Notowanie BGG #36 – Maj 2020

Notowanie BGG 36 Notowanie BGG #36   Maj 2020

36 notowanie rankingu Board Game Geek – majowe zestawienie najlepszych 100 gier planszowych.


Na naszym blogu znajdziesz zawsze najciekawsze gry planszowe! Zajrzyj na naszego FB

Aktualne notowanie najlepszych gier w serwisie BoardGameGeek. Jest to najpopularniejsza na świecie strona o grach planszowych, a ranking BGG jest obecnie dla wielu wyznacznikiem ich jakości. W każdym zestawieniu będziemy odnotowywać spadki i wzrosty gier, a także pojawiające się nowości. Na koniec pełnego roku 2020 pojawi się całoroczne zestawienie.

Zastanawiasz się jak działa GeekRating? Zajrzyj do artykułu MelanżowaniaTv – kliknij by przejść. Jest on bardzo dobrze i szczegółowo opisany.

Legenda:

  • GeekRatio – specjalna zmienna opracowana przez BGG, na podstawie której jest ustalana aktualna pozycja danej gry, im wyższy tym lepiej,
  • PGR – Geek Ratio z poprzedniego miesiąca,
  • ZGR – zmiana GeekRatio w stosunku do poprzedniego miesiąca,

Zestawienie nr #36: Maj 2020

(zakres analizy: 1 kwietnia 2020 – 2 maja)

Aby zobaczyć całą tabelę na telefonie, należy przesuwać na tabeli palcem w lewo.

MiejsceTytuł Gry PGRZGR
1Gloomhaven8,5768,578-0,002
2Pandemic Legacy: Sezon 1 8,4718,4670,004
3Terraformacja Marsa8,2778,2720,005
4Brass: Birmingham8,2678,2520,015
5Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)8,2228,225-0,003
6Twilight Imperium (Czwarta Edycja)8,2038,1960,007
7Star Wars: Rebelia8,1578,1560,001
8Zimna Wojna8,1548,155-0,001
9Projekt Gaja8,1488,1420,006
10Great Western Trail8,1018,0980,003
11Scythe8,0978,0950,002
12Wojna o Pierścień (Druga Edycja)8,0758,0720,003
13Spirit Island8,0448,0370,007
14Terra Mystica8,0128,015-0,003
15Zamki Burgundii8,0118,0110,000
167 Cudów Świata: Pojedynek7,9777,9770,000
17Concordia7,9527,9510,001
18Brass: Lancashire7,9427,943-0,001
19The 7th Continent7,9347,941-0,007
20+2Na Skrzydłach7,9287,9120,016
21-1Arkham Horror: Gra Karciana7,9277,9250,002
22-1Viticulture Essential Edition7,9167,9160,000
23Uczta dla Odyna7,9017,8960,005
24Puerto Rico7,8927,895-0,003
25Mage Knight7,8877,8870,000
26Orléans7,8867,8830,003
27Kawerna: Rolnicy z Jaskiń7,8697,872-0,003
28Food Chain Magnate7,8637,868-0,005
29Agricola7,8577,86-0,003
30Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)7,8387,845-0,007
31Blood Rage7,8267,8250,001
32+1Pandemic Legacy: Sezon 27,8157,8080,007
33+2Nemesis7,8067,7830,023
34-2Kingdom Death: Monster7,8057,811-0,006
35-1Root7,87,7920,008
36Wysokie Napięcie7,7777,78-0,003
37Mechs vs. Minions7,7697,773-0,004
38Star Wars: Imperium Atakuje7,7667,767-0,001
39Tzolk'in: Kalendarz Majów7,7647,765-0,001
40Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)7,7557,764-0,009
41Eclipse7,7357,74-0,005
42+2Klany Kaledonii7,7297,7250,004
43Azul7,7297,7290,000
44-2Le Havre7,7297,733-0,004
45The Voyages of Marco Polo7,717,713-0,003
46Robinson Crusoe7,77,704-0,004
47+4Everdell7,6917,6520,039
48-1Android: Netrunner7,6867,6860,000
49-1Anachrony7,687,6760,004
50-17 Cudów Świata7,6667,668-0,002
51-1Race for the Galaxy7,6617,6610,000
52Keyflower7,6477,648-0,001
53+1Pola Arle7,6437,6430,000
54-1Dominant Species7,6437,646-0,003
55Caylus7,6337,636-0,003
56+2Pięć Klanów7,6327,630,002
57Lords of Waterdeep7,6327,6320,000
58-2The Gallerist7,6317,633-0,002
59Brzdęk: Nie drażnij smoka!7,6267,6220,004
60+9Too Many Bones7,6077,5810,026
61El Grande7,6067,607-0,001
62-2Twilight Imperium (Trzecia Edycja)7,6067,609-0,003
63+5Podwodne Miasta7,6047,5840,020
64-2Rising Sun7,6017,602-0,001
65Teotihuacan: Miasto Bogów7,5977,5920,005
66-3Eldritch Horror7,5967,598-0,002
67Lisboa7,597,5880,002
68-4Mombasa7,5897,593-0,004
69-3Dominion: Intryga7,5887,589-0,001
70Crokinole7,5857,5810,004
71Battlestar Galactica7,587,581-0,001
72Troyes7,5747,5740,000
73+3Agricola (nowa edycja)7,5677,5590,008
74-1Patchwork7,5677,571-0,004
75+2Architekci Zachodniego Królestwa7,5627,5580,004
76-2Tajniacy7,5627,568-0,006
77-2Aeon's End7,5617,5610,000
78Rosyjskie Koleje7,5517,554-0,003
79Roll for the Galaxy7,5477,549-0,002
80+8Marvel Champions: The Card Game7,5427,5050,037
81-1Tygrys i Eufrat7,5427,546-0,004
82-1Sherlock Holmes Consulting Detective7,5417,544-0,003
83+3Szarlatani z Pasikurowic7,5377,5120,025
84-2Trajan7,5367,539-0,003
85-2Najeźdźcy z Północy7,5337,5280,005
86-2Dominion7,5267,527-0,001
87Pandemic Iberia7,5227,5070,015
88-3Pandemic7,5227,5220,000
89Kemet7,5027,504-0,002
90Star Wars: X-Wing7,4957,501-0,006
91+2Grand Austria Hotel7,497,4830,007
92Wojownicy z Midgardu7,4877,4850,002
93-2Yokohama7,4877,4860,001
94Lorenzo il Magnifico7,4817,4790,002
95Zakazane Gwiazdy7,487,4780,002
96Epoka Kamienia7,4727,474-0,002
97+1Alchemicy7,4697,47-0,001
98+1Descent: Wędrówki w Mroku (Druga Edycja)7,4657,467-0,002
99-2Martwa Zima: Gra Rozdroży7,4647,472-0,008
100Star Realms7,4567,458-0,002

Największy wzrost i spadek GR:

Everdell0,039
Marvel Champions: The Card Game0,037
Too Many Bones0,026
Szarlatani z Pasikurowic0,025
Nemesis0,023
Podwodne Miasta0,020
Na Skrzydłach0,016
Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)-0,009
Martwa Zima: Gra Rozdroży-0,008
The 7th Continent-0,007
Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)-0,007
Kingdom Death: Monster-0,006
Star Wars: X-Wing-0,006
Tajniacy-0,006

Co wypadło?/Co nowego?

Nowości w top 100:

Poza top 100:


Największe tygodniowe wzrosty w ramach całego BGG

1 kwietnia 2020

pic5078567 Notowanie BGG #36   Maj 2020

8 kwietnia 2020

pic5092291 Notowanie BGG #36   Maj 2020

15 kwietnia 2020

pic4718566 Notowanie BGG #36   Maj 2020

22 kwietnia 2020

pic5253984 Notowanie BGG #36   Maj 2020

29 kwietnia 2020

pic5392619 Notowanie BGG #36   Maj 2020

Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.

Dodaj komentarz