Recenzja #311 Totalne Zasmoczenie

Recenzja 311 Recenzja #311 Totalne Zasmoczenie

Lubicie gry, które powstają na motywach znanych książek? My bardzo! Totalne Zasmoczenie to gra planszowa, której bohaterów można poznać bliżej w książkach Marcina Mortki z serii „Smocze Opowieści”.  Zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją!


Informacje o grze

Autor gry: Jan Madejski

Ilustracje: Wojciech Stachyra

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Liczba graczy: 2-5

Czas gry: 20-30 minut

Wiek: 4+

Mechaniki w grze: Set Collection

banner 280 Recenzja #311 Totalne Zasmoczenie

3 1024x804 Recenzja #311 Totalne Zasmoczenie

Czarodziej Almanak postanawia przejąć władzę w Mieście za Murem. Mają mu w tym pomóc smoki, znajdujące się pod wpływem mocy Amuletu Totalnego Zasmoczenia. Królewna Izabela i smok Gniewko wraz z przyjaciółmi starają się przełamać zaklęcie i uratować tron króla Jacentego przed przejęciem!

Witajcie w świecie, w którym obok ludzi żyją fantastyczne smoki! Poznajcie Gniewka, małego smoka, przez którego wybuchło niezłe zamieszanie i smoki zaczęły przyjaźnić się z ludźmi. Pobawcie się z Rechotem, Kluchą, Rosołkiem, Błotkiem i innymi!

Sympatyczne smoki mieszkające obok ludzi, mówiące zwierzęta i fantastyczne przygody! Wszystko to w pięknej oprawie graficznej. Zapraszamy do recenzji Totalnego Zasmoczenia!

1 1024x683 Recenzja #311 Totalne Zasmoczenie
Smok przez płot to I tom serii Smocze Opowieści

Pamiętajcie, że możecie sięgnąć po grę nawet jeśli nie czytaliście wcześniej książek Marcina Mortki. My również zapoznaliśmy się ze Smoczymi Opowieściami dopiero po kilku rozgrywkach w Totalne Zasmoczenie!


Przegląd elementów gry

Gra zajmuje dość małe i poręczne pudełko, charakterystyczne już dla gier Zielonej Sowy. Świetnie prezentuje się ono na półce wraz z innymi pozycjami tego Wydawnictwa. Pudełko zostało ślicznie zilustrowane z dbałością o każdy szczegół.

4 1024x685 Recenzja #311 Totalne Zasmoczenie

Po zdjęciu wieczka naszym oczom ukaże się bogata zawartość gry. Mnogość kart i żetonów robi wrażenie! Wszystko jest przepięknie zilustrowane przez Wojciecha Stachyrę, którego charakterystyczna kreska świetnie pasuje do książek i gry o smokach. Prace tego ilustratora możecie kojarzyć z popularnych książeczek o słodkich zwierzakach, które swojego czasu były bardzo popularne w sieci handlowej z owadem w czarne kropki w logo.

10 1024x669 Recenzja #311 Totalne Zasmoczenie

Karty ze smokami, które będziemy kolekcjonować w grze, wydrukowano na grubym papierze, są czytelne i starannie wykonane. Żetony są poręczne, kolorowe i przyciągające wzrok.

18 1024x685 Recenzja #311 Totalne Zasmoczenie

Instrukcja do gry jest dość obszerna, jak na niewielką grę dla dzieci i zawiera kilka wariantów i rozszerzeń rozgrywki, dzięki czemu możemy ją dostosować do graczy. Zasady są dobrze wyjaśnione i poparte wieloma przykładami. Gra jest bardzo dopracowana, wszystkie elementy i opis pudełka są naprawdę bez zarzutu. Brawo!


Zasady gry

Rozpoczynamy grę od wyboru interesującego nas wariantu rozgrywki. Jeśli gramy z młodszymi graczami szykujemy 15 kart smoków z wariantu podstawowego i żetony z pojedynczymi portretami postaci. Następnie rozkładamy zakryte żetony na stole i wykładamy 4 karty ze smokami, które będziemy starali się odczarować. Teraz każdy z graczy bierze jeden dowolny i zakryty żeton i przenosi go na drugą stronę kart. Następnie na umówiony sygnał wszyscy odsłaniają portrety i sprawdzają, czy wizerunki postaci pojawiają się na kartach smoków. Jeśli z danej karty mamy na stole odkryte wszystkie wymagane na niej żetony to możemy ją zaklepać. Ważna jest nie tylko postać, ale również liczba portretów, na których występuje.

17 1024x685 Recenzja #311 Totalne Zasmoczenie

Kiedy już opanujemy podstawowy wariant gry, możemy wprowadzić kolejne zasady. Rozgrywkę można zmodyfikować o:

– zabawę z żetonami, które przedstawiają dwóch, przedzielonych bohaterów,

-układanie rosnąco kart, aby trudniejsze do zaklepania karty były wcześniej rozpatrywane,

– wprowadzenie karty z Amuletem Totalnego Zasmoczenia,

  • dołączenie do talii kart, na których oprócz porterów znajdują się symbole.
13 1024x685 Recenzja #311 Totalne Zasmoczenie

Recenzja

Totalne Zasmoczenie to głównie gra na spostrzegawczość i refleks. Wymaga od graczy uważności i koncentracji. Nie ma tutaj skomplikowanych zasad i już 4-latki powinny dać sobie radę z podstawową wersją gry. Grając z młodszymi dziećmi musimy pamiętać jednak o ich możliwościach i dać im więcej czasu na znalezienie wskazanych na kartach portretów. Moja 4-latka była zachwycona zabawą i bardzo podobało jej się tworzenie własnej drużyny smoków o sympatycznych imionach. 6-latka grała już bardziej zaciekle i często wynajdywała odpowiednie portrety szybciej ode mnie. Gra jej się bardzo spodobała i stwierdziła, że chciałaby w nią zagrać z koleżankami.

5 1024x748 Recenzja #311 Totalne Zasmoczenie

Totalne Zasmoczenie jest grą, która świetnie nadaje się do samodzielnych rozgrywek dzieci. Proste zasady pochwycą w mig, a obecność dorosłego przy grze nie jest potrzebna właściwie na żadnym etapie. Gra ma śliczną oprawę graficzną, spodoba się i dziewczynkom i chłopcom.

16 1024x685 Recenzja #311 Totalne Zasmoczenie

Każda rozgrywka w Totalne Zasmoczenie jest unikalna, ponieważ za każdym razem zarówno żetony, jak i karty odkrywane są w innej kolejności. Daje to dużą regrywalność i za każdym razem zapewnia dzieciom (i dorosłym) ciekawą zabawę.

9 1024x685 Recenzja #311 Totalne Zasmoczenie

Pojedyncza gra zajmowała nam średnio około 10 minut. Dzięki krótkiemu czasowi rozgrywki najmłodsi nie poczują się znudzeni grą, a starsi mogą rozegrać kilka partii pod rząd.

15 1024x685 Recenzja #311 Totalne Zasmoczenie

U nas zabawa w Totalne Zasmoczenie była bardzo emocjonująca. Dzieciom podobało się szukanie smoków pasujących do portretów, a na stole panował wyjątkowy ruch. Każdy chciał zaklepać smoka jako pierwszy i zebrać najlepszą drużynę! Na szczęście gra jest na tyle szybka, że w razie przegranej można było się szybko odegrać następnym razem.

8 1024x685 Recenzja #311 Totalne Zasmoczenie

Totalne Zasmoczenie raczej nie jest grą, która zainteresuje dorosłych. Oczywiście mogą w nią zagrać razem z dziećmi, ale nie sądzę, żeby pojawiła się na stole, kiedy najmłodsi pójdą już spać.

2 1024x685 Recenzja #311 Totalne Zasmoczenie

Podsumowanie

Totalne Zasmoczenie to bardzo przyjemna gra rodzinna. Pięknie zilustrowana i ciekawa dla najmłodszych. Rozgrywka jest emocjonująca i możliwa do urozmaicenia dzięki różnym wariantom gry. Zasady nie są skomplikowane, a zabawa jest naprawdę świetna! Jeśli szukacie prostej i ładnej gry, w którą dzieciaki mogą spokojnie zagrać samodzielnie, to Totalne Zasmoczenie będzie idealne! Polecamy.


Mocne strony:

  • piękne ilustracje,
  • kilka wariantów gry,
  • ćwiczy spostrzegawczość i refleks,
  • świetnie napisana instrukcja,
  • bohaterowie znani dzieciom z książek.

Słabe strony:

  • mało interesująca dla dorosłych.

Przydatne linki:

Grę najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.


Grę do recenzji przekazało wydawnictwo Zielona Sowa. Bardzo dziękujemy!

Zielona sowa e1569427555180 Recenzja #311 Totalne Zasmoczenie

Dodaj komentarz