Notowanie BGG #26 – Sierpień 2019

26 notowanie rankingu Board Game Geek – sierpniowe zestawienie najlepszych 100 gier planszowych.


Aktualne notowanie najlepszych gier w serwisie BoardGameGeek. Jest to najpopularniejsza na świecie strona o grach planszowych, a ranking BGG jest obecnie dla wielu wyznacznikiem ich jakości. W każdym zestawieniu będziemy odnotowywać spadki i wzrosty gier, a także pojawiające się nowości. Na koniec pełnego roku 2019 pojawi się całoroczne zestawienie.

Zastanawiasz się jak działa GeekRating? Zajrzyj do artykułu MelanżowaniaTv – kliknij by przejść. Jest on bardzo dobrze i szczegółowo opisany.

Legenda:

  • GeekRatio – specjalna zmienna opracowana przez BGG, na podstawie której jest ustalana aktualna pozycja danej gry, im wyższy tym lepiej,
  • PGR – Geek Ratio z poprzedniego miesiąca,
  • ZGR – zmiana GeekRatio w stosunku do poprzedniego miesiąca,

Zestawienie nr #26: Sierpień 2019

(zakres analizy: 1 lipca 2019 roku – 2 sierpnia 2019 roku)

Aby zobaczyć całą tabelę na telefonie, należy przesuwać na tabeli palcem w lewo.

MiejsceTytuł GryPGRZGR
1Gloomhaven8,6038,605-0,002
2Pandemic Legacy: Sezon 1 8,4818,485-0,004
3+1Terraformacja Marsa8,2508,2460,004
4-1Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)8,2498,255-0,006
5Zimna Wojna8,1708,171-0,001
6Star Wars: Rebelia8,1608,161-0,001
7Projekt Gaja8,1278,129-0,002
8+1Twilight Imperium (Czwarta Edycja)8,1218,1060,015
9-1Scythe8,1148,117-0,003
10Great Western Trail8,0908,0870,003
11+1Wojna o Pierścień (Druga Edycja)8,0438,0390,004
12-1Terra Mystica8,0398,044-0,005
13Brass: Birmingham8,0308,0200,010
14+1Spirit Island8,0118,0050,006
15-1Zamki Burgundii8,0118,0110
16+1The 7th Continent7,9977,9780,019
17-17 Cudów Świata: Pojedynek7,9867,988-0,002
18Concordia7,9347,9320,002
19Viticulture Essential Edition7,9257,928-0,003
20Arkham Horror: Gra Karciana7,9207,9180,002
21+1Brass: Lancashire7,9157,9130,002
22-1Puerto Rico7,9157,916-0,001
23Kawerna: Rolnicy z Jaskiń7,8977,899-0,002
24Mage Knight7,8947,895-0,001
25Agricola7,8817,883-0,002
26Orleans7,8807,8780,002
27Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)7,8727,873-0,001
28Uczta dla Odyna7,8717,8690,002
29Food Chain Magnate7,8667,8630,003
30Blood Rage7,8447,847-0,003
31Pandemic Legacy: Sezon 27,8177,818-0,001
32+1Kingdom Death: Monster7,8077,8060,001
33-1Mechs vs. Minions7,8037,809-0,006
34Wysokie Napięcie7,7977,799-0,002
35Star Wars: Imperium Atakuje7,7937,794-0,001
36Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)7,7917,794-0,003
37Tzolk'in: Kalendarz Majów7,7757,777-0,002
38Azul7,7687,772-0,004
39Eclipse7,7657,769-0,004
40+3Na skrzydłach7,7497,7210,028
41-1Le Havre7,7497,751-0,002
42-1Robinson Crusoe7,7357,739-0,004
43-1The Voyages of Marco Polo7,7317,7300,001
44Klany Kaledonii7,7107,7070,003
45+2Root7,7097,6820,027
46-1Android: Netrunner7,7017,703-0,002
47-17 Cudów Świata7,6847,686-0,002
48Anarchrony7,6837,6760,007
49Keyflower7,6657,668-0,003
50Race for the Galaxy7,6647,6640
51Caylus7,6567,657-0,001
52Dominant Species7,6557,656-0,001
53Pola Arle7,6507,6470,003
54Lords of Waterdeep7,6437,644-0,001
55+1Pięć Klanów7,6347,636-0,002
56-1Rising Sun7,6337,637-0,004
57Twilight Imperium (Trzecia Edycja)7,6307,635-0,005
58El Grande7,6227,625-0,003
59Eldritch Horror7,6217,623-0,002
60+2Brzdęk: Nie drażnij smoka!7,6157,6140,001
61The Gallerist7,6157,6150
62-2Tajniacy7,6107,615-0,005
63Dominion: Intryga7,6037,604-0,001
64+1Mombasa7,5947,5930,001
65-1Patchwork7,5947,597-0,003
66Battlestar Galactica7,5887,590-0,002
67+1Troyes7,5767,5750,001
68-1Roll for the Galaxy7,5767,581-0,005
69Sherlock Holmes Consulting Detective7,5727,574-0,002
70Rosyjskie Koleje7,5647,5620,002
71+1Tygrys i Eufrat7,5577,558-0,001
72+1Trajan7,5557,5540,001
73-2T.I.M.E Stories7,5467,559-0,013
74+2Lisboa7,5447,5410,003
75Dominion7,5407,541-0,001
76-2Pandemic7,5407,542-0,002
77+1Crokinole7,5367,5280,008
78-1Star Wars: X-Wing7,5337,540-0,007
79+1Kemet7,5197,521-0,002
80-1Martwa Zima: Gra Rozdroży7,5197,526-0,007
81Pandemic Iberia7,5157,518-0,003
82+1Aeon's End7,5117,5060,005
83-1Agricola (nowa edycja)7,5107,5090,001
84Najeźdźcy z Północy7,5077,5000,007
85+4Teotihuacan: Miasto Bogów7,5047,4840,020
86+2Architekci z Zachodniego Królestwa7,4957,4840,011
87-1Descent: Wędrówki w Mroku (Druga Edycja)7,4937,4930
88-3Zakazane Gwiazdy7,4917,496-0,005
89-2Epoka Kamienia7,4907,491-0,001
90+1Yokohama7,4887,4820,006
91-1Alchemicy7,4797,483-0,004
92+1Wojownicy z Midgardu7,4737,4690,004
93-1Star Realms7,4697,470-0,001
94+1Legendary Encounters7,4667,4660
95-1Wojna o Pierścień (Pierwsza Edycja)7,4647,467-0,003
96+4Grand Austria Hotel7,4577,4540,003
97Istanbul7,4577,458-0,001
98-2Zamki Szalonego Króla Ludwika7,4577,460-0,003
99-1Gra o Tron: Gra Planszowa (Druga Edycja)7,4557,457-0,002
100-1The Resistance: Avalon7,4507,454-0,004

Największy wzrost i spadek GR:

Na skrzydłach0,028
Root0,027
Teotihuacan: Miasto Bogów0,020
The 7th Continent0,019
Twilight Imperium (Czwarta Edycja)0,015
Architekci z Zachodniego Królestwa0,011

T.I.M.E Stories-0,013
Star Wars: X-Wing-0,007
Martwa Zima: Gra Rozdroży-0,007
Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)-0,006
Mechs vs. Minions-0,006

Co wypadło?/Co nowego?

Nowości:

Spadki:


Największe tygodniowe wzrosty w ramach całego BGG

3 lipca 2019

10 lipca 2019

17 lipca 2019

24 lipca 2019

31 lipca 2019


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku.

Leave a Reply