Notowanie BGG #46 – Luty

46 notowanie rankingu Board Game Geek – lutowe zestawienie najlepszych 100 gier planszowych.


Na naszym blogu znajdziesz zawsze najlepsze gry planszowe! Zajrzyj na naszego FB

Aktualne notowanie najlepszych gier w serwisie BoardGameGeek. Jest to najpopularniejsza na świecie strona o grach planszowych, a ranking BGG jest obecnie dla wielu wyznacznikiem ich jakości. W każdym zestawieniu będziemy odnotowywać spadki i wzrosty gier, a także pojawiające się nowości. Na koniec pełnego roku 2021 pojawi się całoroczne zestawienie.

Zastanawiasz się jak działa GeekRating? Zajrzyj do artykułu MelanżowaniaTv – kliknij by przejść. Jest on bardzo dobrze i szczegółowo opisany.

Legenda:

  • GeekRatio – specjalna zmienna opracowana przez BGG, na podstawie której jest ustalana aktualna pozycja danej gry, im wyższy tym lepiej,
  • PGR – Geek Ratio z poprzedniego miesiąca,
  • ZGR – zmiana GeekRatio w stosunku do poprzedniego miesiąca,

Zestawienie nr #46: Luty 2021

(zakres analizy: 2 stycznia 2021 – 5 luty 2021)

Aby zobaczyć całą tabelę na telefonie, należy przesuwać na tabeli palcem w lewo.

MiejsceTytuł Gry PGRZGR
1Gloomhaven8,5538,558-0,005
2Pandemic Legacy: Sezon 1 8,4648,466-0,002
3Brass: Birmingham8,3688,3580,010
4Terraformacja Marsa8,2868,2850,001
5Twilight Imperium (Czwarta Edycja)8,2478,2390,008
6Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)8,1898,193-0,004
7Projekt Gaja8,1688,1680,000
8+6Gloomhaven: Jaws of the Lion8,1658,0720,093
9-1Star Wars: Rebelia8,1658,1630,002
10-1Zimna Wojna8,1348,137-0,003
11-1Great Western Trail8,1208,1150,005
12-1Wojna o Pierścień (Druga Edycja)8,0998,0930,006
13-1Spirit Island8,0958,0870,008
14-1Scythe8,0828,085-0,003
15Zamki Burgundii8,0118,012-0,001
16Terra Mystica7,9917,993-0,002
177 Cudów Świata: Pojedynek7,9797,9780,001
18Concordia7,9627,9620,000
19Brass: Lancashire7,9607,9580,002
20Na Skrzydłach7,9407,9340,006
21+1Uczta dla Odyna7,9327,9240,008
22-1Arkham Horror: Gra Karciana7,9277,930-0,003
23Viticulture Essential Edition7,9107,9090,001
24+2Nemesis7,8937,8840,009
25-1Orléans7,8917,8880,003
26-1Mage Knight7,8847,885-0,001
27Puerto Rico7,8667,869-0,003
28Root7,8647,8540,010
29Kawerna: Rolnicy z Jaskiń7,8507,852-0,002
30Food Chain Magnate7,8497,851-0,002
31+1Agricola7,8337,837-0,004
32-1The 7th Continent7,8247,841-0,017
33+1Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)7,8227,8190,003
34+1Blood Rage7,8207,8190,001
35-2Pandemic Legacy: Sezon 27,8187,819-0,001
36Everdell7,8047,7930,011
37Kingdom Death: Monster7,7717,782-0,011
38+4Maracaibo7,7627,7420,020
39-1Wysokie Napięcie7,7567,759-0,003
40-1Tzolk'in: Kalendarz Majów7,7547,758-0,004
41-1Mechs vs. Minions7,7457,748-0,003
42+4Załoga: W poszukiwaniu dziewiątej planety7,7427,7160,026
43-2Star Wars: Imperium Atakuje7,7387,742-0,004
44-1Klany Kaledonii7,7357,7350,000
45+4Podwodne Miasta7,7287,7110,017
46-1Le Havre7,7197,7190,000
47+3Anachrony7,7187,7020,016
48-4Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)7,7177,721-0,004
49+2Too Many Bones7,7137,7000,013
50-3Azul7,7127,714-0,002
51-3Eclipse7,7077,712-0,005
52+3Marvel Champions: The Card Game7,6927,6750,017
53+1Android: Netrunner7,6757,676-0,001
54-1Robinson Crusoe7,6737,677-0,004
55-3The Voyages of Marco Polo7,6727,678-0,006
56The Gallerist7,6617,6610,000
57+17Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated7,6607,6010,059
58-1Race for the Galaxy7,6567,6560,000
59Pola Arle7,6547,6540,000
60-27 Cudów Świata7,6527,654-0,002
61+11Barrage7,6457,6060,039
62-2Teotihuacan: Miasto Bogów7,6457,6430,002
63-2Brzdęk: Nie drażnij smoka!7,6387,6370,001
64-2Dominant Species7,6347,636-0,002
65-2Pięć Klanów7,6337,6330,000
66Crokinole7,6287,6180,010
67+2Szarlatani z Pasikurowic7,6277,6110,016
68Aeon's End7,6267,6160,010
69-2Lisboa7,6257,6170,008
70-6Lords of Waterdeep7,6247,625-0,001
71+2On Mars7,6207,6020,018
72-7Keyflower7,6187,623-0,005
73-3Agricola (nowa edycja)7,6127,6100,002
74+2Paladyni Zachodniego Królestwa7,6097,5940,015
75-4Caylus7,6047,608-0,004
76+9Tainted Grail: The Fall of Avalon7,5927,5680,024
77El Grande7,5907,592-0,002
78-3Architekci Zachodniego Królestwa7,5857,594-0,009
79-1Twilight Imperium (Trzecia Edycja)7,5827,584-0,002
80+11Pax Pamir (Druga Edycja)7,5817,5330,048
81-1Battlestar Galactica7,5767,5760,000
82-3Eldritch Horror7,5747,579-0,005
83-2Troyes7,5717,573-0,002
84-2Dominion: Intryga7,5707,573-0,003
85-2Mombasa7,5707,573-0,003
86-2Rising Sun7,5707,573-0,003
87-1Patchwork7,5497,552-0,003
88+5Grand Austria Hotel7,5467,5300,016
89-1Najeźdźcy z Północy7,5447,5380,006
90-3Rosyjskie Koleje7,5447,546-0,002
91+3Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie7,5427,5270,015
92-2Tygrys i Eufrat7,5337,5330,000
93-4Tajniacy7,5337,536-0,003
94-2Roll for the Galaxy7,5287,532-0,004
95Trajan7,5227,524-0,002
96Sherlock Holmes Consulting Detective7,5177,521-0,004
97+2Lorenzo il Magnifico7,5117,5070,004
98-1Dominion7,5117,514-0,003
99-1Pandemic7,5087,510-0,002
100Pandemic Iberia7,4997,504-0,005

Największy wzrost i spadek GR:

Gloomhaven: Jaws of the Lion0,093
Clank! Legacy: Acquisitions Incorporated0,059
Pax Pamir (Druga Edycja)0,048
Barrage0,039
Załoga: W poszukiwaniu dziewiątej planety0,026
Tainted Grail: The Fall of Avalon0,024
Maracaibo0,020
The 7th Continent-0,017
Kingdom Death: Monster-0,011
Architekci Zachodniego Królestwa-0,009
The Voyages of Marco Polo-0,006

Co wypadło?/Co nowego?

Nowości w top 100:

Poza top 100:


Największe tygodniowe wzrosty w ramach całego BGG

6 stycznia 2021


13 stycznia 2021


20 stycznia 2021


27 stycznia 2021


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do polubienia nas na facebooku.

Leave a Reply