Notowanie BGG #54 – Październik

54 notowanie rankingu Board Game Geek – październikowe zestawienie najlepszych 100 gier planszowych.


Na naszym blogu znajdziesz zawsze najlepsze gry planszowe! Zajrzyj na naszego FB

Aktualne notowanie najlepszych gier w serwisie BoardGameGeek. Jest to najpopularniejsza na świecie strona o grach planszowych, a ranking BGG jest obecnie dla wielu wyznacznikiem ich jakości. W każdym zestawieniu będziemy odnotowywać spadki i wzrosty gier, a także pojawiające się nowości. Na koniec pełnego roku 2021 pojawi się całoroczne zestawienie.

Zastanawiasz się jak działa GeekRating? Zajrzyj do artykułu MelanżowaniaTv – kliknij by przejść. Jest on bardzo dobrze i szczegółowo opisany.

Legenda:

  • GeekRatio – specjalna zmienna opracowana przez BGG, na podstawie której jest ustalana aktualna pozycja danej gry, im wyższy tym lepiej,
  • PGR – Geek Ratio z poprzedniego miesiąca,
  • ZGR – zmiana GeekRatio w stosunku do poprzedniego miesiąca,

Zestawienie nr #54: Październik 2021

(zakres analizy: 5 września 2021 – 3 października 2021)

Aby zobaczyć całą tabelę na telefonie, należy przesuwać na tabeli palcem w lewo.

MiejsceTytuł Gry PGRZGR
1Gloomhaven8,5258,532-0,007
2Pandemic Legacy: Sezon 1 8,4508,452-0,002
3Brass: Birmingham8,4098,4080,001
4Terraformacja Marsa8,2788,279-0,001
5Gloomhaven: Jaws of the Lion8,2648,2610,003
6Twilight Imperium (Czwarta Edycja)8,2588,2570,001
7Projekt Gaja8,1778,1770,000
8Star Wars: Rebelia8,1738,1730,000
9Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)8,1618,164-0,003
10+1Wojna o Pierścień (Druga Edycja)8,1288,1260,002
11+1Spirit Island8,1278,1250,002
12-2Great Western Trail8,1278,129-0,002
13Zimna Wojna8,1228,123-0,001
14Scythe8,0708,073-0,003
15Zamki Burgundii8,0108,0100,000
167 Cudów Świata: Pojedynek7,9837,9830,000
17Terra Mystica7,9767,978-0,002
18Concordia7,9667,9650,001
19Brass: Lancashire7,9647,9630,001
20Nemesis7,9587,9490,009
21Na Skrzydłach7,9477,9470,000
22Uczta dla Odyna7,9407,9360,004
23Arkham Horror: Gra Karciana7,9257,927-0,002
24Viticulture Essential Edition7,9017,903-0,002
25Orléans7,8877,888-0,001
26Root7,8847,8840,000
27Mage Knight7,8817,8800,001
28Everdell7,8657,8640,001
29+3Diuna: Imperium7,8547,8290,025
30-1Puerto Rico7,8467,849-0,003
31-1Kawerna: Rolnicy z Jaskiń7,8337,835-0,002
32-1Food Chain Magnate7,8317,833-0,002
33Blood Rage7,8227,8200,002
34Agricola7,8177,819-0,002
35Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)7,8007,804-0,004
36+1Maracaibo7,7967,797-0,001
37-1Pandemic Legacy: Sezon 27,7957,799-0,004
38Marvel Champions: The Card Game7,7927,7870,005
39Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated7,7777,7740,003
40Too Many Bones7,7717,7680,003
41Załoga: W Poszukiwaniu Dziewiątej Planety7,7717,7680,003
42The 7th Continent7,7597,767-0,008
43Podwodne Miasta7,7577,7560,001
44+1Anachrony7,7507,7470,003
45+1Tzolk'in: Kalendarz Majów7,7467,747-0,001
46-2Kingdom Death: Monster7,7457,751-0,006
47Wysokie Napięcie7,7447,745-0,001
48+4Zaginiona Wyspa Arnak7,7437,7210,022
49-1Barrage7,7437,7370,006
50-1Mechs vs. Minions7,7287,731-0,003
51Star Wars: Imperium Atakuje7,7267,7260,000
52-2Klany Kaledonii7,7257,727-0,002
53Le Havre7,7147,7140,000
54On Mars7,7017,6970,004
55Azul7,6937,696-0,003
56+1Pax Pamir (Druga Edycja)7,6927,6890,003
57-1Eclipse7,6907,692-0,002
58+2Eclipse: Second Dawn for the Galaxy7,6897,6740,015
59The Gallerist7,6867,6860,000
60-2Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)7,6857,687-0,002
61+1Aeon's End7,6747,6700,004
62-1Android: Netrunner7,6727,6720,000
63Lisboa7,6717,6680,003
64Szarlatani z Pasikurowic7,6657,6620,003
65Crokinole7,6617,6600,001
66Robinson Crusoe7,6577,659-0,002
67+1Pola Arle7,6547,6540,000
68-1Race for the Galaxy7,6547,655-0,001
69+1Paladyni Zachodniego Królestwa7,6527,6510,001
70-1The Voyages of Marco Polo7,6527,653-0,001
71+1Brzdęk: Nie drażnij smoka!7,6487,6450,003
72-1Teotihuacan: Miasto Bogów7,6467,6460,000
737 Cudów Świata7,6397,640-0,001
74Pięć Klanów7,6317,6300,001
75Dominant Species7,6247,627-0,003
76Lords of Waterdeep7,6217,6210,000
77Agricola (nowa edycja)7,6207,6170,003
78Keyflower7,5997,602-0,003
79+1Grand Austria Hotel7,5917,5880,003
80-1Tainted Grail: The Fall of Avalon7,5917,595-0,004
81Architekci Zachodniego Królestwa7,5887,5880,000
82Caylus7,5837,585-0,002
83El Grande7,5797,5790,000
84Battlestar Galactica7,5687,569-0,001
85Twilight Imperium (Trzecia Edycja)7,5677,569-0,002
86+2Mombasa7,5607,5600,000
87-1Troyes7,5607,561-0,001
88-1Eldritch Horror7,5607,561-0,001
89Dominion: Intryga7,5587,560-0,002
90+1Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie7,5547,555-0,001
91-1Rising Sun7,5527,558-0,006
92Patchwork7,5417,5410,000
93Najeźdźcy z Północy7,5417,5410,000
94Rosyjskie Koleje7,5327,534-0,002
95+2Lorenzo il Magnifico7,5277,5260,001
96Wyspa Kotów7,5277,5270,000
97-2Tygrys i Eufrat7,5277,528-0,001
98+1Trajan7,5157,5150,000
99-1Tajniacy7,5157,516-0,001
100Roll for the Galaxy7,5117,514-0,003

Największy wzrost i spadek GR:

Diuna: Imperium0,025
Zaginiona Wyspa Arnak0,022
Eclipse: Second Dawn for the Galaxy0,015
Nemesis0,009
Barrage0,006
Marvel Champions: The Card Game0,005
The 7th Continent-0,008
Gloomhaven-0,007
Kingdom Death: Monster-0,006
Rising Sun-0,006
Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)-0,004
Pandemic Legacy: Sezon 2-0,004
Tainted Grail: The Fall of Avalon-0,004

Co wypadło?/Co nowego?

Nowości w top 100:

Poza top 100:


Największe tygodniowe wzrosty w ramach całego BGG

1 września 2021


8 września 2021


15 września 2021


22 września 2021


29 września 2021



Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.