Notowanie BGG #43 – Grudzień

43 notowanie rankingu Board Game Geek – grudniowe zestawienie najlepszych 100 gier planszowych.


Na naszym blogu znajdziesz zawsze najlepsze gry planszowe! Zajrzyj na naszego FB

Aktualne notowanie najlepszych gier w serwisie BoardGameGeek. Jest to najpopularniejsza na świecie strona o grach planszowych, a ranking BGG jest obecnie dla wielu wyznacznikiem ich jakości. W każdym zestawieniu będziemy odnotowywać spadki i wzrosty gier, a także pojawiające się nowości. Na koniec pełnego roku 2020 pojawi się całoroczne zestawienie.

Zastanawiasz się jak działa GeekRating? Zajrzyj do artykułu MelanżowaniaTv – kliknij by przejść. Jest on bardzo dobrze i szczegółowo opisany.

Legenda:

  • GeekRatio – specjalna zmienna opracowana przez BGG, na podstawie której jest ustalana aktualna pozycja danej gry, im wyższy tym lepiej,
  • PGR – Geek Ratio z poprzedniego miesiąca,
  • ZGR – zmiana GeekRatio w stosunku do poprzedniego miesiąca,

Zestawienie nr #43: Grudzień 2020

(zakres analizy: 3 listopada 2020 – 6 grudnia 2020)

Aby zobaczyć całą tabelę na telefonie, należy przesuwać na tabeli palcem w lewo.

MiejsceTytuł Gry PGRZGR
1Gloomhaven8,5608,564-0,004
2Pandemic Legacy: Sezon 1 8,4688,4680,000
3Brass: Birmingham8,3508,3350,015
4Terraformacja Marsa8,2848,2840,000
5Twilight Imperium (Czwarta Edycja)8,2368,2280,008
6Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)8,1968,201-0,005
7+1Star Wars: Rebelia8,1638,1610,002
8-1Projekt Gaja8,1628,163-0,001
9Zimna Wojna8,1398,142-0,003
10Great Western Trail8,1168,1150,001
11Wojna o Pierścień (Druga Edycja)8,0928,0890,003
12Scythe8,0868,088-0,002
13Spirit Island8,0758,0680,007
14Zamki Burgundii8,0148,0130,001
15+8Gloomhaven: Jaws of the Lion7,9977,8910,106
16-1Terra Mystica7,9967,999-0,003
17-17 Cudów Świata: Pojedynek7,9787,9770,001
18-1Concordia7,9637,9610,002
19-1Brass: Lancashire7,9587,9560,002
20-1Arkham Horror: Gra Karciana7,9327,933-0,001
21-1Na Skrzydłach7,9297,9280,001
22-1Uczta dla Odyna7,9187,9150,003
23-1Viticulture Essential Edition7,9107,912-0,002
24Orléans7,8877,8860,001
25Mage Knight7,8867,8850,001
26+4Nemesis7,8737,8550,018
27-1Puerto Rico7,8737,877-0,004
28Kawerna: Rolnicy z Jaskiń7,8557,858-0,003
29Food Chain Magnate7,8547,856-0,002
30-3The 7th Continent7,8517,864-0,013
31Root7,8507,8450,005
32Agricola7,8397,842-0,003
33+1Pandemic Legacy: Sezon 27,8247,8220,002
34-1Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)7,8217,823-0,002
35Blood Rage7,8207,8200,000
36Kingdom Death: Monster7,7867,793-0,007
37Everdell7,7847,7720,012
38Wysokie Napięcie7,7627,763-0,001
39Tzolk'in: Kalendarz Majów7,7597,7590,000
40Mechs vs. Minions7,7517,754-0,003
41Star Wars: Imperium Atakuje7,7477,751-0,004
42Klany Kaledonii7,7347,736-0,002
43Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)7,7277,730-0,003
44+3Maracaibo7,7237,7020,021
45-1Le Havre7,7197,721-0,002
46Azul7,7157,7150,000
47-2Eclipse7,7157,718-0,003
48Anachrony7,7007,6990,001
49+1Podwodne Miasta7,6997,6830,016
50+8Załoga: W poszukiwaniu dziewiątej planety7,6847,6480,036
51-2The Voyages of Marco Polo7,6837,687-0,004
52+1Too Many Bones7,6827,6740,008
53-2Robinson Crusoe7,6817,682-0,001
54-2Android: Netrunner7,6787,679-0,001
55-1Marvel Champions: The Card Game7,6677,6610,006
56The Gallerist7,6617,6580,003
57-2Race for the Galaxy7,6587,659-0,001
58-17 Cudów Świata7,6577,658-0,001
59Pola Arle7,6527,6470,005
60Teotihuacan: Miasto Bogów7,6407,6390,001
61Dominant Species7,6377,639-0,002
62+1Brzdęk: Nie drażnij smoka!7,6347,6320,002
63-1Pięć Klanów7,6327,633-0,001
64+1Lords of Waterdeep7,6257,626-0,001
65-1Keyflower7,6257,629-0,004
66+2Lisboa7,6167,6100,006
67Crokinole7,6127,6100,002
68+1Aeon's End7,6117,6060,005
69+1Agricola (nowa edycja)7,6107,6060,004
70-4Caylus7,6107,613-0,003
71+2Szarlatani z Pasikurowic7,6007,5890,011
72-1El Grande7,5967,597-0,001
73+2On Mars7,5877,5810,006
74-2Twilight Imperium (Trzecia Edycja)7,5877,591-0,004
75+25Barrage7,5817,5500,031
76+1Architekci Zachodniego Królestwa7,5817,5800,001
77-3Eldritch Horror7,5817,584-0,003
78Battlestar Galactica7,5787,579-0,001
79+8Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated7,5767,5420,034
80Troyes7,5757,5750,000
81-2Dominion: Intryga7,5757,577-0,002
82-1Mombasa7,5747,5740,000
83-7Rising Sun7,5747,581-0,007
84-2Paladyni Zachodniego Królestwa7,5727,5560,016
85-2Patchwork7,5557,556-0,001
86-1Tainted Grail: The Fall of Avalon7,5497,5460,003
87-3Rosyjskie Koleje7,5477,548-0,001
88Najeźdźcy z Północy7,5407,541-0,001
89-3Tajniacy7,5397,543-0,004
90-1Tygrys i Eufrat7,5357,536-0,001
91-1Roll for the Galaxy7,5337,534-0,001
92-1Sherlock Holmes Consulting Detective7,5277,532-0,005
93-1Trajan7,5257,527-0,002
94+2Grand Austria Hotel7,5247,5140,010
95-2Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie7,5237,5170,006
96-2Dominion7,5157,517-0,002
97-2Pandemic7,5127,515-0,003
98-1Pandemic Iberia7,5067,509-0,003
99-1Lorenzo il Magnifico7,5047,4980,006
100Wojownicy z Midgardu7,494NowośćNowość

Największy wzrost i spadek GR:

Gloomhaven: Jaws of the Lion0,106
Załoga: W poszukiwaniu dziewiątej planety0,036
Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated0,034
Barrage0,031
Maracaibo0,021
Nemesis0,018
The 7th Continent-0,013
Kingdom Death: Monster-0,007
Rising Sun-0,007
Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)-0,005
Sherlock Holmes Consulting Detective-0,005

Co wypadło?/Co nowego?

Nowości w top 100: Wojownicy z Midgardu

Poza top 100: Kemet


Największe tygodniowe wzrosty w ramach całego BGG

4 listopada 2020


11 listopada 2020


18 listopada 2020


25 listopada 2020


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.

Leave a Reply