Notowanie BGG #29 – Listopad 2019

29 notowanie rankingu Board Game Geek – listopadowe zestawienie najlepszych 100 gier planszowych.


Na naszym blogu znajdziesz zawsze najlepsze gry planszowe! Zajrzyj na naszego FB

Aktualne notowanie najlepszych gier w serwisie BoardGameGeek. Jest to najpopularniejsza na świecie strona o grach planszowych, a ranking BGG jest obecnie dla wielu wyznacznikiem ich jakości. W każdym zestawieniu będziemy odnotowywać spadki i wzrosty gier, a także pojawiające się nowości. Na koniec pełnego roku 2019 pojawi się całoroczne zestawienie.

Zastanawiasz się jak działa GeekRating? Zajrzyj do artykułu MelanżowaniaTv – kliknij by przejść. Jest on bardzo dobrze i szczegółowo opisany.

Legenda:

  • GeekRatio – specjalna zmienna opracowana przez BGG, na podstawie której jest ustalana aktualna pozycja danej gry, im wyższy tym lepiej,
  • PGR – Geek Ratio z poprzedniego miesiąca,
  • ZGR – zmiana GeekRatio w stosunku do poprzedniego miesiąca,

Zestawienie nr #29: Listopad 2019

(zakres analizy: 3 października 2019 roku – 2 listopada 2019 roku)

Aby zobaczyć całą tabelę na telefonie, należy przesuwać na tabeli palcem w lewo.

MiejsceTytuł Gry PGRZGR
1Gloomhaven8,5938,594-0,001
2Pandemic Legacy: Sezon 1 8,4758,477-0,002
3Terraformacja Marsa8,2588,2550,003
4Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)8,2458,247-0,002
5Zimna Wojna8,1678,171-0,004
6Star Wars: Rebelia8,1568,157-0,001
7Twilight Imperium (Czwarta Edycja)8,1528,1490,003
8Projekt Gaja8,1398,1370,002
9+2Brass: Birmingham8,1388,0810,057
10-1Scythe8,1078,110-0,003
11-1Great Western Trail8,0968,0940,002
12Wojna o Pierścień (Druga Edycja)8,0528,0490,003
13Terra Mystica8,0288,030-0,002
14Spirit Island8,0228,0170,005
15Zamki Burgundii8,0108,0100,000
16The 7th Continent7,9998,009-0,010
177 Cudów Świata: Pojedynek7,9837,986-0,003
18Concordia7,9377,9370,000
19Brass: Lancashire7,9287,9220,006
20Viticulture Essential Edition7,9237,9220,001
21Arkham Horror: Gra Karciana7,9177,920-0,003
22Puerto Rico7,9077,909-0,002
23Mage Knight7,8907,892-0,002
24+2Uczta dla Odyna7,8857,8810,004
25-1Kawerna: Rolnicy z Jaskiń7,8857,889-0,004
26-1Orléans7,8797,882-0,003
27Agricola7,8737,875-0,002
28Food Chain Magnate7,8707,8700,000
29Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)7,8667,867-0,001
30Blood Rage7,8327,834-0,002
31+2Na skrzydłach7,8237,8030,020
32-1Pandemic Legacy: Sezon 27,8177,8170,000
33-1Kingdom Death: Monster7,8077,809-0,002
34Mechs vs. Minions7,7927,794-0,002
35Wysokie Napięcie7,7917,793-0,002
36Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)7,7847,785-0,001
37Star Wars: Imperium Atakuje7,7797,784-0,005
38Tzolk'in: Kalendarz Majów7,7717,772-0,001
39+3Root7,7567,7450,011
40-1Eclipse7,7557,759-0,004
41-1Azul7,7517,757-0,006
42-1Le Havre7,7447,746-0,002
43The Voyages of Marco Polo7,7277,730-0,003
44Robinson Crusoe7,7237,726-0,003
45Klany Kaledonii7,7137,7130,000
46Android: Netrunner7,6947,696-0,002
47Anarchrony7,6917,695-0,004
487 Cudów Świata7,6777,678-0,001
49Race for the Galaxy7,6627,663-0,001
50Keyflower7,6607,661-0,001
51Dominant Species7,6507,652-0,002
52+1Pola Arle7,6487,649-0,001
53-1Caylus7,6487,651-0,003
54Lords of Waterdeep7,6407,6400,000
55Pięć Klanów7,6297,630-0,001
56+4The Gallerist7,6227,6170,005
57-1Twilight Imperium (Trzecia Edycja)7,6227,625-0,003
58+1Brzdęk: Nie drażnij smoka!7,6187,6170,001
59-2Rising Sun7,6187,623-0,005
60-2El Grande7,6177,619-0,002
61Eldritch Horror7,6137,617-0,004
62Dominion: Intryga7,5987,601-0,003
63+1Mombasa7,5947,596-0,002
64-1Tajniacy7,5947,599-0,005
65Patchwork7,5867,588-0,002
66Battlestar Galactica7,5857,586-0,001
67Troyes7,5757,5750,000
68+3Lisboa7,5667,5600,006
69-1Sherlock Holmes Consulting Detective7,5667,570-0,004
70-1Roll for the Galaxy7,5647,568-0,004
71-1Rosyjskie Koleje7,5627,563-0,001
72+1Crokinole7,5587,5530,005
73+20Nemesis7,5557,4750,080
74-2Tygrys i Eufrat7,5527,554-0,002
75Aeon's End7,5487,5380,010
76-2Trajan7,5477,548-0,001
77+1Teotihuacan: Miasto Bogów7,5397,5340,005
78-2Dominion7,5347,537-0,003
79-2Pandemic7,5337,535-0,002
80Agricola (nowa edycja)7,5277,5270,000
81+7Too Many Bones7,5217,4910,030
82+3Architekci z Zachodniego Królestwa7,5187,5060,012
83-2Star Wars: X-Wing7,5187,523-0,005
84-5T.I.M.E Stories7,5187,528-0,010
85-3Najeźdźcy z Północy7,5177,5130,004
86-3Kemet7,5097,512-0,003
87-3Pandemic Iberia7,5077,511-0,004
88-2Martwa Zima: Gra Rozdroży7,4997,506-0,007
89-2Yokohama7,4937,4930,000
90+1Epoka Kamienia7,4857,486-0,001
91-1Zakazane Gwiazdy7,4847,486-0,002
92-3Descent: Wędrówki w Mroku (Druga Edycja)7,4847,487-0,003
93+2Grand Austria Hotel7,4777,4670,010
94-2Alchemicy7,4767,478-0,002
95-1Wojownicy z Midgardu7,4707,471-0,001
96Star Realms7,4677,4670,000
97+1Legendary Encounters7,4577,459-0,002
98-1Wojna o Pierścień (Pierwsza Edycja)7,4567,460-0,004
99Everdell7,455NowośćNowość
100Lorenzo il Magnifico7,453NowośćNowość

Największy wzrost i spadek GR:

Nemesis0,080
Brass: Birmingham0,057
Too Many Bones0,030
Na skrzydłach0,020
Architekci z Zachodniego Królestwa0,012
Root0,011
Grand Austria Hotel0,010
Aeon’s End0,010

The 7th Continent-0,010
T.I.M.E Stories-0,010
Martwa Zima: Gra Rozdroży-0,007
Azul-0,006

Co wypadło?/Co nowego?

Nowości: Everdell, Lorenzo il Magnifico

Spadki: Gra o Tron: Gra Planszowa (Druga Edycja), Istanbul


Największe tygodniowe wzrosty w ramach całego BGG

2 października 2019

9 października 2019

16 października 2019

23 października 2019

30 października 2019


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.

Leave a Reply