Recenzje

Recenzja #443 Honeycombs

Domino w wersji sześciokątnych plastrów miodu z obrazkami nawiązującymi do świata jakże ważnych dla nas wszystkich owadów. Zbierz przyjaciół i zmierz się z nimi w jednym z 2 trybów rywalizacyjnych w grze Honeycombs. Możesz także kooperować, próbując rozwiązać pszczelą łamigłówkę. Jesteście gotowi? No to bzzzz!


Informacje o grze Honeycombs

Autor gry Honeycombs: Dave Clarke

Wydawnictwo: Piatnik

Liczba graczy: 1-8

Czas gry: 15-30 minut

Wiek: 6+
Recenzja gry Honeycombs

Honeycombs to bardzo nietypowa gra z uwagi na jej przechowywanie. Całość mieści się w niezwykle atrakcyjnym i wygodnym woreczku, przypominającym ul. W jego środku przechowamy 52 sześciokątne bakelitowe płytki z ilustracjami nawiązującymi do pszczelego świata oraz krótką instrukcję zawierającą zasady trzech trybów gry.

Honeycombs to nic innego jak wariacja na temat znanego i lubianego domina. Tym razem gracze będą jednak próbowali dopasowywać symbole ze znacznie szerszej perspektywy, próbując tworzyć coś na wzór plastra miodu. Ten miły dla oka tytuł posiada aż 3 zróżnicowane tryby rozgrywki. Przyjrzyjmy się im z bliska.

Emocje, relaks i kooperacja, a do tego wszystkiego łamigłówka, która jest bardzo przyjemna.

Aż 3 warianty rozgrywki w Honeycombs

Pierwszy z trybów to rywalizacja pełną gębą. Gracze starają się układać swój plaster miodu w jak najszybszym czasie, próbując dopasować jak najwięcej symboli na wszystkich płytkach i zdobywając w ten sposób punkty za prawidłowe dopasowania. Emocjonujący wyścig trwa przez 3 rundy. W tym momencie warto wspomnieć o zasadzie, która mówi, że tylko jedna płytka może mieć pojedyncze połączenie. Cała reszta musi stykać się z przynajmniej dwoma takimi samymi symbolami.

Drugi tryb to bardziej relaksująca rozgrywka przeznaczona dla osób, które lubią zaplanować sobie wszystko na spokojnie bez większych nerwów. Gracze wykonują ruchy po kolei, budując jeden wspólny plaster miodu i zdobywając indywidualnie punkty. Dodatkowo niektóre z płytek posiadają specjalne symbole zmieniające zasady. Są to między innymi Podwojenie, które jak sama nazwa wskazuje, podwaja zdobyte przez nas punkty przy pomocy tejże płytki, czy też Rabuś, który pozwala podkraść ruch innemu graczowi. Na płytkach znajduje się również symbol pszczoły, który jest jokerem i pasuje do każdej innej ilustracji na płytkach.

Trzeci i ostatni tryb to kooperacja. Gracze wspólnie układają miodowe puzzle w taki sposób aby zdobyć jak najwięcej punktów za prawidłowe dopasowanie. Warto zaznaczyć, że gracze w każdym z trybów mogą starać się ułożyć tak zwany „Rdzeń”, którym jest kafelek otoczony ze wszystkich stron innymi kafelkami. Za to spektakularne osiągniecie zyskujemy dodatkowe 5 punktów. A więc jest co planować.

Słowem podsumowania

Honeycombs to bez wątpienia propozycja familijna przeznaczony zarówno dla młodszych graczy, jak i dla seniorów. To świetnie wykonany tytuł w bardzo oryginalnym opakowaniu z ciekawą tematyką w tle. Każdy fan prostych gier familijnych znajdzie tutaj coś dla siebie, a to za sprawą aż 3 zróżnicowanych trybów rozgrywki. Emocje, relaks i kooperacja a do tego wszystkiego łamigłówka, która jest bardzo przyjemna. Poprawne ułożenie „Rdzenia” jest bardzo satysfakcjonujące. Honeycombs możemy zabrać ze sobą niemalże wszędzie: na piknik, na plażę, czy też pod namiot i w każdym z tych miejsc sprawdzi się dobrze, a to za sprawą niewielkich rozmiarów i niezniszczalnych bakelitowych płytek. Jeśli tylko cenicie sobie prostotę zasad i szukacie lekkiej familijnej rozgrywki lub gry dla młodszych dzieci, to jest to gra dla Ciebie. Nie jest to jednak tytuł przeznaczony dla bardziej zaawansowanych graczy szukających prawdziwych wyzwań umysłowych. My polecamy Honeycombs!


Mocne strony:

  • świetne wykonanie,
  • proste zasady,
  • aż 3 tryby rozgrywki,
  • wariacja na temat domina,
  • emocjonująca rozgrywka w jednym z trybów,
  • woreczek do przechowywania w kształcie ula, który zajmuje nie wiele miejsca.

Słabe strony:

  • stanowi niewielkie wyzwanie dla bardziej zaawansowanych osób.

Przydatne linki:

Grę najtaniej kupisz tutaj

Link do strony wydawnictwa

Profil gry w serwisie Board Game Geek


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba Ci się nasz serwis, to zachęcamy do obserwowania nas na facebooku.


Grę do recenzji przekazało wydawnictwo Piatnik. Bardzo dziękujemy!

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *