Notowanie BGG #51 – Lipiec

51 notowanie rankingu Board Game Geek – lipcowe zestawienie najlepszych 100 gier planszowych.


Na naszym blogu znajdziesz zawsze najlepsze gry planszowe! Zajrzyj na naszego FB

Aktualne notowanie najlepszych gier w serwisie BoardGameGeek. Jest to najpopularniejsza na świecie strona o grach planszowych, a ranking BGG jest obecnie dla wielu wyznacznikiem ich jakości. W każdym zestawieniu będziemy odnotowywać spadki i wzrosty gier, a także pojawiające się nowości. Na koniec pełnego roku 2021 pojawi się całoroczne zestawienie.

Zastanawiasz się jak działa GeekRating? Zajrzyj do artykułu MelanżowaniaTv – kliknij by przejść. Jest on bardzo dobrze i szczegółowo opisany.

Legenda:

  • GeekRatio – specjalna zmienna opracowana przez BGG, na podstawie której jest ustalana aktualna pozycja danej gry, im wyższy tym lepiej,
  • PGR – Geek Ratio z poprzedniego miesiąca,
  • ZGR – zmiana GeekRatio w stosunku do poprzedniego miesiąca,

Zestawienie nr #51: Lipiec 2021

(zakres analizy: 6 czerwca 2021 – 3 lipca 2021)

Aby zobaczyć całą tabelę na telefonie, należy przesuwać na tabeli palcem w lewo.

MiejsceTytuł Gry PGRZGR
1Gloomhaven8,5378,540-0,003
2Pandemic Legacy: Sezon 1 8,4568,458-0,002
3Brass: Birmingham8,4018,4010,000
4Terraformacja Marsa8,2828,284-0,002
5Twilight Imperium (Czwarta Edycja)8,2548,2540,000
6Gloomhaven: Jaws of the Lion8,2478,2430,004
7Projekt Gaja8,1748,175-0,001
8Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)8,1718,174-0,003
9Star Wars: Rebelia8,1708,1700,000
10+1Great Western Trail8,1288,1270,001
11-1Zimna Wojna8,1268,128-0,002
12Spirit Island8,1218,1200,001
13Wojna o Pierścień (Druga Edycja)8,1198,1150,004
14Scythe8,0768,078-0,002
15Zamki Burgundii8,0088,0080,000
16Terra Mystica7,9847,9840,000
177 Cudów Świata: Pojedynek7,9827,9820,000
18Concordia7,9647,9630,001
19Brass: Lancashire7,9617,9600,001
20Na Skrzydłach7,9487,951-0,003
21Uczta dla Odyna7,9367,9360,000
22+1Nemesis7,9307,9170,013
23-1Arkham Horror: Gra Karciana7,9267,9230,003
24Viticulture Essential Edition7,9087,910-0,002
25Orléans7,8877,888-0,001
26Root7,8827,884-0,002
27Mage Knight7,8817,8790,002
28+1Everdell7,8567,8540,002
29-1Puerto Rico7,8537,855-0,002
30+1Food Chain Magnate7,8387,840-0,002
31-1Kawerna: Rolnicy z Jaskiń7,8387,841-0,003
32Agricola7,8237,824-0,001
33Blood Rage7,8207,822-0,002
34Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)7,8097,811-0,002
35Pandemic Legacy: Sezon 27,8067,807-0,001
36+1Maracaibo7,7897,791-0,002
37-1The 7th Continent7,7847,792-0,008
38Marvel Champions: The Card Game7,7727,7680,004
39Załoga: W Poszukiwaniu Dziewiątej Planety7,7687,7620,006
40+4Too Many Bones7,7537,7400,013
41Podwodne Miasta7,7537,7520,001
42-2Kingdom Death: Monster7,7527,757-0,005
43-1Tzolk'in: Kalendarz Majów7,7517,752-0,001
44-1Wysokie Napięcie7,7497,751-0,002
45+3Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated7,7437,7300,013
46-1Anachrony7,7437,7400,003
47-1Mechs vs. Minions7,7357,7350,000
48-1Star Wars: Imperium Atakuje7,7307,732-0,002
49Klany Kaledonii7,7297,730-0,001
50+1Barrage7,7167,7070,009
51-1Le Havre7,7157,716-0,001
52+22Diuna: Imperium7,7087,6150,093
53-1Azul7,7007,701-0,001
54-1Eclipse7,6977,698-0,001
55-1Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)7,6937,696-0,003
56On Mars7,6837,6780,005
57-2The Gallerist7,6817,6790,002
58-1Android: Netrunner7,6747,6740,000
59+2Pax Pamir (Druga Edycja)7,6737,6580,015
60-2Robinson Crusoe7,6647,666-0,002
61+1Aeon's End7,6627,6580,004
62+1Lisboa7,6617,6550,006
63-4The Voyages of Marco Polo7,6597,660-0,001
64-4Pola Arle7,6587,659-0,001
65-1Race for the Galaxy7,6557,6550,000
66-1Szarlatani z Pasikurowic7,6527,6490,003
67Crokinole7,6507,6450,005
68-2Teotihuacan: Miasto Bogów7,6497,6480,001
69Paladyni Zachodniego Królestwa7,6467,6440,002
70+7Zaginiona Wyspa Arnak7,6457,6000,045
71-37 Cudów Świata7,6447,645-0,001
72-2Brzdęk: Nie drażnij smoka!7,6437,6430,000
73-2Pięć Klanów7,6327,633-0,001
74-2Dominant Species7,6287,629-0,001
75-2Lords of Waterdeep7,6217,623-0,002
76+4Eclipse: Second Dawn for the Galaxy7,6187,5900,028
77-2Agricola (nowa edycja)7,6147,6140,000
78-2Keyflower7,6057,6050,000
79-1Tainted Grail: The Fall of Avalon7,5967,599-0,003
80-1Caylus7,5887,591-0,003
81Architekci Zachodniego Królestwa7,5877,589-0,002
82El Grande7,5817,582-0,001
83Twilight Imperium (Trzecia Edycja)7,5727,573-0,001
84+1Grand Austria Hotel7,5717,5700,001
85-1Battlestar Galactica7,5717,5710,000
86+1Rising Sun7,5657,566-0,001
87-1Eldritch Horror7,5657,567-0,002
88Troyes7,5647,565-0,001
89Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie7,5627,563-0,001
90+1Dominion: Intryga7,5627,563-0,001
91-1Mombasa7,5617,563-0,002
92Najeźdźcy z Północy7,5447,545-0,001
93Patchwork7,5437,545-0,002
94Rosyjskie Koleje7,5397,540-0,001
95Tygrys i Eufrat7,5277,5270,000
96Lorenzo il Magnifico7,5257,5230,002
97Tajniacy7,5197,521-0,002
98+2Wyspa Kotów7,5187,5120,006
99-1Roll for the Galaxy7,5177,518-0,001
100-1Trajan7,5167,517-0,001

Największy wzrost i spadek GR:

Diuna: Imperium0,093
Zaginiona Wyspa Arnak0,045
Eclipse: Second Dawn for the Galaxy0,028
Pax Pamir (Druga Edycja)0,015
Nemesis0,013
Too Many Bones0,013
Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated0,013
Barrage0,009
The 7th Continent-0,008
Kingdom Death: Monster-0,005
Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)-0,003
Kawerna: Rolnicy z Jaskiń-0,003
Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)-0,003
Tainted Grail: The Fall of Avalon-0,003
Caylus-0,003
Na Skrzydłach-0,003
Gloomhaven-0,003

Co wypadło?/Co nowego?

Nowości w top 100:

Poza top 100:


Największe tygodniowe wzrosty w ramach całego BGG

2 czerwca 2021


9 czerwca 2021


16 czerwca 2021


23 czerwca 2021


30 czerwca 2021


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.

Leave a Reply