Diceland obserwuje Kicstarter

Diceland obserwuje Kickstarter #11

diceland-obserwuje-kickstarter

Nowości na Kickstarterze: Cerebria – The Inside World, The Legend of Korra: Pro-bending Arena, Merlin & Pioneers, Secrets of the Lost Station, Human Punishment – social deduction 2.0 i inne.

Autor artykułu: Piotr Struś


Jakie tytuły pojawiły się ostatnio na Kickstarterze?

Cerebria – The Inside World

Cerebria – The Inside World to gra typu area control, w której gracze wcielą się w dwa obozy duchów, chcących ukształtować swiat Cerebrii według własnego uznania. Aby wpływać na świat, znajdujacy się w czyjejś wyobraźni, będą posługiwać się emocjami i mieszkańcami królestw tej krainy. Ta pięknie wykonana gra, o oryginalnym temacie przeznaczona jest dla 1-4 graczy, z czasem rozgrywki do 2 godzin. Autorzy przewidzieli różne tryby rogrywki: kooperacyjny, pojedynek zespołowy lub klasyczne 1 vs 1. Gra zapowiada się naprawdę ciekawie.

Link do gry na Kickstarterze


The Legend of Korra: Pro-bending Arena to gra osadzona w świecie znanym z produkcji studia nickelodeon pt. Avatar: Legenda Korry. W grze będziemy wcielać się w zespoły magów, którzy toczą pojednyki na arenie. Aby pokonać swojego przeciwnika będziemy musieli odpowiednio przygotować swój zespół i zbudować jak najlepszą talię.

Link do gry na Kickstarterze


Merlin & Pioneers

W kampanii wydawnictwa Queen Games będziemy mieli możliwość zamówienia ich najnowszych produkcji, wraz ze specjalnymi dodatkami dostępnymi jedynie poprzez zakup na kickstarterze lub bezpośrednio od wydawnictwa – na konwentach lub online. Wersje gry z dodatkową zawartością będą limitowane.

Pioneers to gra rodzinna przeznaczona dla 2-4 graczy. Naszym zadaniem będzie kolonizacja Ameryki od jej wschodniego wybrzeża na zachód poprzez umieszczanie osadników w miastach, w których potrzebne będa ich umiejętności. Będziemy również budować sieć dróg między miastami, aby móc transportować naszych osadników w głąb kontynentu i pobierać opłaty za wykorzystanie naszych dróg przez innych graczy. Gra ma proste zasady, jednak wymaga opracowania jak najskuteczniejszej taktyki.

Merlin to nowa gra autorstwa Stefana Felda. W grze król Artur z pomocą Merlina będzie szukał następcy tronu z pośród rycerzy okrągłego stołu. Gracze wcielą się w jednego z nich i będa się starali zyskać przychylność władcy. Wykorzystując kości gracze będa przemieszczać Merlina lub własnego rycerza po „rondlu” i wykonywac akcję z pola na którym ten się zatrzyma. Osobiście czekam z niecierpliwością na kolejny tytuł jednego z moich ulubionych autorów.

Link do gry na Kickstarterze


Secrets of the Lost Station to kontynuacja gry Secrets of the Lost Tomb opowiadająca historię dziejącą się tysiąc lat poźniej. Jest to gra kooperacyjna przeznaczona dla 1-6 graczy z czasem rozgrywki 60-120 minut. Naszym zadaniem będzie obrona świata ludzi przed starożytną rasą Przedwiecznych.

Link do gry na Kickstarterze


Human Punishment – social deduction 2.0

Human Punishment – social deduction 2.0 to imprezowa gra dedukcyjna przeznaczona dla 4-16 osób. Gracze wcielą się w postaci należące do jednego z trzech obozów: resztek ludzkiej rasy, mściwych maszyn lub samolubnych kryminalistów. Każdy z obozów bedzie miał inny warunek zwycięstwa, ukryty cel i zdolności. 30 różnych kart postaci zapewni sporą regrywalność tego tytułu.

Link do gry na Kickstarterze


Valhal to gra strategiczna rozgrywająca się u schyłku ery wikingów. Gracze wcielą się w rolę Jarla jednej z wiosek założonych na nieurodzajnej wyspie Fjörnheim. Naszym zadaniem będzie zyskanie przychylności bogów poprzez rozbudowę naszej osady oraz rabowanie innych ziem. Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy.

Link do gry na Kickstarterze


Jeśli chcesz zobaczyć wcześniejsze odcinki – zajrzyj tutaj.

Zapraszamy również do serii Planszowego Expressu – klik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *