Notowanie BGG #32 – Luty 2020

32 notowanie rankingu Board Game Geek – lutowe zestawienie najlepszych 100 gier planszowych.


Na naszym blogu znajdziesz zawsze najlepsze gry planszowe! Zajrzyj na naszego FB

Aktualne notowanie najlepszych gier w serwisie BoardGameGeek. Jest to najpopularniejsza na świecie strona o grach planszowych, a ranking BGG jest obecnie dla wielu wyznacznikiem ich jakości. W każdym zestawieniu będziemy odnotowywać spadki i wzrosty gier, a także pojawiające się nowości. Na koniec pełnego roku 2020 pojawi się całoroczne zestawienie.

Zastanawiasz się jak działa GeekRating? Zajrzyj do artykułu MelanżowaniaTv – kliknij by przejść. Jest on bardzo dobrze i szczegółowo opisany.

Legenda:

  • GeekRatio – specjalna zmienna opracowana przez BGG, na podstawie której jest ustalana aktualna pozycja danej gry, im wyższy tym lepiej,
  • PGR – Geek Ratio z poprzedniego miesiąca,
  • ZGR – zmiana GeekRatio w stosunku do poprzedniego miesiąca,

Zestawienie nr #32: Luty 2020

(zakres analizy: 29 grudnia 2019 – 31 stycznia 2019)

Aby zobaczyć całą tabelę na telefonie, należy przesuwać na tabeli palcem w lewo.

MiejsceTytuł Gry PGRZGR
1Gloomhaven8,5828,585-0,003
2Pandemic Legacy: Sezon 1 8,4708,472-0,002
3Terraformacja Marsa8,2688,2620,006
4Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)8,2348,239-0,005
5Brass: Birmingham8,2188,1930,025
6Twilight Imperium (Czwarta Edycja)8,1758,1640,011
7Zimna Wojna8,1608,162-0,002
8Star Wars: Rebelia8,1578,1550,002
9Projekt Gaja8,1418,1410,000
10+1Great Western Trail8,0978,0960,001
11-1Scythe8,0978,099-0,002
12Wojna o Pierścień (Druga Edycja)8,0668,0610,005
13Spirit Island8,0328,0270,005
14Terra Mystica8,0208,026-0,006
15Zamki Burgundii8,0118,0110,000
16+17 Cudów Świata: Pojedynek7,9797,980-0,001
17-1The 7th Continent7,9677,982-0,015
18Concordia7,9467,9430,003
19Brass: Lancashire7,9387,9350,003
20Viticulture Essential Edition7,9217,9210,000
21Arkham Horror: Gra Karciana7,9167,917-0,001
22Puerto Rico7,9017,905-0,004
23Uczta dla Odyna7,8957,8890,006
24Mage Knight7,8907,8890,001
25+5Na skrzydłach7,8827,8510,031
26Orléans7,8827,8800,002
27-2Kawerna: Rolnicy z Jaskiń7,8787,881-0,003
28-1Food Chain Magnate7,8707,874-0,004
29-1Agricola7,8667,870-0,004
30-1Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)7,8557,859-0,004
31Blood Rage7,8257,8250,000
32Kingdom Death: Monster7,8187,8100,008
33Pandemic Legacy: Sezon 27,8127,8080,004
34Wysokie Napięcie7,7867,788-0,002
35Mechs vs. Minions7,7827,784-0,002
36+1Star Wars: Imperium Atakuje7,7727,774-0,002
37-1Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)7,7727,777-0,005
38Tzolk'in: Kalendarz Majów7,7707,771-0,001
39Root7,7677,7560,011
40Eclipse7,7467,750-0,004
41+1Le Havre7,7377,740-0,003
42-1Azul7,7377,742-0,005
43+4Nemesis7,7327,6890,043
44Klany Kaledonii7,7247,7190,005
45-2The Voyages of Marco Polo7,7177,720-0,003
46-1Robinson Crusoe7,7137,718-0,005
47-1Android: Netrunner7,6927,693-0,001
48Anarchrony7,6847,687-0,003
497 Cudów Świata7,6727,674-0,002
50Race for the Galaxy7,6627,6620,000
51Keyflower7,6547,656-0,002
52Dominant Species7,6487,650-0,002
53Pola Arle7,6457,649-0,004
54Caylus7,6417,645-0,004
55Lords of Waterdeep7,6357,637-0,002
56The Gallerist7,6297,6260,003
57Pięć Klanów7,6287,6260,002
58Brzdęk: Nie drażnij smoka!7,6207,6200,000
59Twilight Imperium (Trzecia Edycja)7,6177,620-0,003
60El Grande7,6117,615-0,004
61Rising Sun7,6087,613-0,005
62Eldritch Horror7,6057,611-0,006
63Mombasa7,5967,598-0,002
64Dominion: Intryga7,5927,594-0,002
65+18Everdell7,5867,5210,065
66+3Lisboa7,5837,5720,011
67-1Battlestar Galactica7,5837,5830,000
68-3Tajniacy7,5817,587-0,006
69+2Teotihuacan: Miasto Bogów7,5787,5600,018
70-3Patchwork7,5777,581-0,004
71-1Crokinole7,5747,5620,012
72-4Troyes7,5747,576-0,002
73Too Many Bones7,5677,5590,008
74+2Aeon's End7,5607,5510,009
75-3Rosyjskie Koleje7,5587,560-0,002
76-2Roll for the Galaxy7,5547,559-0,005
77-2Sherlock Holmes Consulting Detective7,5547,559-0,005
78-1Tygrys i Eufrat7,5487,550-0,002
79Architekci z Zachodniego Królestwa7,5467,5350,011
80-2Trajan7,5457,547-0,002
81+7Podwodne Miasta7,5427,5030,039
82-2Agricola (nowa edycja)7,5407,5350,005
83-2Dominion7,5297,531-0,002
84-2Pandemic7,5257,529-0,004
85-1Najeźdźcy z Północy7,5237,5180,005
86+1Pandemic Iberia7,5117,5070,004
87-1Kemet7,5087,5080,000
88-3Star Wars: X-Wing7,5077,511-0,004
89+1Yokohama7,4917,493-0,002
90+2Grand Austria Hotel7,4847,4840,000
91Martwa Zima: Gra Rozdroży7,4847,491-0,007
92+5Wojownicy z Midgardu7,4837,4750,008
93-4T.I.M.E Stories7,4837,499-0,016
94Zakazane Gwiazdy7,4807,481-0,001
95-2Epoka Kamienia7,4807,482-0,002
96-1Descent: Wędrówki w Mroku (Druga Edycja)7,4747,478-0,004
97-1Alchemicy7,4737,477-0,004
98Lorenzo il Magnifico7,4717,4690,002
99+1Szarlatani z Pasikurowic7,462NowośćNowość
100-1Star Realms7,4627,464-0,002

Największy wzrost i spadek GR:

Everdell0,065
Nemesis0,043
Podwodne Miasta0,039
Na skrzydłach0,031
Brass: Birmingham0,025
Teotihuacan: Miasto Bogów0,018

T.I.M.E Stories-0,016
The 7th Continent-0,015
Martwa Zima: Gra Rozdroży-0,007

Co wypadło?/Co nowego?

Nowości w top 100: Szarlatani z Pasikurowic

Poza top 100: Legendary Encounters


Największe tygodniowe wzrosty w ramach całego BGG

1 stycznia 2020

8 stycznia 2020

15 stycznia 2020

22 stycznia 2020

29 stycznia 2020


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.

Leave a Reply