Notowanie BGG #18 – Listopad 2018

Notowanie BGG Listopad 2018 Notowanie BGG #18   Listopad 2018

Osiemnaste notowanie rankingu Board Game Geek – listopadowe zestawienie najlepszych 100 gier planszowych.


Aktualne notowanie najlepszych gier w serwisie BoardGameGeek. Jest to najpopularniejsza na świecie strona o grach planszowych, a ranking BGG jest obecnie dla wielu wyznacznikiem ich jakości.

W zestawieniu tym coraz częściej pojawiają się nowe tytuły, a jakiś czas temu całkowitą dominację nad serwisem objęła gra Gloomhaven. Jest to gra typu dungeon-crawler z przebogatą zawartością i jednym z największych pudełek w historii gier planszowych. A jeszcze do niedawna pierwsze miejsce zajmowała gra Pandemic: Legacy, która również stała się prekursorem nowej formy planszówek – posiadających system “Legacy”. To właśnie dzięki temu systemowi planszówki otrzymały ciekawą i często niezwykle wciągającą historię, co niestety bezpośrednio wiąże się z jednorazowością danej produkcji. W każdym zestawieniu będziemy odnotowywać spadki i wzrosty gier, a także pojawiające się nowości. Na koniec pełnego roku pojawi się całoroczne zestawienie.

Zastanawiasz się jak działa GeekRating? Zajrzyj do artykułu MelanżowaniaTv – kliknij by przejść. Jest on bardzo dobrze i szczegółowo opisany.

Legenda:

  • GeekRatio – specjalna zmienna opracowana przez BGG, na podstawie której jest ustalana aktualna pozycja danej gry, im wyższy tym lepiej,
  • PGR – Geek Ratio z poprzedniego miesiąca,
  • ZGR – zmiana GeekRatio w stosunku do poprzedniego miesiąca,

Zestawienie nr #18: Listopad 2018

(zakres analizy: 2 października 2018 roku – 3 listopada 2018 roku)

Aby zobaczyć całą tabelę na telefonie, należy przesuwać na tabeli palcem w lewo.

MiejsceTytuł GryGeekRatioPGRZGR
1Gloomhaven8,6218,6200,001
2Pandemic Legacy: Sezon 1 8,4958,498-0,003
3Cywilizacja Poprzez Wieki (3 edycja)8,2818,285-0,004
4Terraformacja Marsa8,2208,2140,006
5Zimna Wojna8,1858,188-0,003
6Star Wars: Rebelia8,1658,1650,000
7Scythe8,1108,1100,000
8Projekt Gaja8,0868,0800,006
9Terra Mystica8,0698,073-0,004
10Great Western Trail8,0658,0600,005
11Zamki Burgundii8,0088,0080,000
12▲2Wojna o Pierścień (Druga Edycja)8,0048,0000,004
137 Cudów Świata: Pojedynek8,0038,005-0,002
14▼2The 7th Continent8,0008,005-0,005
15Puerto Rico7,9367,940-0,004
16Kawerna: Rolnicy z Jaskiń7,9327,935-0,003
17▲4Twilight Imperium (Czwarta Edycja)7,9307,9050,025
18▼1Viticulture Essential Edition7,9187,9180,000
19Arkham Horror: Gra Karciana7,9157,918-0,003
20▼1Agricola7,9097,911-0,002
21▲1Concordia7,9057,8980,007
22▼2Mage Knight7,9027,906-0,004
23Posiadłość Szaleństwa (Druga Edycja)7,8857,886-0,001
24▲2Brass: Lancashire7,8727,8600,012
25Orleans7,8687,8650,003
26▼2Blood Rage7,8617,865-0,004
27▲1Food Chain Magnate7,8497,852-0,003
28▼1Mechs vs. Minions7,8467,853-0,007
29▲3Spirit Island7,8337,8230,010
30▲1Uczta dla Odyna7,8337,8300,003
31▼2Star Wars: Imperium Atakuje7,8337,838-0,005
32▼2Cywilizacja Poprzez Wieki (Druga Edycja)7,8257,830-0,005
33▲1Wysokie Napięcie7,8157,818-0,003
34▼1Pandemic Legacy: Sezon 27,8147,819-0,005
35Kingdom Death: Monster7,8097,8090,000
36Eclipse7,7967,799-0,003
37Azul7,7897,7860,003
38Tzolk'in: Kalendarz Majów7,7827,7820,000
39▲1Le Havre7,7717,772-0,001
40▼1Robinson Crusoe7,7677,772-0,005
41The Voyages of Marco Polo7,7377,739-0,002
42Android: Netrunner7,7267,731-0,005
437 Cudów Świata7,7027,706-0,004
44Keyflower7,6967,699-0,003
45Klany Kaledonii7,6857,6820,003
46Caylus7,6747,677-0,003
47Race for the Galaxy7,6697,670-0,001
48▲2Twilight Imperium (Trzecia Edycja)7,6627,664-0,002
49Eldritch Horror7,6617,666-0,005
50▼2Tajniacy7,6617,668-0,007
51Dominant Species7,6607,6590,001
52▲1Lords of Waterdeep7,6557,657-0,002
53▼1Rising Sun7,6557,658-0,003
54Pola Arle7,6547,6540,000
55Pięć Klanów7,6497,651-0,002
56▲1El Grande7,6397,641-0,002
57▼1T.I.M.E Stories7,6357,650-0,015
58Patchwork7,6247,628-0,004
59Dominion: Intryga7,6227,628-0,006
60▲1Brzdęk: Nie drażnij smoka!7,6097,611-0,002
61▼1Roll for the Galaxy7,6077,612-0,005
62Battlestar Galactica7,6007,603-0,003
63Mombasa7,5997,5990,000
64▲6Anarchrony7,5947,5730,021
65▼1The Gallerist7,5947,5930,001
66▼1Sherlock Holmes Consulting Detective7,5887,592-0,004
67Troyes7,5817,582-0,001
68▼2Star Wars: X-Wing7,5807,582-0,002
69Rosyjskie Koleje7,5747,575-0,001
70▼2Martwa Zima: Gra Rozdroży7,5737,579-0,006
71Tygrys i Eufrat7,5717,572-0,001
72▲28Brass: Birmingham7,5617,4410,120
73▼1Trajan7,5617,563-0,002
74▼1Dominion7,5587,561-0,003
75▼1Pandemic7,5567,557-0,001
76▼1Crokinole7,5297,532-0,003
77▼1Kemet7,5297,532-0,003
78▲2Pandemic Iberia7,5167,5090,007
79▼1Descent: Wędrówki w Mroku (Druga Edycja)7,5157,518-0,003
80▼3Santorini7,5127,520-0,008
81▼2Epoka Kamienia7,5107,512-0,002
82▼1Zakazane Gwiazdy7,5067,5050,001
83▼1Alchemicy7,4967,500-0,004
84▼1Wojna o Pierścień (Pierwsza Edycja)7,4957,497-0,002
85▼1Zamki Szalonego Króla Ludwika7,4907,493-0,003
86Legendary Encounters7,4887,4880,000
87The Resistance: Avalon7,4837,485-0,002
88Star Realms7,4837,485-0,002
89▼4Gra o Tron: Gra Planszowa (Druga Edycja)7,4817,488-0,007
90Istanbul7,4737,474-0,001
91▼2Arcadia Quest7,4657,474-0,009
92▲4Yokohama7,4627,4490,013
93▼2Ora et Labora7,4627,466-0,004
94▼2Wsiąść do Pociągu: Europa7,4567,458-0,002
95▲3Lisboa7,4537,4460,007
96▼2Railways of the World7,4497,450-0,001
97▼4Chaos w Starym Świecie7,4487,452-0,004
98▼3Suburbia7,4477,450-0,003
99▼2Commands & Colors: Ancients7,4437,446-0,003
100Grand Austria Hotel7,4407,4380,002
 
Największy wzrost i spadek GR:

Brass: Birmingham (minimum +0,120)

Twilight Imperium (Czwarta Edycja) (+0,025)

Anachrony (+0,021)

Yokohama (+0,013)

Brass: Lancashire (+0,016)

Spirit Island (+0,010)

TIME Stories (-0,015)

Arcadia Quest (-0,009)

Santorini (-0,008)

Tajniacy (-0,007)

Gra o Tron (2 ed.) (-0,007)

Mech vs. Minions (-0,007)


Co wypadło?/Co nowego?

Spadek: Wojna Narodów

Nowość: Brass: Birmingham


Tygodniowe wzrosty w ramach całego BGG

31 października 2018

  1. Orbis
  2. Teotihuacan: City of Gods
  3. AuZtralia
  4. Between Two Castles of Mad King Ludwig
  5. Dice Hospital
  6. Cryptid
  7. Deep Madness
  8. Dice Settlers
  9. Reef
  10. Chronicles of Crime

24 października 2018

  1. Endeavor: Age of Sail
  2. Chronicles of Crime
  3. Medioevo Universale
  4. Coimbra
  5. Deep Madness
  6. Brass: Birmingham
  7. Western Legends
  8. Teotihuacan: City of Gods
  9. Cryptid
  10. Too Many Bones: Undertow

17 października 2018 

  1. Chronicles of Crime
  2. Endeavor: Age of Sail
  3. Coimbra
  4. Too Many Bones: Undertow
  5. Teotihuacan: City of Gods
  6. Brass: Birmingham
  7. Valhalla
  8. Sprawlopolis
  9. Medioevo Universale
  10. Carpe Diem

10 października 2018

  1. Chronicles of Crime
  2. Brass: Birmingham
  3. The Reckoners
  4. Deep Madness
  5. Coimbra
  6. Endeavor: Age of Sail
  7. Carpe Diem
  8. Spirits of the Forest
  9. Sprawlopolis
  10. Gizmos

3 października 2018 roku

  1. Endeavor: Age of Sail
  2. Star Wars: X-Wing (Second Edition)
  3. Obsession
  4. Deep Madness
  5. Sprawlopolis
  6. Tiny Epic Zombies
  7. Western Legends
  8. Too Many Bones: Undertow
  9. Spirits of the Forest
  10. Brass: Birmingham


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku.

Dodaj komentarz