Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #77

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze: Age of Civilization, Glen More II: Chronicles.


Liczba graczy: 1-4

Czas rozgrywki:  30-60 minut

Mechaniki: Action Point Allowance System, Variable Player Powers

Spodziewany czas realizacji zamówienia: Sierpień 2019 roku

Koniec kampanii: 19 kwietnia 2019 roku

Cena gry: od 27 $

Koszt wysyłki: 9 $

W tym tygodniu naszą uwagę przykuła kompaktowa gra cywilizacyjna. Age of Civilization podchodzi do tematu od trochę innej strony. 

W grze dostępnych będzie wiele kart, przedstawiających najróżniejsze cywilizacje z różnych okresów świata. Gracze rozpoczną zmagania z jedną z nich. Ona zapewni im specjalną umiejętność, dostarczy także ludzi, którzy będą mogli być przyporządkowani do jednej z 6 dostępnych akcji. Każda karta ma też dodatkową cechę umieszczoną na spodzie, stanowiącą jej dziedzictwo. Po co tak to rozdzielać? Otóż w trakcie gry będziecie dobierać kolejne cywilizacje, powstałe na zgliszczach poprzedniej. Każde z dawnych państw pozostawi po sobie jednak ślad, w postaci cechy umieszczonej na spodzie karty. Wasza społeczność będzie więc ewoluować, zachowując w pamięci swoje korzenie.

Ciekawie wygląda również sposób uaktywniania się kolejnych akcji. W jednym rzędzie wyłożycie losowo siedem kart różnych działań. Nad nimi należy ułożyć zestaw trzech akcji, stałych podczas całej rozgrywki. Po każdej rundzie górna część „toru” przesunie się o jedną pozycję w prawo, odblokowując nową możliwość, jedna z wcześniej dostępnych jednak przepadnie.

Gra zapowiada się intrygująco, mimo iż nie urzeka wyglądem. Jeśli jednak mechanika się sprawdzi, to w połączeniu z niewielkimi rozmiarami, tytuł ten może okazać się wart Waszej uwagi.

Link do gry na Kickstarterze


Liczba graczy: 2-4

Czas rozgrywki: 90 – 120 minut

Mechaniki:  Commodity Speculation, Dice Rolling, Grid Movement, Set Collection, Tile Placement, Time Track

Spodziewany czas realizacji zamówienia: październik 2019 roku

Koniec kampanii: 11 kwietnia 2019 roku

Cena gry: 59 Euro

Koszt wysyłki: 13,5 Euro

Glen More II Chronicles jest zmodyfikowaną wersją gry znanej już od 2010 roku. To ciekawy tytuł zajmujący mocną 277 pozycję w rankingu Board Game Geek. Gracze lubiący dokładanie kafelków i tworzenie czegoś swojego poczują się jak w domu.

W grze będziecie dobierać kafelki, które zostały wyłożone na torze. Będziecie mogli wybrać dowolny z nich. Haczyk w tym, że im dalej przesuniecie swój znacznik, tym później rozegracie swoją następną turę. Autor wykorzystał w tej pozycji mechanizm, w którym każdą kolejną turę rozgrywa gracz będący ostatnim na torze.

Dobrane kafelki dobudowujecie do dwóch podstawowych otrzymanych na początku rozgrywki. Po dołożeniu płytki uruchamiacie jej zdolność, a także wszystkie sąsiadujące z nią płytki. W ten sposób będzie produkować surowce, zamieniać je na punkty lub zmieniać w whisky. Jednak nie myślcie, że będzie to spokojne rozwijanie swojej krainy. Na koniec gry porównacie stopień rozbudowania swoich włości. Za każdy kafel więcej, w porównaniu do najmniejszej krainy, gracze będą tracić 3 punkty zwycięstwa.

Jak wspominają autorzy, zachowali 1/3 z gry podstawowej, tyle samo elementów usprawniono oraz dodano porcję nowości. Taką jest plansza klanów i płytki postaci. Dobierając kafel z portretem, nie powiększacie swoich włości, ale będziecie mogli zdobyć bonifikatę za zajęcie pola na planszy klanów. Oprócz warstwy podstawowej gra może zostać rozszerzona o wybrane z 8 modułów dołączonych do zestawu. Opcji wydaje się być cała masa!

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.


Jeśli chcesz być na bieżąco i podoba ci się Diceland, to koniecznie polub nas na Facebooku. Gwarantujemy 100% zwrotu satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *