780-0,003
37Star Wars: Imperium Atakuje7,7747,776-0,002
38Tzolk'in: Kalendarz Majów7,7717,772-0,001
39Root7,7567,757-0,001
40Eclipse7,7507,752-0,002
41Azul7,7427,747-0,005
42Le Havre7,7407,741-0,001
43The Voyages of Marco Polo7,7207,723-0,003
44+1Klany Kaledonii7,7197,7150,004
45-1Robinson Crusoe7,7187,720-0,002
46Android: Netrunner7,6937,694-0,001
47+3Nemesis7,6897,6590,030
48-1Anarchrony7,6877,689-0,002
49-17 Cudów Świata7,6747,675-0,001
50-1Race for the Galaxy7,6627,663-0,001
51Keyflower7,6567,657-0,001
52Dominant Species7,6507,6500,000
53Pola Arle7,6497,6470,002
54Caylus7,6457,646-0,001
55Lords of Waterdeep7,6377,639-0,002
56+1The Gallerist7,6267,6240,002
57-1Pięć Klanów7,6267,627-0,001
58+1Brzdęk: Nie drażnij smoka!7,6207,6190,001
59-1Twilight Imperium (Trzecia Edycja)7,6207,6200,000
60El Grande7,6157,6150,000
61Rising Sun7,6137,614-0,001
62Eldritch Horror7,6117,612-0,001
63Mombasa7,5987,5970,001
64Dominion: Intryga7,5947,595-0,001
65Tajniacy7,5877,590-0,003
66Battlestar Galactica7,5837,585-0,002
67Patchwork7,5817,582-0,001
68Troyes7,5767,577-0,001
69Lisboa7,5727,5700,002
70+1Crokinole7,5627,5620,000
71+3Teotihuacan: Miasto Bogów7,5607,5540,006
72+1Rosyjskie Koleje7,5607,5600,000
73+5Too Many Bones7,5597,5460,013
74-2Roll for the Galaxy7,5597,561-0,002
75-5Sherlock Holmes Consulting Detective7,5597,562-0,003
76Aeon's End7,5517,5490,002
77-2Tygrys i Eufrat7,5507,5500,000
78-1Trajan7,5477,5460,001
79+3Architekci z Zachodniego Królestwa7,5357,5280,007
80-1Agricola (nowa edycja)7,5357,5350,000
81-1Dominion7,5317,532-0,001
82-1Pandemic7,5297,531-0,002
83+5Everdell7,5217,4990,022
84-1Najeźdźcy z Północy7,5187,5170,001
85-1Star Wars: X-Wing7,5117,513-0,002
86-1Kemet7,5087,509-0,001
87Pandemic Iberia7,5077,5060,001
88+8Podwodne Miasta7,5037,4780,025
89-3T.I.M.E Stories7,4997,506-0,007
90Yokohama7,4937,4910,002
91-2Martwa Zima: Gra Rozdroży7,4917,494-0,003
92Grand Austria Hotel7,4847,4830,001
93-2Epoka Kamienia7,4827,483-0,001
94-1Zakazane Gwiazdy7,4817,4810,000
95-1Descent: Wędrówki w Mroku (Druga Edycja)7,4787,481-0,003
96-1Alchemicy7,4777,478-0,001
97Wojownicy z Midgardu7,4757,4720,003
98+1Lorenzo il Magnifico7,4697,4640,005
99-1Star Realms7,4647,466-0,002
100Legendary Encounters7,4607,4590,001

Największy wzrost i spadek GR:

Nemesis0,030
Podwodne Miasta0,025
Everdell0,022
Brass: Birmingham0,014
Too Many Bones0,013

The 7th Continent-0,008
T.I.M.E Stories-0,007
Azul-0,005

Co wypadło?/Co nowego?

Nowości w top 100: brak

Poza top 100: brak


Największe tygodniowe wzrosty w ramach całego BGG

4 grudnia 2019

11 grudnia 2019

18 grudnia 2019

25 grudnia 2019


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.

2 thoughts on “Notowanie BGG #31 – Styczeń 2020”

    1. Kwestia nazewnictwa. Zbieramy dane z grudnia, odcinek puszczamy w styczniu i dlatego zdecydowałem się na nazywanie odcinka według miesiąca publikacji 😉

Dodaj komentarz