Notowanie BGG #27 – Wrzesień 2019

Notowanie BGG 27 Notowanie BGG #27   Wrzesień 2019

27 notowanie rankingu Board Game Geek – wrześniowe zestawienie najlepszych 100 gier planszowych.


Na naszym blogu znajdziesz zawsze najciekawsze gry planszowe! Zajrzyj na naszego FB

Aktualne notowanie najlepszych gier w serwisie BoardGameGeek. Jest to najpopularniejsza na świecie strona o grach planszowych, a ranking BGG jest obecnie dla wielu wyznacznikiem ich jakości. W każdym zestawieniu będziemy odnotowywać spadki i wzrosty gier, a także pojawiające się nowości. Na koniec pełnego roku 2019 pojawi się całoroczne zestawienie.

Zastanawiasz się jak działa GeekRating? Zajrzyj do artykułu MelanżowaniaTv – kliknij by przejść. Jest on bardzo dobrze i szczegółowo opisany.

Legenda:

  • GeekRatio – specjalna zmienna opracowana przez BGG, na podstawie której jest ustalana aktualna pozycja danej gry, im wyższy tym lepiej,
  • PGR – Geek Ratio z poprzedniego miesiąca,
  • ZGR – zmiana GeekRatio w stosunku do poprzedniego miesiąca,

Zestawienie nr #27: Wrzesień 2019

(zakres analizy: 2 sierpnia 2019 roku – 1 września 2019 roku)

Aby zobaczyć całą tabelę na telefonie, należy przesuwać na tabeli palcem w lewo.

MiejsceTytuł Gry PGRZGR
1Gloomhaven8,5978,603-0,006
2Pandemic Legacy: Sezon 1 8,4798,481-0,002
3Terraformacja Marsa8,2518,2500,001
4Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)8,2498,2490,000
5Zimna Wojna8,1698,170-0,001
6Star Wars: Rebelia8,1588,160-0,002
7+1Twilight Imperium (Czwarta Edycja)8,1378,1210,016
8-1Projekt Gaja8,1348,1270,007
9Scythe8,1128,114-0,002
10Great Western Trail8,0908,0900,000
11Wojna o Pierścień (Druga Edycja)8,0468,0430,003
12+1Brass: Birmingham8,0458,0300,015
13-1Terra Mystica8,0358,039-0,004
14Spirit Island8,0118,0110,000
15Zamki Burgundii8,0118,0110,000
16The 7th Continent8,0097,9970,012
177 Cudów Świata: Pojedynek7,9867,9860,000
18Concordia7,9367,9340,002
19Viticulture Essential Edition7,9247,925-0,001
20Arkham Horror: Gra Karciana7,9207,9200,000
21Brass: Lancashire7,9197,9150,004
22Puerto Rico7,9127,915-0,003
23Kawerna: Rolnicy z Jaskiń7,8937,897-0,004
24Mage Knight7,8927,894-0,002
25+1Orléans7,8837,8800,003
26-1Agricola7,8777,881-0,004
27+1Uczta dla Odyna7,8747,8710,003
28-1Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)7,8697,872-0,003
29Food Chain Magnate7,8687,8660,002
30Blood Rage7,8407,844-0,004
31Pandemic Legacy: Sezon 27,8177,8170,000
32Kingdom Death: Monster7,8127,8070,005
33Mechs vs. Minions7,7987,803-0,005
34Wysokie Napięcie7,7957,797-0,002
35+1Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)7,7887,791-0,003
36-1Star Wars: Imperium Atakuje7,7887,793-0,005
37+3Na skrzydłach7,7767,7490,027
38-1Tzolk'in: Kalendarz Majów7,7737,775-0,002
39-1Azul7,7647,768-0,004
40-1Eclipse7,7627,765-0,003
41Le Havre7,7487,749-0,001
42+3Root7,7357,7090,026
43-1Robinson Crusoe7,7317,735-0,004
44-1The Voyages of Marco Polo7,7307,731-0,001
45-1Klany Kaledonii7,7137,7100,003
46Android: Netrunner7,6977,701-0,004
47+1Anarchrony7,6897,6830,006
48-17 Cudów Świata7,6817,684-0,003
49+1Race for the Galaxy7,6647,6640,000
50-1Keyflower7,6637,665-0,002
51Caylus7,6557,656-0,001
52Dominant Species7,6547,655-0,001
53Pola Arle7,6487,650-0,002
54Lords of Waterdeep7,6427,643-0,001
55Pięć Klanów7,6337,634-0,001
56Rising Sun7,6297,633-0,004
57Twilight Imperium (Trzecia Edycja)7,6287,630-0,002
58El Grande7,6217,622-0,001
59+2The Gallerist7,6187,6150,003
60-1Eldritch Horror7,6187,621-0,003
61-1Brzdęk: Nie drażnij smoka!7,6177,6150,002
62Tajniacy7,6037,610-0,007
63Dominion: Intryga7,6017,603-0,002
64Mombasa7,5977,5940,003
65Patchwork7,5917,594-0,003
66Battlestar Galactica7,5867,588-0,002
67Troyes7,5767,5760,000
68+1Sherlock Holmes Consulting Detective7,5707,572-0,002
69-1Roll for the Galaxy7,5707,576-0,006
70Rosyjskie Koleje7,5627,564-0,002
71Tygrys i Eufrat7,5567,557-0,001
72+2Lisboa7,5547,5440,010
73-1Trajan7,5517,555-0,004
74+3Crokinole7,5477,5360,011
75Dominion7,5397,540-0,001
76Pandemic7,5387,540-0,002
77-4T.I.M.E Stories7,5387,546-0,008
78Star Wars: X-Wing7,5277,533-0,006
79+4Agricola (nowa edycja)7,5217,5100,011
80+2Aeon's End7,5217,5110,010
81+4Teotihuacan: Miasto Bogów7,5177,5040,013
82-3Kemet7,5177,519-0,002
83-3Martwa Zima: Gra Rozdroży7,5137,519-0,006
84Najeźdźcy z Północy7,5127,5070,005
85-4Pandemic Iberia7,5127,515-0,003
86Architekci z Zachodniego Królestwa7,5037,4950,008
87Descent: Wędrówki w Mroku (Druga Edycja)7,4907,493-0,003
88+2Yokohama7,4897,4880,001
89Epoka Kamienia7,4897,490-0,001
90-2Zakazane Gwiazdy7,4857,491-0,006
91Alchemicy7,4797,4790,000
92Wojownicy z Midgardu7,4737,4730,000
93Star Realms7,4687,469-0,001
94+6Too Many Bones7,466NowośćNowość
95+1Grand Austria Hotel7,4657,4570,008
96-2Legendary Encounters7,4647,466-0,002
97-2Wojna o Pierścień (Pierwsza Edycja)7,4617,464-0,003
98-1Istanbul7,4567,457-0,001
99-1Zamki Szalonego Króla Ludwika7,4537,457-0,004
100-1Gra o Tron: Gra Planszowa (Druga Edycja)7,4527,455-0,003

Największy wzrost i spadek GR:

Na skrzydłach0,027
Root0,026
Twilight Imperium (Czwarta Edycja)0,016
Too Many Bones0,016
Brass: Birmingham0,015
Teotihuacan: Miasto Bogów0,013
The 7th Continent0,012

T.I.M.E Stories-0,008
Tajniacy-0,007
Gloomhaven-0,006
Star Wars: X-Wing-0,006
Martwa Zima: Gra Rozdroży-0,006
Roll for the Galaxy-0,006
Zakazane Gwiazdy-0,006

Co wypadło?/Co nowego?

Nowości: Too Many Bones

Spadki: The Resistance: Avalone


Największe tygodniowe wzrosty w ramach całego BGG

7 sierpnia 2019

14 sierpnia 2019

21 sierpnia 2019

28 sierpnia 2019


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.

Dodaj komentarz