Notowanie BGG #42 – Listopad

42 notowanie rankingu Board Game Geek – listopadowe zestawienie najlepszych 100 gier planszowych.


Na naszym blogu znajdziesz zawsze najlepsze gry planszowe! Zajrzyj na naszego FB

Aktualne notowanie najlepszych gier w serwisie BoardGameGeek. Jest to najpopularniejsza na świecie strona o grach planszowych, a ranking BGG jest obecnie dla wielu wyznacznikiem ich jakości. W każdym zestawieniu będziemy odnotowywać spadki i wzrosty gier, a także pojawiające się nowości. Na koniec pełnego roku 2020 pojawi się całoroczne zestawienie.

Zastanawiasz się jak działa GeekRating? Zajrzyj do artykułu MelanżowaniaTv – kliknij by przejść. Jest on bardzo dobrze i szczegółowo opisany.

Legenda:

  • GeekRatio – specjalna zmienna opracowana przez BGG, na podstawie której jest ustalana aktualna pozycja danej gry, im wyższy tym lepiej,
  • PGR – Geek Ratio z poprzedniego miesiąca,
  • ZGR – zmiana GeekRatio w stosunku do poprzedniego miesiąca,

Zestawienie nr #42: Listopad 2020

(zakres analizy: 3 października 2020 – 3 listopada 2020)

Aby zobaczyć całą tabelę na telefonie, należy przesuwać na tabeli palcem w lewo.

MiejsceTytuł Gry PGRZGR
1Gloomhaven8,5648,565-0,001
2Pandemic Legacy: Sezon 1 8,4688,469-0,001
3Brass: Birmingham8,3358,3220,013
4Terraformacja Marsa8,2848,2840,000
5Twilight Imperium (Czwarta Edycja)8,2288,2240,004
6Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)8,2018,206-0,005
7Projekt Gaja8,1638,1610,002
8Star Wars: Rebelia8,1618,1610,000
9Zimna Wojna8,1428,144-0,002
10Great Western Trail8,1158,1120,003
11+1Wojna o Pierścień (Druga Edycja)8,0898,0840,005
12-1Scythe8,0888,089-0,001
13Spirit Island8,0688,0640,004
14Zamki Burgundii8,0138,0130,000
15Terra Mystica7,9998,001-0,002
167 Cudów Świata: Pojedynek7,9777,9750,002
17Concordia7,9617,9610,000
18Brass: Lancashire7,9567,9520,004
19Arkham Horror: Gra Karciana7,9337,9300,003
20Na Skrzydłach7,9287,9240,004
21+1Uczta dla Odyna7,9157,9100,005
22-1Viticulture Essential Edition7,9127,913-0,001
23+29Gloomhaven: Jaws of the Lion7,8917,6710,220
24-1Orléans7,8867,887-0,001
25-1Mage Knight7,8857,886-0,001
26-1Puerto Rico7,8777,880-0,003
27-1The 7th Continent7,8647,877-0,013
28-1Kawerna: Rolnicy z Jaskiń7,8587,859-0,001
29-1Food Chain Magnate7,8567,858-0,002
30Nemesis7,8557,8420,013
31Root7,8457,8330,012
32-3Agricola7,8427,845-0,003
33-1Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)7,8237,825-0,002
34Pandemic Legacy: Sezon 27,8227,8200,002
35-2Blood Rage7,8207,821-0,001
36-1Kingdom Death: Monster7,7937,7930,000
37Everdell7,7727,7640,008
38-2Wysokie Napięcie7,7637,765-0,002
39-1Tzolk'in: Kalendarz Majów7,7597,7590,000
40-1Mechs vs. Minions7,7547,755-0,001
41-1Star Wars: Imperium Atakuje7,7517,755-0,004
42-1Klany Kaledonii7,7367,737-0,001
43-1Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)7,7307,736-0,006
44-1Le Havre7,7217,722-0,001
45-1Eclipse7,7187,720-0,002
46-1Azul7,7157,717-0,002
47+3Maracaibo7,7027,6780,024
48-2Anachrony7,6997,6960,003
49-2The Voyages of Marco Polo7,6877,693-0,006
50+1Podwodne Miasta7,6837,6730,010
51-3Robinson Crusoe7,6827,686-0,004
52-3Android: Netrunner7,6797,6790,000
53+2Too Many Bones7,6747,6570,017
54+2Marvel Champions: The Card Game7,6617,6530,008
55-1Race for the Galaxy7,6597,6580,001
56+1The Gallerist7,6587,6530,005
57-47 Cudów Świata7,6587,660-0,002
58+10Załoga: W poszukiwaniu dziewiątej planety7,6487,6030,045
59-1Pola Arle7,6477,6470,000
60Teotihuacan: Miasto Bogów7,6397,6360,003
61-2Dominant Species7,6397,6390,000
62-1Pięć Klanów7,6337,6330,000
63Brzdęk: Nie drażnij smoka!7,6327,6310,001
64-2Keyflower7,6297,633-0,004
65-1Lords of Waterdeep7,6267,628-0,002
66-1Caylus7,6137,617-0,004
67Crokinole7,6107,6070,003
68-2Lisboa7,6107,6090,001
69+2Aeon's End7,6067,5970,009
70-1Agricola (nowa edycja)7,6067,6030,003
71-1El Grande7,5977,599-0,002
72Twilight Imperium (Trzecia Edycja)7,5917,594-0,003
73+2Szarlatani z Pasikurowic7,5897,5820,007
74-1Eldritch Horror7,5847,587-0,003
75+6On Mars7,5817,5710,010
76-2Rising Sun7,5817,586-0,005
77+3Architekci Zachodniego Królestwa7,5807,5780,002
78-2Battlestar Galactica7,5797,5790,000
79-2Dominion: Intryga7,5777,579-0,002
80-2Troyes7,5757,579-0,004
81-2Mombasa7,5747,579-0,005
82+4Paladyni Zachodniego Królestwa7,5567,5400,016
83-1Patchwork7,5567,557-0,001
84+16Barrage7,550NowośćNowość
85-2Rosyjskie Koleje7,5487,549-0,001
86+12Tainted Grail: The Fall of Avalon7,5467,4970,049
87-3Tajniacy7,5437,546-0,003
88+8Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated7,5427,5030,039
89-4Najeźdźcy z Północy7,5417,542-0,001
90-2Tygrys i Eufrat7,5367,537-0,001
91-4Roll for the Galaxy7,5347,538-0,004
92-3Sherlock Holmes Consulting Detective7,5327,533-0,001
93-3Trajan7,5277,529-0,002
94Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie7,5177,5100,007
95-4Dominion7,5177,518-0,001
96-4Pandemic7,5157,516-0,001
97-2Grand Austria Hotel7,5147,5060,008
98-5Pandemic Iberia7,5097,512-0,003
99-1Lorenzo il Magnifico7,4987,4980,000
100-1Kemet7,4967,4960,000

Największy wzrost i spadek GR:

Gloomhaven: Jaws of the Lion0,220
Tainted Grail: The Fall of Avalon0,049
Załoga: W poszukiwaniu dziewiątej planety0,045
Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated0,039
Maracaibo0,024
Too Many Bones0,017
Paladyni Zachodniego Królestwa0,016
The 7th Continent-0,013
Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)-0,006
The Voyages of Marco Polo-0,006
Rising Sun-0,005
Mombasa-0,005
Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)-0,005

Co wypadło?/Co nowego?

Nowości w top 100: Barrage

Poza top 100: Wojownicy z Midgardu


Największe tygodniowe wzrosty w ramach całego BGG

7 października 2020

14 października 2020

21 października 2020

28 października 2020


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.

Leave a Reply