Planszowe nowinki #11

1 lipca 2017 roku

Planszowe Nowinki

Jedenasta część cyklu Planszowych nowinek. Co tym razem?

Zapowiedź nowości od wydawnictwa Granna „Niezłe Ziółka”, zapowiedź gry The Networks, cyfrowa wersja Dobble, niedługo premiera gry Wizard: Gra Przepowiedni oraz klimatyczny trailer Legendarnych Wynalazców.


Niezłe Ziółka

Niezłe Ziółka

Świeże zioła są niezastąpione w każdej kuchni, a szanujący się kucharz zawsze ma je pod ręką. By mieć pewność co do ich najwyższej jakości, najlepiej zasadzić je w prywatnym lub wspólnym ogrodzie – tuż przy domu. Jednak wspólny ogród przyniesie największą korzyść temu, kto wykaże się sprytem i wykorzysta odpowiedni moment, by zebrać najlepszą kompozycję aromatycznych ziół…

Gracze próbują zdobyć jak najwięcej punktów za działania w prywatnym i wspólnym ogrodzie: sianie i przesadzanie jak najlepszych ziół.

Niezłe Ziółka

Polska instrukcja już do pobrania na stronie BGG

Premiera jeszcze w tym roku


 The Networks

Board&Dice zapowiedziało, że wyda grę The Networks, jednak premiera zapowiedziana jest dopiero na 2018 rok. Mimo wszystko czekamy z niecierpliwością.

The Networks

Witamy w branży telewizyjnej! Jesteś właścicielem nowej sieci telewizyjnej. Masz tylko trzy okropne publiczne pokazy, niewielką ilość gotówki i niekończące się ambicje. Dodatkowo wygląda na to, że nie jesteś jedyną nową siecią telewizyjną w mieście … Czy potrafisz stworzyć najlepsze pokazy z najpopularniejszymi gwiazdami i najbardziej dochodowymi reklamami? Czy masz wystarczająco dużo pokazów tego samego rodzaju, aby Twoja stacja się wyróżniała? Czy najlepiej wykorzystać możliwości potężnych kart stacji? Która stacja uzyska najwięcej Widzów i wygra tę grę? The Networks to gra strategiczna opracowana przez projektantów Bad Medicine, Battle Merchants i Prolix, w których gracze prowadzą konkurencyjne sieci telewizyjne.

Gra trwa 60-90 minut, dla od 1-5 graczy. Wyzwaniem w grze jest to, że Twoje widowiska wymagają gwiazd i reklam. Niektóre gwiazdy lepiej sprawdzają się w niektórych rodzajach pokazów, a niektóre reklamy działają lepiej o pewnych porach czasu. Będziesz podejmował trudne decyzje, które pokierują twoją sieć telewizyjną na sam szczyt!

The Networks Elementy

 


Cyfrowa wersja Dobble

Dobble Android

W sieci pojawiła się cyfrowa wersja bardzo popularnej i znanej gry Dobble. Poniżej trailer gry:

Gra dostępna jest na platformach iOS i Android.


Wizard: Gra Przepowiedni

W magazynie wydawnictwa G3 są już polskie edycje gry Wizard. Czym jest Wizard? Wizard to gra dla fanów Sabotażysty. Ekscytująca gra przepowiedni, gdzie gracza wcieli się w adepta sztuki magicznej. Wkrótce w sprzedaży.


Polski trailer do gry Legendarni Wynalazcy

Brawo Rebel, oby więcej takich klimatycznych i ciekawych trailerów do gier planszówych. Jestem pod wielkim wrażeniem.

W grze od 2 do 5 graczy przyjdzie nam się wcielić w zespół tytułowych legendarnych wynalazców.  Spotkamy tam takie postacie jak: Marię Skłodowską Cuire, Jamesa Watta, Galileusza, Archimedesa, Guntenberga, Alberta Einsteina i w wielu innych wybitnych postaci. Każdy z graczy będzie przewodził czteroosobową grupą wynalazców, których zadaniem będzie wynalezienie użytecznych przedmiotów ulepszających świat. Naszym zadaniem będzie ścigać się z przeciwnikami w opatentowaniu kolejnych wynalazków i zwiększaniu wiedzy naszych wynalazców. Wygra ten z graczy, który opatentuje najwięcej użytecznych przedmiotów, a jego ekipa będzie składała się z najwybitniejszych umysłów.  Jesteście gotowi by zrewolucjonizować świat?

Premiera w III kwartale 2017 roku


 Wszystkie planszowe nowinki w jednym miejscu – kliknij tutaj.


Zapraszam do kolejnych ciekawych planszowych nowinek już niebawem, a jeśli chcesz być na bieżąco i wspomóc nas w rozwoju to polub naszą stronę na Facebooku jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Diceland na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *