Planszowy Express

Planszowy Express #35

16 września 2017 roku

Planszowy Express 35

Witamy w kolejnym Planszowym Expressie. Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was:

Okanagan: Valley of the Lakes, Smallworld: Podniebne Wyspy, Claim, OZO, Pandemic Legacy sezon 2, katalog gier Games Factory oraz zapowiedź Pola Arle: Handel i Herbata.


Okanagan: Valley of the Lakes

Kanadyjskie Bogactwo czeka na ciebie! Dolina Okanagan z ogromnymi jeziorami i żyznymi łąkami czeka na wszystkich, którzy chcą to wykorzystać. Kształtuj tereny i przechowuj swoje bogactwo w grze o mechanice zbierania i budowania terytorium z kolejnych kafelków. Gracze układają kafelki celem zaprojektowania krajobrazu przepięknej doliny jezior, która jest bogata w naturalne zasoby. Do twojego zadania należy umieszczanie jednego z trzech budynku po to, aby uzyskać i zabezpieczyć cenne zasoby, dzięki czemu zrealizujesz swoje cele. Gra swoją mechaniką i wyglądem przypomina bardzo lubiane Carcassonne. Gra naprawdę robi bardzo duże wrażenie wizualne. Karty są pięknie ilustrowane, a tworzony krajobraz może zachwycać. Rozgrywka potrwa około 45 minut i jest przeznaczona dla od dwóch do czterech graczy.

Światowa premiera jeszcze w tym roku.


Smallworld: Podniebne Wyspy

Był cudowny wiosenny poranek. Ptaszki śpiewały, kwiatki kwitły, olbrzymy robiły sobie nowe tatuaże, a reszta mieszkańców świata Small World szykowała się do kolejnego dnia podbojów. Wtem zapadła przedziwna cisza, a na góry i lasy padł ogromny cień. Czyżby czarodzieje znów obdarzyli swe stada owiec zdolnością latania?

Smallworld: Podniebne Wyspy to dodatek do słynnej już gry Smallworld. Gra wprowadza siedem zupełnie nowych ras i usprawnień do podstawowej wersji gry. W pudełku znajdziemy również nowe terytorium, na którym będziemy walczyli o kontrolę. Oczywiście gra dodaje nowe terytoria, które będą zawieszone wysoko w przestworzach. Nowe tereny i rasy robią bardzo pozytywne wrażenie. Plansza dodatku jest dwustronna i z jednej strony zawiera dwie wyspy, a na drugiej 3. Do gry wykorzystujemy również podstawową planszę, którą dobieramy na zasadzie w zależności od ilości graczy pomniejszoną o jeden (w przypadku gry na 3 osoby, wybieramy plansze dla dwóch osób). Następnie umieszczamy na niej specjalne przejścia, które doprowadzą nas na podniebne wyspy. Zawsze gdy kontrolujemy teren z danym przejściem, możemy pokusić się o podbój przestworzy. Zapowiada się bardzo ciekawie.

Premiera – IV kwartał 2017 roku (Rebel)


Claim

Król nie żyje! Co się stało? Nikt tego nie wie, ale dziś znalazł się w beczce wina. Teraz musimy ustalić spadkobierców tronu, a o prawa do niego będzie się ubiegać pięć zupełnie różnych frakcji. Każda z nich ma specjalną zdolność, która wpływa na grę. Aby wygrać, musimy zdobyć głos trzech różnych frakcji, ale aby zdobyć głos danej frakcji, musimy wcześniej zdobyć jej wyznawców. Ilustracje na kartach robią bardzo pozytywne wrażenie. Mechanicznie ciężko w tej chwili powiedzieć cokolwiek więcej, ale zapowiada się całkiem sprytna gra karciana, która jest przeznaczona tylko dla dwóch graczy. Czyżby Gejsza killer? Gra opiera się na mało popularnym w Polsce mechanizmie Trick-Taking.

Światowa premiera jeszcze w tym roku.


OZO

Król Ozo, to gra która też niedługo zawita na półki sklepowe. Wszystko wskazuje na to, że już w październiku będziecie mogli sprawdzić kto ma dłuższego… sznurka?

Z 14 sznurków z kolorowymi i przeźroczystymi koralami po obu stronach stworzyliśmy super imprezową grę! Ozo mówi: Ty nazwać kolor, wszyscy zabrać sznurka, wygra kto wziąć właściwy koral! Ozo tłumaczy: Myślisz, że to proste? No, niezbyt… Sznurki być pomieszane jak spaghetti, a ty musieć łapnąć przezroczystego korala. Jeśli ty łapniesz właściwego sznurka, ty wygrać turę i zatrzymać sznurka. Jeśli ty wygrać dużo sznurków w kolejnych turach, ty połączyć je w łańcucha sznurków! Po ostatniej turze wszyscy sprawdzić kto ma dłuższego… łańcucha sznurków. Wygra ten, kto ma najdłuższego!

Premiera październik 2017 roku (Lacerta)


Pandemic Legacy sezon 2

ŚWIAT PRAWIE SIĘ SKOŃCZYŁ 71 LAT TEMU… Zaraza pojawiła się znikąd i spustoszyła świat. Większość zarażonych umierała w ciągu tygodnia. Nic nie było w stanie powstrzymać szerzenia się chorób. Świat zrobił wszystko, co mógł.

To niestety nie wystarczyło.

Od trzech pokoleń, my, ostatni przedstawiciele ludzkości, żyjemy na morzu, na dryfujących stacjach. Nazywamy je „przystaniami”. Z daleka od zarazy, wciąż jesteśmy w stanie dostarczać zaopatrzenie na stały ląd. W ten sposób chronimy ich (i nas) przed zupełną zagładą.Udaje nam się utrzymać w jako takim stanie sieć znanych dużych miast. Ostatnie lata były jednak trudne. Miasta leżące daleko od przystani wypadły z sieci… Jutro nasza mała grupka wyrusza zobaczyć co zostało ze starego świata. Obawiamy się jednak tego, co możemy tam znaleźć.

Przedsprzedaż rusza w przyszłym tygodniu


Katalog gier Games Factory oraz zapowiedź Pola Arle: Handel i Herbata

Games Factory robi ostatnio wiele dobrego dla polskiego mini świata gier planszowych. Tym razem przygotowali dla nas katalog wszystkich swoich produktów, tych co wydali i tych co dopiero zamierzają wydać. Zajrzyjcie – jest tam sporo dobrego. Wiemy już na pewno, że Games Factory wypuści na polski rynek dodatek do gry Pola Arle: Handel i Herbata.

Handel i Herbata jest pierwszym dodatkiem do znakomitej gry Uwe Rosenberga Pola Arle. Wprowadza on nowy surowiec – Herbatę wraz z dedykowanymi Celami Podróży, Statki i Kutry, nową akcję oraz kilka nowych budynków. Dodatek wprowadza również długo oczekiwaną możliwość gry w trzy osoby.

Premiera w IV kwartale tego roku


Szybkie info:

  • CV Pocket – premiera wrzesień 2017 (Granna),
  • Medici – premiera (Board Games Stories),
  • Hero Realms – premiera w IV kwartale tego roku (Games Factory),
  • Thief’s Market – premiera w IV kwartale tego roku (Baldar),
  • Roll Player – premiera listopad 2017 roku (Ogry Games),
  • Krasnaludy w Opałach – premiera IV kwartał 2017 roku (Games Factory),
  • Jedzie Pociąg z Daleka – premiera (Nasza Księgarnia)

Przegapiłeś poprzedni Planszowy Express? Nic straconego – kliknij tutaj.


Zapraszam do kolejnego Planszowego Expressu już niebawem, a jeśli chcesz być na bieżąco i wspomóc nas w rozwoju, to polub naszą stronę na Facebooku.

Diceland na Facebooku

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *