Recenzje

Recenzja #450 Zombie Teenz: Ewolucja

Zombie Teenz: Ewolucja to innowacyjna gra planszowa dla dzieci, która zmienia się wraz z czasem rozgrywki. W pudełku oprócz planszy i pionków czeka wiele niespodzianek, tajemniczych kopert i zadań do wykonania. Gotowi na fantastyczną przygodę?


Informacje o grze

Autor gry Zombie Teenz: Ewolucja: Annick Lobet

Wydawnictwo: FoxGames

Liczba graczy: 2-4

Czas gry: 20 minut

Wiek: 8+Zombie Teenz: Ewolucja to druga część kultowej gry Zombie Kidz: Ewolucja, która szturmem porwała wszystkich miłośników planszówek (i przysporzyła grono nowych…). Ta niepozorna pozycja o zombiakach skradła wiele serc, a to dlatego, że wraz z rozwojem rozgrywki gra się… zmienia! Pojawiają się nowe zasady, nowe elementy, a każda rozgrywka i osiągniecie, gwarantują przyklejenie naklejki w specjalnym paszporcie. Brzmi ciekawie? Dodajcie jeszcze do tego proste zasady, przyjemną szatę graficzną i chwytliwy temat. Sukces gwarantowany! Czy starsze rodzeństwo poradzi sobie tak samo dobrze z zombiakami, jak dzieciaki z Kidz? Sprawdźcie sami!

Recenzję Zombie Kidz: Ewolucja znajdziecie TUTAJ


Przegląd elementów

Pudełko z Zombie Kidz: Ewolucja jest napakowane po brzegi. Po otwarciu wieczka naszym oczom ukaże się cała masa najprzeróżniejszych elementów gry. Pierwsza w oczy rzuca się oczywiście plansza, która tym razem przedstawia nie tylko szkołę, ale całe miasto! Plansza jest solidna, kolorowa i czytelna. Po rozłożeniu nie zajmuje zbyt wiele miejsca, więc spokojnie zmieści się na każdym stole.

Następne, co zwraca uwagę to cała masa kopert, które znajdziemy wewnątrz opakowania. Tym razem do odkrycia mamy 10 zaklejonych kopert ewolucji oraz 4 zaklejone koperty osiągnięć. Wszystkie koperty mają identyczne wymiary, więc łatwo utrzymać porządek w pudełku.

Do gry potrzebne będą nam również oczywiście zombiaki oraz płytki budynków, które uda im się opanować. Używać będziemy także kostki, kart wydarzeń i pionków przedstawiających naszych bohaterów.

W pudełku miejsce znalazła również instrukcja, która nie tylko wyjaśnia zasady gry, ale jest swego rodzaju paszportem i kartą osiągnięć, gdzie będziemy umieszczać wszystkie nasze informacje o postępach. Instrukcje musimy więc mieć zawsze gdzieś w pobliżu podczas gry.


Zarys Rozgrywki

Zombie Teenz: Ewolucja jest grą kooperacyjną, w którą wygraną zapewni tylko współpraca wszystkich graczy. Gra ewoluuje z każdą rozgrywką, w związku z czym zasady są mocno płynne. Zaczynamy rozgrywkę z bohaterami, którzy muszą pokonać zombiaki próbujące opanować całe miasto. Jeśli uda im się przedostać do któregoś z budynków, zbudują tam trampolinę, za pomocą której przeskoczą do kolejnych miejsc. Jako drużyna bohaterów, gracze muszą działać szybko i skutecznie. Tylko współpraca i dobry plan sprawią, że 4 skrzynki ze składnikami antidotum znajdą się w szkole, a do odznak osiągnięć powędruje kolejna upragniona naklejka…


Recenzja

Zombie Teenz: Ewolucja to gra niesamowicie grywalna, gdzie rozgrywka płynie bardzo szybko. Gracze bawią się przy niej znakomicie i wspólnie kombinują, jak pokonać zombiaki. Klimat w grze jest doskonały, dzieci wczuwają się w role bohaterów i kombinują, jak pokonać wszystkie potwory. Radość z otrzymania kolejnej naklejki jest ogromna, a otwarcie koperty jest niczym małe święto… Dzieci niesamowicie wciągają się w tę grę, a co najlepsze dorosłym też ona się podoba!

Gra jest pięknie wykonana, wszystko jest staranne, przemyślane i wykorzystane w odpowiedni sposób. Pudełko i wypraska pasują idealnie do zawartości. Każdy element gry ma swoje miejsce.

Gra skaluje się najlepiej od 3 osób, ale w 2 również uda się zagrać z powodzeniem! Im więcej osób tym łatwiej pokonać zombiaki. Najlepiej do gry zebrać drużynę, z którą będzie się wspólnie „ewoluowało”. Gra jest dynamiczna, ciągle się w niej coś dzieje. Emocje są ogromne, przy stole jest sporo śmiechu i krzyków. Jeśli szukacie czegoś do spokojnej rozgrywki z dziadkami, to lepiej wybierzcie coś innego…

W Zombie Teenz: Ewolucja nie znajdziecie negatywnej interakcji, tutaj rządzi współpraca. Nie da się dostarczyć skrzynek z antidotum w pojedynkę… Gra wspaniale integruje grupę!


Podsumowanie

Zombie Teenz: Ewolucja jest tak samo dobra, jak jej poprzedniczka! W Teenz zadbano o lepszy rozwój rozgrywki, która jest nieco bardziej złożona oraz wprowadzono dodatkowe koperty za osiągnięcia w grze. Gra jest bardziej rozbudowana fabularnie, bardziej szczegółowa. I jedna i druga zapewni mnóstwo godzin świetnej zabawy. Podsumowując, jeśli macie już Zombie Kidz bierzcie również Teenz. Jeśli nie macie żadnej – kupcie obie. Dobra zabawa gwarantowana!


Mocne strony:

  • ciekawe zasady gry,
  • niespodzianki w kopertach,
  • gra rozwija się wraz z rozgrywką,
  • uczy współpracy,
  • świetna pozycja dla dzieciaków!

Słabe strony:

  • brak!

Przydatne linki:

Grę najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa

Profil gry w serwisie Board Game Geek


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Grę do recenzji przekazało wydawnictwo FoxGames. Bardzo dziękujemy!

foxgames

Natalia Jagiełło

Od dziecka bardzo lubiłam grać w gry planszowe. Grałam z rodzicami i przyjaciółmi, w domu i szkole. Moje pierwsze gry, do których do dzisiaj mam spory sentyment to: Rummikub i Kaleidos. Z wiekiem gry poszły na jakiś czas w odstawkę, ale pasja wróciła z wielką mocą, kiedy zostałam mamą. Anastazja i Zojka pomogły mi na nowo odkryć miłość do gier planszowych, a nasza kolekcja stale się powiększa. Bardzo lubimy grać w gry familijne i edukacyjne, nasze ulubione pozycje to Pędzące Żółwie, Śpiące Królewny i Kakao. Bardzo lubię wykorzystywać gry w edukacji domowej córek, uczę je czytać i liczyć właśnie dzięki grom, które zabieramy ze sobą dosłownie wszędzie. Wieczorami lubię pograć z mężem i znajomymi w bardziej skomplikowane tytuły, takie jak na przykład Azul czy Brzdęk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *