Notowanie BGG #61 – Wrzesień

61 notowanie rankingu Board Game Geek – wrześniowe zestawienie najlepszych 100 gier planszowych.


Na naszym blogu znajdziesz zawsze najlepsze gry planszowe! Zajrzyj na naszego FB

Aktualne notowanie najlepszych gier w serwisie BoardGameGeek. Jest to najpopularniejsza na świecie strona o grach planszowych, a ranking BGG jest obecnie dla wielu wyznacznikiem ich jakości. W każdym zestawieniu, które będzie pojawiać się co dwa miesiące przyjrzymy się spadkom i wzrostom gier, a także pojawiającym się nowościom.

Zastanawiasz się jak działa GeekRating? Zajrzyj do artykułu MelanżowaniaTv – kliknij by przejść. Jest on bardzo dobrze i szczegółowo opisany.

Legenda:

  • GeekRatio – specjalna zmienna opracowana przez BGG, na podstawie której jest ustalana aktualna pozycja danej gry, im wyższy tym lepiej,
  • PGR – Geek Ratio z poprzedniego miesiąca,
  • ZGR – zmiana GeekRatio w stosunku do poprzedniego miesiąca,

Zestawienie nr #61: Wrzesień 2022

(zakres analizy: 12 czerwca – 28 sierpnia)

Aby zobaczyć całą tabelę na telefonie, należy przesuwać na tabeli palcem w lewo.

MiejsceTytuł Gry AGRPGRZGR
1Gloomhaven8,4718,483-0,012
2Pandemic Legacy: Sezon 1 8,4298,432-0,003
3Brass: Birmingham8,4248,426-0,002
4Gloomhaven: Jaws of the Lion8,2578,263-0,006
5Terraformacja Marsa8,2558,262-0,007
6+5Ark Nova8,2518,1440,107
7-1Twilight Imperium (Czwarta Edycja)8,2468,249-0,003
8-1Star Wars: Rebelia8,1688,169-0,001
9-1Projekt Gaja8,1638,168-0,005
10-1Spirit Island8,1518,1480,003
11-1Wojna o Pierścień (Druga Edycja)8,1498,1460,003
12Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)8,1258,132-0,007
13Great Western Trail8,1088,114-0,006
14Zimna Wojna8,1008,104-0,004
15+1Diuna: Imperium8,0668,0440,022
16-1Scythe8,0468,052-0,006
17Zamki Burgundii8,0078,0050,002
18Nemesis7,9817,987-0,006
197 Cudów Świata: Pojedynek7,9797,982-0,003
20Brass: Lancashire7,9657,966-0,001
21Concordia7,9657,966-0,001
22Uczta dla Odyna7,9557,9550,000
23Terra Mystica7,9477,954-0,007
24+1Arkham Horror: Gra Karciana7,9367,9240,012
25-1Na Skrzydłach7,9367,940-0,004
26+2Eclipse: Second Dawn for the Galaxy7,9077,8870,020
27-1Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated7,9077,8940,013
28-1Root7,8927,893-0,001
29Viticulture Essential Edition7,8827,886-0,004
30+1Orléans7,8797,882-0,003
31-1Everdell7,8797,883-0,004
32Zaginiona Wyspa Arnak7,8757,8740,001
33Mage Knight7,8697,871-0,002
34Food Chain Magnate7,8327,833-0,001
35+4Barrage7,8237,8090,014
36Marvel Champions: The Card Game7,8217,8150,006
37-2Puerto Rico7,8177,823-0,006
38-1Kawerna: Rolnicy z Jaskiń7,8107,815-0,005
39-1Too Many Bones7,8077,814-0,007
40Blood Rage7,7997,805-0,006
41+1Pax Pamir (Druga Edycja)7,7927,7870,005
42-1Agricola7,7917,797-0,006
43Podwodne Miasta7,7787,7770,001
44+3Anachrony7,7667,7640,002
45-1Maracaibo7,7667,777-0,011
46-1Pandemic Legacy: Sezon 27,7657,773-0,008
47-1Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)7,7617,767-0,006
48Załoga: W Poszukiwaniu Dziewiątej Planety7,7447,756-0,012
49+14Załoga: Wyprawa w Głębiny7,7407,6810,059
50+1On Mars7,7367,7270,009
51-2Tzolk'in: Kalendarz Majów7,7347,736-0,002
52-2Wysokie Napięcie7,7287,730-0,002
53-1Klany Kaledonii7,7137,716-0,003
54Le Havre7,7077,708-0,001
55-2Star Wars: Imperium Atakuje7,7057,709-0,004
56+2Crokinole7,7037,6910,012
57-1Kingdom Death: Monster7,7017,708-0,007
58-3Mechs vs. Minions7,7007,708-0,008
59+2Pandemic Legacy: Sezon 07,6967,6840,012
60-3Szarlatani z Pasikurowic7,6947,6940,000
61-2Lisboa7,6907,6890,001
62+10Kaskadia7,6887,6380,050
63-3The Gallerist7,6887,6850,003
64+1Paladyni Zachodniego Królestwa7,6777,6720,005
65-1Azul7,6687,674-0,006
66-4The 7th Continent7,6647,682-0,018
67-1Eclipse7,6637,668-0,005
68-1Android: Netrunner7,6627,663-0,001
69-1Aeon's End7,6567,663-0,007
70-1Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)7,6527,659-0,007
71-1Race for the Galaxy7,6487,649-0,001
72-1Brzdęk: Nie drażnij smoka!7,6467,6460,000
73+1Pięć Klanów7,6347,635-0,001
74-1Pola Arle7,6347,638-0,004
75Teotihuacan: Miasto Bogów7,6307,635-0,005
76Robinson Crusoe7,6277,634-0,007
77+1Agricola (nowa edycja)7,6257,6250,000
78+3Grand Austria Hotel7,6227,6130,009
79-2The Voyages of Marco Polo7,6217,627-0,006
80-17 Cudów Świata7,6147,619-0,005
81-1Lords of Waterdeep7,6117,614-0,003
82Dominant Species7,6037,607-0,004
83+4Kanban EV7,6027,5660,036
84-1Tainted Grail: The Fall of Avalon7,5897,592-0,003
85-1Architekci Zachodniego Królestwa7,5797,582-0,003
86+12Uśpieni Bogowie7,5767,5300,046
87-1El Grande7,5687,571-0,003
88-3Keyflower7,5667,574-0,008
89-1Caylus7,5597,562-0,003
90-1Battlestar Galactica7,5557,560-0,005
91-1Mombasa7,5437,545-0,002
92Troyes7,5427,545-0,003
93-2Dominion: Intryga7,5417,545-0,004
94-1Twilight Imperium (Trzecia Edycja)7,5397,544-0,005
95Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie7,5387,540-0,002
96-2Najeźdźcy z Północy7,5387,542-0,004
97-1Eldritch Horror7,5357,539-0,004
98+2Beyond the Sun7,534NowośćNowość
99-2Lorenzo il Magnifico7,5327,5320,000
100-1Tygrys i Eufrat7,5287,5280,000

Największy wzrost i spadek GR:

Ark Nova0,107
Załoga: Wyprawa w Głębiny0,059
Kaskadia0,050
Uśpieni Bogowie0,046
Kanban EV0,036
Diuna: Imperium0,022
Eclipse: Second Dawn for the Galaxy0,020
Barrage0,014
Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated0,013
Crokinole0,012
Arkham Horror: Gra Karciana0,012
Pandemic Legacy: Sezon 00,012
On Mars0,009
Grand Austria Hotel0,009
The 7th Continent-0,018
Gloomhaven-0,012
Załoga: W Poszukiwaniu Dziewiątej Planety-0,012
Maracaibo-0,011
Pandemic Legacy: Sezon 2-0,008
Mechs vs. Minions-0,008
Keyflower-0,008
Kingdom Death: Monster-0,007
Aeon’s End-0,007
Robinson Crusoe-0,007
Terraformacja Marsa-0,007
Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)-0,007
Terra Mystica-0,007
Too Many Bones-0,007
Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)-0,007

Co wypadło?/Co nowego?

Nowości w top 100: Beyond the Sun

Poza top 100: Decrypto


Największe tygodniowe wzrosty w ramach całego BGG

1 czerwca 2022


8 czerwca 2022


15 czerwca 2022


22 czerwca 2022


29 czerwca 2022


6 lipca 2022


13 lipca 2022


20 lipca 2022


27 lipca 2022


3 sierpnia 2022


10 sierpnia 2022


17 sierpnia 2022


25 sierpnia 2022


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.