Notowanie BGG #59 – Kwiecień

59 notowanie rankingu Board Game Geek – kwietniowe zestawienie najlepszych 100 gier planszowych.


Na naszym blogu znajdziesz zawsze najlepsze gry planszowe! Zajrzyj na naszego FB

Aktualne notowanie najlepszych gier w serwisie BoardGameGeek. Jest to najpopularniejsza na świecie strona o grach planszowych, a ranking BGG jest obecnie dla wielu wyznacznikiem ich jakości. W każdym zestawieniu, które będzie pojawiać się co dwa miesiące przyjrzymy się spadkom i wzrostom gier, a także pojawiającym się nowościom.

Zastanawiasz się jak działa GeekRating? Zajrzyj do artykułu MelanżowaniaTv – kliknij by przejść. Jest on bardzo dobrze i szczegółowo opisany.

Legenda:

  • GeekRatio – specjalna zmienna opracowana przez BGG, na podstawie której jest ustalana aktualna pozycja danej gry, im wyższy tym lepiej,
  • PGR – Geek Ratio z poprzedniego miesiąca,
  • ZGR – zmiana GeekRatio w stosunku do poprzedniego miesiąca,

Zestawienie nr #59: Kwiecień 2022

(zakres analizy: 7 lutego 2022 – 2 kwietnia 2022)

Aby zobaczyć całą tabelę na telefonie, należy przesuwać na tabeli palcem w lewo.

MiejsceTytuł Gry AGRPGRZGR
1Gloomhaven8,4978,506-0,009
2Pandemic Legacy: Sezon 1 8,4368,440-0,004
3Brass: Birmingham8,4228,4210,001
4+1Gloomhaven: Jaws of the Lion8,2708,2610,009
5-1Terraformacja Marsa8,2698,273-0,004
6Twilight Imperium (Czwarta Edycja)8,2558,261-0,006
7Projekt Gaja8,1748,175-0,001
8Star Wars: Rebelia8,1698,172-0,003
9+2Spirit Island8,1448,1390,005
10Wojna o Pierścień (Druga Edycja)8,1418,1400,001
11-2Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)8,1398,145-0,006
12Great Western Trail8,1198,123-0,004
13Zimna Wojna8,1098,111-0,002
14Scythe8,0598,062-0,003
15+1Diuna: Imperium8,0257,9900,035
16-1Zamki Burgundii8,0068,0060,000
17Nemesis7,9887,9870,001
187 Cudów Świata: Pojedynek7,9847,9830,001
19Concordia7,9687,9670,001
20Brass: Lancashire7,9667,9640,002
21Terra Mystica7,9577,962-0,005
22Uczta dla Odyna7,9557,9530,002
23Na Skrzydłach7,9457,946-0,001
24Arkham Horror: Gra Karciana7,9257,9250,000
25+1Root7,8917,8890,002
26-1Viticulture Essential Edition7,8917,892-0,001
27+1Everdell7,8857,8800,005
28-1Orléans7,8837,884-0,001
29+1Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated7,8807,8600,020
30-1Mage Knight7,8747,878-0,004
31+1Eclipse: Second Dawn for the Galaxy7,8697,8400,029
32-1Zaginiona Wyspa Arnak7,8677,8460,021
33Food Chain Magnate7,8347,835-0,001
34Puerto Rico7,8297,835-0,006
35Kawerna: Rolnicy z Jaskiń7,8197,823-0,004
36+2Marvel Champions: The Card Game7,8117,8060,005
37-1Blood Rage7,8117,816-0,005
38-1Too Many Bones7,8047,807-0,003
39Agricola7,8007,806-0,006
40+1Barrage7,7987,7850,013
41-1Maracaibo7,7857,791-0,006
42+3Podwodne Miasta7,7777,7740,003
43-1Pandemic Legacy: Sezon 27,7767,782-0,006
44-1Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)7,7757,780-0,005
45+1Pax Pamir (Druga Edycja)7,7747,7540,020
46-2Załoga: W Poszukiwaniu Dziewiątej Planety7,7667,776-0,010
47Anachrony7,7537,754-0,001
48+52Ark Nova7,740NowośćNowość
49-1Tzolk'in: Kalendarz Majów7,7377,740-0,003
50-1Wysokie Napięcie7,7337,737-0,004
51Klany Kaledonii7,7197,724-0,005
52-2Kingdom Death: Monster7,7197,732-0,013
53+1On Mars7,7177,7150,002
54-1Star Wars: Imperium Atakuje7,7127,716-0,004
55-3Mechs vs. Minions7,7127,718-0,006
56Le Havre7,7117,7110,000
57-2The 7th Continent7,6997,715-0,016
58Szarlatani z Pasikurowic7,6927,6840,008
59+3Crokinole7,6857,6770,008
60-3The Gallerist7,6857,686-0,001
61-2Lisboa7,6847,6830,001
62-2Azul7,6797,683-0,004
63-2Eclipse7,6747,679-0,005
64+2Paladyni Zachodniego Królestwa7,6697,6610,008
65Aeon's End7,6667,6640,002
66-3Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)7,6657,672-0,007
67-3Android: Netrunner7,6647,667-0,003
68+8Pandemic Legacy: Sezon 07,6567,6190,037
69-2Race for the Galaxy7,6507,651-0,001
70-1Brzdęk: Nie drażnij smoka!7,6477,648-0,001
71-3Pola Arle7,6437,651-0,008
72-2Robinson Crusoe7,6397,644-0,005
73-2Teotihuacan: Miasto Bogów7,6367,642-0,006
74-1Pięć Klanów7,6357,6330,002
75-3The Voyages of Marco Polo7,6337,638-0,005
76-27 Cudów Świata7,6247,629-0,005
77-2Agricola (nowa edycja)7,6207,623-0,003
78-1Lords of Waterdeep7,6167,617-0,001
79-1Dominant Species7,6107,614-0,004
80-1Grand Austria Hotel7,6067,6050,001
81+19Załoga: Wyprawa w Głębiny7,599NowośćNowość
82Architekci Zachodniego Królestwa7,5847,585-0,001
83-3Tainted Grail: The Fall of Avalon7,5837,590-0,007
84-3Keyflower7,5797,586-0,007
85-2El Grande7,5747,577-0,003
86-2Caylus7,5677,573-0,006
87-2Battlestar Galactica7,5627,564-0,002
88-2Twilight Imperium (Trzecia Edycja)7,5517,556-0,005
89-2Troyes7,5507,555-0,005
90+10Kaskadia7,548NowośćNowość
91-3Dominion: Intryga7,5487,551-0,003
92-3Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie7,5477,550-0,003
93-1Najeźdźcy z Północy7,5467,5450,001
94-3Eldritch Horror7,5447,549-0,005
95-5Mombasa7,5447,550-0,006
96-2Lorenzo il Magnifico7,5307,531-0,001
97Tygrys i Eufrat7,5287,5240,004
98-2Wyspa Kotów7,5277,5260,001
99-4Patchwork7,5267,530-0,004
100-7Rising Sun7,5267,534-0,008

Największy wzrost i spadek GR:

Pandemic Legacy: Sezon 00,037
Diuna: Imperium0,035
Eclipse: Second Dawn for the Galaxy0,029
Zaginiona Wyspa Arnak0,021
Pax Pamir (Druga Edycja)0,020
Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated0,020
Barrage0,013
Gloomhaven: Jaws of the Lion0,009
Szarlatani z Pasikurowic0,008
Crokinole0,008
Paladyni Zachodniego Królestwa0,008
The 7th Continent-0,016
Kingdom Death: Monster-0,013
Załoga: W Poszukiwaniu Dziewiątej Planety-0,010
Gloomhaven-0,009
Pola Arle-0,008
Rising Sun-0,008
Keyflower-0,007
Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)-0,007
Tainted Grail: The Fall of Avalon-0,007

Co wypadło?/Co nowego?

Nowości w top 100: Ark Nova, Kaskadia, Załoga: Wyprawa w Głębiny

Poza top 100: Rosyjskie Koleje, Decrypto, Trajan


Największe tygodniowe wzrosty w ramach całego BGG

2 lutego 2022


9 lutego 2022


16 lutego 2022


23 lutego 2022


2 marca 2022


9 marca 2022


16 marca 2022


23 marca 2022


30 marca 2022



Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.