Notowanie BGG #44 – Styczeń

44 notowanie rankingu Board Game Geek – styczniowe zestawienie najlepszych 100 gier planszowych.


Na naszym blogu znajdziesz zawsze najlepsze gry planszowe! Zajrzyj na naszego FB

Aktualne notowanie najlepszych gier w serwisie BoardGameGeek. Jest to najpopularniejsza na świecie strona o grach planszowych, a ranking BGG jest obecnie dla wielu wyznacznikiem ich jakości. W każdym zestawieniu będziemy odnotowywać spadki i wzrosty gier, a także pojawiające się nowości. Na koniec pełnego roku 2021 pojawi się całoroczne zestawienie.

Zastanawiasz się jak działa GeekRating? Zajrzyj do artykułu MelanżowaniaTv – kliknij by przejść. Jest on bardzo dobrze i szczegółowo opisany.

Legenda:

  • GeekRatio – specjalna zmienna opracowana przez BGG, na podstawie której jest ustalana aktualna pozycja danej gry, im wyższy tym lepiej,
  • PGR – Geek Ratio z poprzedniego miesiąca,
  • ZGR – zmiana GeekRatio w stosunku do poprzedniego miesiąca,

Zestawienie nr #44: Styczeń 2021

(zakres analizy: 6 grudnia 2020 – 2 stycznia 2021)

Aby zobaczyć całą tabelę na telefonie, należy przesuwać na tabeli palcem w lewo.

MiejsceTytuł Gry GRPGRZGR
1Gloomhaven8,5588,560-0,002
2Pandemic Legacy: Sezon 1 8,4668,468-0,002
3Brass: Birmingham8,3588,3500,008
4Terraformacja Marsa8,2858,2840,001
5Twilight Imperium (Czwarta Edycja)8,2398,2360,003
6Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)8,1938,196-0,003
7+1Projekt Gaja8,1688,1620,006
8-1Star Wars: Rebelia8,1638,1630,000
9Zimna Wojna8,1378,139-0,002
10Great Western Trail8,1158,116-0,001
11Wojna o Pierścień (Druga Edycja)8,0938,0920,001
12+1Spirit Island8,0878,0750,012
13-1Scythe8,0858,086-0,001
14+1Gloomhaven: Jaws of the Lion8,0727,9970,075
15-1Zamki Burgundii8,0128,014-0,002
16Terra Mystica7,9937,996-0,003
177 Cudów Świata: Pojedynek7,9787,9780,000
18Concordia7,9627,963-0,001
19Brass: Lancashire7,9587,9580,000
20+1Na Skrzydłach7,9347,9290,005
21-1Arkham Horror: Gra Karciana7,9307,932-0,002
22Uczta dla Odyna7,9247,9180,006
23Viticulture Essential Edition7,9097,910-0,001
24Orléans7,8887,8870,001
25Mage Knight7,8857,886-0,001
26Nemesis7,8847,8730,011
27Puerto Rico7,8697,873-0,004
28+3Root7,8547,8500,004
29-1Kawerna: Rolnicy z Jaskiń7,8527,855-0,003
30-1Food Chain Magnate7,8517,854-0,003
31-1The 7th Continent7,8417,851-0,010
32Agricola7,8377,839-0,002
33Pandemic Legacy: Sezon 27,8197,824-0,005
34Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)7,8197,821-0,002
35Blood Rage7,8197,820-0,001
36+1Everdell7,7937,7840,009
37-1Kingdom Death: Monster7,7827,786-0,004
38Wysokie Napięcie7,7597,762-0,003
39Tzolk'in: Kalendarz Majów7,7587,759-0,001
40Mechs vs. Minions7,7487,751-0,003
41Star Wars: Imperium Atakuje7,7427,747-0,005
42+2Maracaibo7,7427,7230,019
43-1Klany Kaledonii7,7357,7340,001
44-1Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)7,7217,727-0,006
45Le Havre7,7197,7190,000
46+4Załoga: W poszukiwaniu dziewiątej planety7,7167,6840,032
47-1Azul7,7147,715-0,001
48-1Eclipse7,7127,715-0,003
49Podwodne Miasta7,7117,6990,012
50-2Anachrony7,7027,7000,002
51+1Too Many Bones7,7007,6820,018
52-1The Voyages of Marco Polo7,6787,683-0,005
53Robinson Crusoe7,6777,681-0,004
54Android: Netrunner7,6767,678-0,002
55Marvel Champions: The Card Game7,6757,6670,008
56The Gallerist7,6617,6610,000
57Race for the Galaxy7,6567,658-0,002
587 Cudów Świata7,6547,657-0,003
59Pola Arle7,6547,6520,002
60Teotihuacan: Miasto Bogów7,6437,6400,003
61+1Brzdęk: Nie drażnij smoka!7,6377,6340,003
62-1Dominant Species7,6367,637-0,001
63Pięć Klanów7,6337,6320,001
64Lords of Waterdeep7,6257,6250,000
65Keyflower7,6237,625-0,002
66+1Crokinole7,6187,6120,006
67-1Lisboa7,6177,6160,001
68Aeon's End7,6167,6110,005
69+2Szarlatani z Pasikurowic7,6117,6000,011
70-1Agricola (nowa edycja)7,6107,6100,000
71-1Caylus7,6087,610-0,002
72+3Barrage7,6067,5810,025
73On Mars7,6027,5870,015
74+5Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated7,6017,5760,025
75+1Architekci Zachodniego Królestwa7,5947,5810,013
76+8Paladyni Zachodniego Królestwa7,5947,5720,022
77-5El Grande7,5927,596-0,004
78-4Twilight Imperium (Trzecia Edycja)7,5847,587-0,003
79-2Eldritch Horror7,5797,581-0,002
80-2Battlestar Galactica7,5767,578-0,002
81-1Troyes7,5737,575-0,002
82-1Dominion: Intryga7,5737,575-0,002
83-1Mombasa7,5737,574-0,001
84-1Rising Sun7,5737,574-0,001
85+1Tainted Grail: The Fall of Avalon7,5687,5490,019
86-1Patchwork7,5527,555-0,003
87Rosyjskie Koleje7,5467,547-0,001
88Najeźdźcy z Północy7,5387,540-0,002
89Tajniacy7,5367,539-0,003
90Tygrys i Eufrat7,5337,535-0,002
91+9Pax Pamir (Druga Edycja)7,533NowośćNowość
92-1Roll for the Galaxy7,5327,533-0,001
93+1Grand Austria Hotel7,5307,5240,006
94+1Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie7,5277,5230,004
95-2Trajan7,5247,525-0,001
96-4Sherlock Holmes Consulting Detective7,5217,527-0,006
97-1Dominion7,5147,515-0,001
98-1Pandemic7,5107,512-0,002
99Lorenzo il Magnifico7,5077,5040,003
100-2Pandemic Iberia7,5047,506-0,002

Największy wzrost i spadek GR:

Gloomhaven: Jaws of the Lion0,075
Załoga: W poszukiwaniu dziewiątej planety0,032
Barrage0,025
Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated0,025
Paladyni Zachodniego Królestwa0,022
Maracaibo0,019
Tainted Grail: The Fall of Avalon0,019
Too Many Bones0,018
The 7th Continent-0,010
Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)-0,006
Sherlock Holmes Consulting Detective-0,006
Pandemic Legacy: Sezon 2-0,005
Star Wars: Imperium Atakuje-0,005
The Voyages of Marco Polo-0,005

Co wypadło?/Co nowego?

Nowości w top 100: Pax Pamir (Druga Edycja)

Poza top 100: Wojownicy z Midgardu


Największe tygodniowe wzrosty w ramach całego BGG

2 grudnia 2020


9 grudnia 2020


16 grudnia 2020


23 grudnia 2020

30 grudnia 2020


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.

Leave a Reply