Notowanie BGG #34 – Marzec 2020

Notowanie BGG 34 Notowanie BGG #34   Marzec 2020

34 notowanie rankingu Board Game Geek – marcowe zestawienie najlepszych 100 gier planszowych.


Na naszym blogu znajdziesz zawsze najciekawsze gry planszowe! Zajrzyj na naszego FB

Aktualne notowanie najlepszych gier w serwisie BoardGameGeek. Jest to najpopularniejsza na świecie strona o grach planszowych, a ranking BGG jest obecnie dla wielu wyznacznikiem ich jakości. W każdym zestawieniu będziemy odnotowywać spadki i wzrosty gier, a także pojawiające się nowości. Na koniec pełnego roku 2020 pojawi się całoroczne zestawienie.

Zastanawiasz się jak działa GeekRating? Zajrzyj do artykułu MelanżowaniaTv – kliknij by przejść. Jest on bardzo dobrze i szczegółowo opisany.

Legenda:

  • GeekRatio – specjalna zmienna opracowana przez BGG, na podstawie której jest ustalana aktualna pozycja danej gry, im wyższy tym lepiej,
  • PGR – Geek Ratio z poprzedniego miesiąca,
  • ZGR – zmiana GeekRatio w stosunku do poprzedniego miesiąca,

Zestawienie nr #34: Marzec 2020

(zakres analizy: 31 stycznia 2020 – 29 lutego 2020)

Aby zobaczyć całą tabelę na telefonie, należy przesuwać na tabeli palcem w lewo.

MiejsceTytuł Gry PGRZGR
1Gloomhaven8,5798,582-0,003
2Pandemic Legacy: Sezon 1 8,4688,470-0,002
3Terraformacja Marsa8,2718,2680,003
4+1Brass: Birmingham8,2368,2180,018
5-1Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)8,2278,234-0,007
6Twilight Imperium (Czwarta Edycja)8,1838,1750,008
7Zimna Wojna8,1588,160-0,002
8Star Wars: Rebelia8,1578,1570,000
9Projekt Gaja8,1438,1410,002
10Great Western Trail8,0998,0970,002
11Scythe8,0958,097-0,002
12Wojna o Pierścień (Druga Edycja)8,0718,0660,005
13Spirit Island8,0338,0320,001
14Terra Mystica8,0178,020-0,003
15Zamki Burgundii8,0118,0110,000
167 Cudów Świata: Pojedynek7,9787,979-0,001
17+1Concordia7,9507,9460,004
18-1The 7th Continent7,9507,967-0,017
19Brass: Lancashire7,9417,9380,003
20+1Arkham Horror: Gra Karciana7,9217,9160,005
21-1Viticulture Essential Edition7,9177,921-0,004
22+3Na Skrzydłach7,8977,8820,015
23-1Puerto Rico7,8977,901-0,004
24-1Uczta dla Odyna7,8957,8950,000
25-1Mage Knight7,8897,890-0,001
26Orléans7,8817,882-0,001
27Kawerna: Rolnicy z Jaskiń7,8757,878-0,003
28Food Chain Magnate7,8717,8700,001
29Agricola7,8627,866-0,004
30Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)7,8517,855-0,004
31Blood Rage7,8247,825-0,001
32Kingdom Death: Monster7,8157,818-0,003
33Pandemic Legacy: Sezon 27,8077,812-0,005
34Wysokie Napięcie7,7837,786-0,003
35+4Root7,7777,7670,010
36-1Mechs vs. Minions7,7747,782-0,008
37+6Nemesis7,7707,7320,038
38-2Star Wars: Imperium Atakuje7,7697,772-0,003
39-2Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)7,7697,772-0,003
40-2Tzolk'in: Kalendarz Majów7,7667,770-0,004
41-1Eclipse7,7437,746-0,003
42-1Le Havre7,7357,737-0,002
43-1Azul7,7337,737-0,004
44Klany Kaledonii7,7267,7240,002
45The Voyages of Marco Polo7,7147,717-0,003
46Robinson Crusoe7,7097,713-0,004
47Android: Netrunner7,6907,692-0,002
48Anachrony7,6807,684-0,004
497 Cudów Świata7,6707,672-0,002
50Race for the Galaxy7,6617,662-0,001
51Keyflower7,6527,654-0,002
52Dominant Species7,6467,648-0,002
53Pola Arle7,6447,645-0,001
54Caylus7,6387,641-0,003
55Lords of Waterdeep7,6337,635-0,002
56The Gallerist7,6327,6290,003
57Pięć Klanów7,6277,628-0,001
58Brzdęk: Nie drażnij smoka!7,6207,6200,000
59+6Everdell7,6177,5860,031
60-1Twilight Imperium (Trzecia Edycja)7,6137,617-0,004
61-1El Grande7,6087,611-0,003
62-1Rising Sun7,6037,608-0,005
63-1Eldritch Horror7,6027,605-0,003
64-1Mombasa7,5977,5960,001
65-1Dominion: Intryga7,5907,592-0,002
66Lisboa7,5867,5830,003
67+2Teotihuacan: Miasto Bogów7,5837,5780,005
68-1Battlestar Galactica7,5817,583-0,002
69+2Crokinole7,5787,5740,004
70+3Too Many Bones7,5757,5670,008
71+1Troyes7,5747,5740,000
72-2Patchwork7,5737,577-0,004
73-5Tajniacy7,5737,581-0,008
74+7Podwodne Miasta7,5707,5420,028
75-1Aeon's End7,5637,5600,003
76-1Rosyjskie Koleje7,5567,558-0,002
77+5Agricola (nowa edycja)7,5537,5400,013
78-2Roll for the Galaxy7,5527,554-0,002
79Architekci Zachodniego Królestwa7,5517,5460,005
80-3Sherlock Holmes Consulting Detective7,5517,554-0,003
81-3Tygrys i Eufrat7,5467,548-0,002
82-2Trajan7,5427,545-0,003
83Dominion7,5287,529-0,001
84+1Najeźdźcy z Północy7,5257,5230,002
85+1Pandemic Iberia7,5237,5110,012
86-2Pandemic7,5237,525-0,002
87Kemet7,5077,508-0,001
88Star Wars: X-Wing7,5037,507-0,004
89+10Szarlatani z Pasikurowic7,4917,4620,029
90-1Yokohama7,4877,491-0,004
91-1Grand Austria Hotel7,4857,4840,001
92Wojownicy z Midgardu7,4847,4830,001
93+1Zakazane Gwiazdy7,4797,480-0,001
94-3Martwa Zima: Gra Rozdroży7,4787,484-0,006
95Epoka Kamienia7,4777,480-0,003
96+2Lorenzo il Magnifico7,4737,4710,002
97Alchemicy7,4727,473-0,001
98-2Descent: Wędrówki w Mroku (Druga Edycja)7,4707,474-0,004
99-6T.I.M.E Stories7,4687,483-0,015
100Star Realms7,4617,462-0,001

Największy wzrost i spadek GR:

Nemesis0,038
Everdell0,031
Szarlatani z Pasikurowic0,029
Podwodne Miasta0,028
Brass: Birmingham0,018
Na Skrzydłach0,015

The 7th Continent-0,017
T.I.M.E Stories-0,015
Mechs vs. Minions-0,008
Tajniacy-0,008
Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)-0,007
Martwa Zima: Gra Rozdroży-0,006

Co wypadło?/Co nowego?

Nowości w top 100:

Poza top 100:


Największe tygodniowe wzrosty w ramach całego BGG

5 lutego 2020

12 lutego 2020

19 lutego 2020

26 lutego 2020


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.

Dodaj komentarz