Notowanie BGG #58 – Luty

58 notowanie rankingu Board Game Geek – lutowe zestawienie najlepszych 100 gier planszowych.


Na naszym blogu znajdziesz zawsze najlepsze gry planszowe! Zajrzyj na naszego FB

Aktualne notowanie najlepszych gier w serwisie BoardGameGeek. Jest to najpopularniejsza na świecie strona o grach planszowych, a ranking BGG jest obecnie dla wielu wyznacznikiem ich jakości. W każdym zestawieniu, które będzie pojawiać się co drugi miesiąc przyjrzymy się spadkom i wzrostom gier, a także pojawiającym się nowościom.

Zastanawiasz się jak działa GeekRating? Zajrzyj do artykułu MelanżowaniaTv – kliknij by przejść. Jest on bardzo dobrze i szczegółowo opisany.

Legenda:

  • GeekRatio – specjalna zmienna opracowana przez BGG, na podstawie której jest ustalana aktualna pozycja danej gry, im wyższy tym lepiej,
  • PGR – Geek Ratio z poprzedniego miesiąca,
  • ZGR – zmiana GeekRatio w stosunku do poprzedniego miesiąca,

Zestawienie nr #58: Luty 2022

(zakres analizy: 1 stycznia 2022 – 7 lutego 2022)

Aby zobaczyć całą tabelę na telefonie, należy przesuwać na tabeli palcem w lewo.

MiejsceTytuł Gry AGRPGRZGR
1Gloomhaven8,5068,511-0,005
2Pandemic Legacy: Sezon 1 8,4408,443-0,003
3Brass: Birmingham8,4218,4180,003
4Terraformacja Marsa8,2738,274-0,001
5+1Gloomhaven: Jaws of the Lion8,2618,2580,003
6-1Twilight Imperium (Czwarta Edycja)8,2618,262-0,001
7Projekt Gaja8,1758,176-0,001
8Star Wars: Rebelia8,1728,1720,000
9Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)8,1458,151-0,006
10Wojna o Pierścień (Druga Edycja)8,1408,1350,005
11Spirit Island8,1398,1310,008
12Great Western Trail8,1238,124-0,001
13Zimna Wojna8,1118,114-0,003
14Scythe8,0628,064-0,002
15Zamki Burgundii8,0068,008-0,002
16+5Diuna: Imperium7,9907,9550,035
17Nemesis7,9877,9810,006
18-27 Cudów Świata: Pojedynek7,9837,984-0,001
19Concordia7,9677,9660,001
20Brass: Lancashire7,9647,9630,001
21-3Terra Mystica7,9627,966-0,004
22Uczta dla Odyna7,9537,9460,007
23Na Skrzydłach7,9467,9440,002
24Arkham Horror: Gra Karciana7,9257,928-0,003
25Viticulture Essential Edition7,8927,895-0,003
26Root7,8897,8840,005
27Orléans7,8847,8830,001
28+1Everdell7,8807,8740,006
29-1Mage Knight7,8787,880-0,002
30+1Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated7,8607,8380,022
31+4Zaginiona Wyspa Arnak7,8467,8110,035
32+8Eclipse: Second Dawn for the Galaxy7,8407,7900,050
33-1Food Chain Magnate7,8357,8340,001
34-4Puerto Rico7,8357,838-0,003
35-2Kawerna: Rolnicy z Jaskiń7,8237,827-0,004
36-2Blood Rage7,8167,818-0,002
37+2Too Many Bones7,8077,7930,014
38-1Marvel Champions: The Card Game7,8067,7990,007
39-3Agricola7,8067,810-0,004
40-2Maracaibo7,7917,795-0,004
41+3Barrage7,7857,7730,012
42Pandemic Legacy: Sezon 27,7827,784-0,002
43-2Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)7,7807,786-0,006
44-1Załoga: W Poszukiwaniu Dziewiątej Planety7,7767,779-0,003
45Podwodne Miasta7,7747,7670,007
46+5Pax Pamir (Druga Edycja)7,7547,7250,029
47-1Anachrony7,7547,755-0,001
48-1Tzolk'in: Kalendarz Majów7,7407,742-0,002
49-1Wysokie Napięcie7,7377,739-0,002
50-1Kingdom Death: Monster7,7327,733-0,001
51+1Klany Kaledonii7,7247,7230,001
52+1Mechs vs. Minions7,7187,721-0,003
53+1Star Wars: Imperium Atakuje7,7167,719-0,003
54+2On Mars7,7157,7070,008
55-5The 7th Continent7,7157,731-0,016
56-1Le Havre7,7117,712-0,001
57The Gallerist7,6867,687-0,001
58+3Szarlatani z Pasikurowic7,6847,6770,007
59+1Lisboa7,6837,6770,006
60-2Azul7,6837,686-0,003
61-2Eclipse7,6797,683-0,004
62+1Crokinole7,6777,6700,007
63-1Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)7,6727,676-0,004
64Android: Netrunner7,6677,668-0,001
65Aeon's End7,6647,667-0,003
66Paladyni Zachodniego Królestwa7,6617,6550,006
67+1Race for the Galaxy7,6517,652-0,001
68-1Pola Arle7,6517,654-0,003
69+1Brzdęk: Nie drażnij smoka!7,6487,649-0,001
70-1Robinson Crusoe7,6447,649-0,005
71+1Teotihuacan: Miasto Bogów7,6427,6410,001
72-1The Voyages of Marco Polo7,6387,641-0,003
73+1Pięć Klanów7,6337,6310,002
74-17 Cudów Świata7,6297,635-0,006
75Agricola (nowa edycja)7,6237,6230,000
76+8Pandemic Legacy: Sezon 07,6197,5660,053
77Lords of Waterdeep7,6177,618-0,001
78-2Dominant Species7,6147,618-0,004
79-1Grand Austria Hotel7,6057,6020,003
80Tainted Grail: The Fall of Avalon7,5907,592-0,002
81-2Keyflower7,5867,592-0,006
82-1Architekci Zachodniego Królestwa7,5857,587-0,002
83-1El Grande7,5777,5770,000
84-1Caylus7,5737,576-0,003
85Battlestar Galactica7,5647,565-0,001
86Twilight Imperium (Trzecia Edycja)7,5567,560-0,004
87Troyes7,5557,558-0,003
88Dominion: Intryga7,5517,554-0,003
89+2Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie7,5507,5490,001
90-1Mombasa7,5507,553-0,003
91-1Eldritch Horror7,5497,552-0,003
92Najeźdźcy z Północy7,5457,5430,002
93Rising Sun7,5347,540-0,006
94+3Lorenzo il Magnifico7,5317,5280,003
95-1Patchwork7,5307,536-0,006
96-1Rosyjskie Koleje7,5277,528-0,001
97-1Wyspa Kotów7,5267,528-0,002
98Tygrys i Eufrat7,5247,526-0,002
99Decrypto7,5197,5150,004
100Trajan7,5137,5130,000

Największy wzrost i spadek GR:

Pandemic Legacy: Sezon 00,053
Eclipse: Second Dawn for the Galaxy0,050
Diuna: Imperium0,035
Zaginiona Wyspa Arnak0,035
Pax Pamir (Druga Edycja)0,029
Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated0,022
Too Many Bones0,014
Barrage0,012
The 7th Continent-0,016
Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)-0,006
7 Cudów Świata-0,006
Rising Sun-0,006
Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)-0,006
Keyflower-0,006
Patchwork-0,006

Co wypadło?/Co nowego?

Nowości w top 100:

Poza top 100:


Największe tygodniowe wzrosty w ramach całego BGG

5 stycznia 2022


12 stycznia 2022


19 stycznia 2022


26 stycznia 2022



Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.