Recenzje

Recenzja #544 rozmawiaj.MY Związki i Intymnie

Jakiś czas temu podzieliśmy się z Wami opinią na temat innych gier z tej serii, przeznaczonych dla rodzin, dzieci oraz przyjaciół. Dzisiaj jednak mamy dla Was nieco więcej pikanterii, ale niech nie zmylą Was pozory! Te karcianki nie tylko są pieknie wykonane, ale pozwalają na szczere rozmowy i poznanie uczuć drugiej osoby. Nie ważne czy jesteście ze sobą 2 miesiące, czy przeżyliście 15 lat małżeństwa. Czasami ciężko wyrazić pewne emocje czy potrzeby, ale z tą karcianką wszystko się łatwiejsze!


Informacje o grze rozmawiaj.MY Związki/Intymnie

Wydawnictwo: rozmawiaj.MY

Liczba graczy: 2

Czas gry: zależny od WasNie jest to typowa recenzja znanych Wam gier planszowych, gdzie znajdziecie długą instrukcję, wielką planszę i stos znaczników. Jedyne, co jest Wam znane, to karty. Ale zupełnie inne i zmuszające do innego rodzaju „myślenia”. Postanowiłam połączyć w tej recenzji dwie gry z serii rozmawiaj.MY, ponieważ według mnie dość mocno się przenikają i warto wspomnieć o nich, jako o swego rodzaju całości. Oczywiście zawsze możecie zakupić tylko jedne pudełeczko i gwarantuje, że nie będziecie żałować! Ale przejdźmy do konkretów…


Przegląd elementów i zarys rozgrywki w rozmawiaj.MY Związki oraz Intymnie

Zacznę od tego, że zdecydowanie zakochałam się w wykonaniu tych gier. I chociaż ich cena nie należy do najniższych, a na rynku znajdziecie wiele prawowitych gier planszowych z tej półki cenowej, to czasami sama wartość nie leży w ilości, a jakości, jaką niesie za sobą rozgrywka. Rozmawiaj.MY to seria karcianek, która zmusza nas – graczy, to tytułowego rozmawiania. Na tematy różne – czasem śmieszne, a czasem ciężkie i trudne. Taka właśnie jest seria Związki oraz Intymnie – z pozoru błahe pytania mogą poprawić Wasze relację w związku, poznać potrzeby drugiej osoby czy usłyszeć słowa, o których często zapominamy w biegu codzienności.

W każdym pudełeczku znajdziecie po 50 kart wypełnionych pytaniami oraz zadaniami. Jak łatwo się domyślić, jedne i drugie dotyczą sfery intymnej Waszej relacji. Jak podają twórcy, całość oparta jest na współpracy z psychologami, a głównym celem jest poprawa komunikacji oraz zwiększenie bliskości między partnerami. Gra zawarta jest w przyjemnych w dotyku małych pudełeczkach w cudownych kolorach, które nie tylko ślicznie wyglądają, ale również są wygodne w użyciu – magnetyczne zamknięcia to moje ulubione rozwiązanie!

Nie musicie się również martwić wygraną – w tych pozycjach nie zdobywacie żadnych punktów ani nagród. Bo czy jest coś cenniejszego niż wspólnie spędzony czas i możliwość szczerej rozmowy? Sprawdźcie, co najbardziej lubi w Was druga połowa, czego jej brakuje w codziennej rutynie i co chciałaby słyszeć częściej. A może opowiecie sobie o najpiękniejszych wspólnych chwilach przy lampce wina? Decyzja należy do Was!


Recenzja rozmawiaj.MY Związki oraz Intymnie

Jako typowy gracz patrze na takie pozycję z przymrużeniem oka. Zawsze zastanawiam się, dlaczego cena jest taka, a nie inna – przecież to tylko kilka kart i pytania, które sami moglibyśmy napisać. Ciężko przekonać mnie do tego, aby poważnie podejść do takich karcianek. Jednak przyznam, że zaskoczyłam się bardzo pozytywnie tym, jak bardzo ta gra potrafi nie tylko zbliżyć do siebie, ale również bawić i docenić bliską osobę. Z pewnością znacie ten stan, kiedy wydaje Wam się, że wiecie już wszystko, a Wasza druga połówka jest jak otwarta księga, prawda? Te kilka kart pozwoli Wam zobaczyć, że jeszcze wiele przed Wami.

  • Rozmawiaj.MY Związki to przede wszystkim tytuł, który przypomni Wam, dlaczego jesteście razem, a Wasz związek stanie się bardziej świadomy i głębszy. Dodatkowo w końcu znajdziecie czas, aby porozmawiać. Tak po prostu, o tym, co było, co jest, a być może również co chcielibyście żeby było.
  • Rozmawiaj.MY Intymnie to przede wszystkim tytuł, który opiera się na zgłębianiu Waszej relacji intymnej, nie tylko poprzez rozmawianie o Waszych potrzebach w tym zakresie, ale również dodając nieco pikanterii do Waszego związku!

Nie muszę chyba pisać, że obydwa tytuły są bardzo regrywalne – bo przecież nie chodzi o to, żeby ścigać się w liczbie zadanych pytań, ale pozwolić sobie na chwilę analizy Waszego związku i obecnej sytuacji. Z czasem dane pytanie może skłonić Was do zupełnie innych przemyśleń niż na początku. Jest to karcianka dla osób dorosłych w każdy wieku i nawet odległość nie stanowi problemu w rozegraniu partyjki! Nie zdradzając za dużo szczegółów z samych kart, tutaj pozwolę sobie postawić kropkę.


Podsumowanie

Szczera, intymna i otwarta komunikacja jest podstawą każdego udanego związku. Dlatego uważam, że takie gry jak ta, to pewnego rodzaju nisza na rynku gier planszowych, ale równocześnie tak ważna i zwracająca uwagę na spory problem dzisiejszego społeczeństwa – brak czasu na rozmowę. Dzisiaj wolimy zostawić, zamiast naprawić. Zamknąć się w łazience, zamiast słuchać. A przecież wystarczy krótko chwila i otwarte serce. Idealna na prezent urodzinowy, rocznicę, Boże Narodzenie, walentynki, ślub, czy po prostu jako miła niespodzianka dla Waszej pary przyjaciół. A może dla Was samych? Zdecydowanie pozytywne zaskoczenie i pozycja, która zostanie ze mną na zawsze.


Mocne Strony:

  • wartośći jakie za sobą niesie,
  • zmuszająca do przemyśleń,
  • piękne wykonanie,

Słabe Strony:

  • brak,

Przydatne linki:

Link do strony wydawnictwa i sklepu, w którym możecie kupić grę


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Grę do recenzji przekazało wydawnictwo rozmawiaj.MY Bardzo dziękujemy!

Katarzyna Dzierżęga

Gry planszowe są naszą pasją. Zapytasz co u nas słychać? – Gry planszowe. Jak tam w Poznaniu? – Gry planszowe. Co robicie w Sylwestra? – you-know-what! Każde z nas zaczęło osobno. Kasia od Talizmana, Adrian od… Monopoly Deal. I to w dużej mierze właśnie gry nas połączyły. Jesteśmy zdecydowanie freak-ami. Na naszej drodze szybko zaczęły pojawiać się coraz to cięższe euro i ameritrashe. Im bardziej nietypowo – tym lepiej. Staramy się grać jak najczęściej, co chwilę odnajdując pozycje godne naszej uwagi. Szukamy tych, które urzekną nas na długie godziny. Nie znaczy to jednak, że odmawiamy sobie krótkich i lekkich gier. W naszej kolekcji mamy już ponad 300 tytułów. Chcielibyśmy wskazać kilka konkretnych, tych ulubionych, ale może zamiast tego podzielimy się z Wami tym, co jest na naszej półce:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *