Planszowe nowinki #11

1 lipca 2017 roku

Planszowe Nowinki 3 1 Planszowe nowinki #11

Jedenasta część cyklu Planszowych nowinek. Co tym razem?

Zapowiedź nowości od wydawnictwa Granna “Niezłe Ziółka”, zapowiedź gry The Networks, cyfrowa wersja Dobble, niedługo premiera gry Wizard: Gra Przepowiedni oraz klimatyczny trailer Legendarnych Wynalazców.


Niezłe Ziółka

Niezłe Ziółka Planszowe nowinki #11

Świeże zioła są niezastąpione w każdej kuchni, a szanujący się kucharz zawsze ma je pod ręką. By mieć pewność co do ich najwyższej jakości, najlepiej zasadzić je w prywatnym lub wspólnym ogrodzie – tuż przy domu. Jednak wspólny ogród przyniesie największą korzyść temu, kto wykaże się sprytem i wykorzysta odpowiedni moment, by zebrać najlepszą kompozycję aromatycznych ziół…

Gracze próbują zdobyć jak najwięcej punktów za działania w prywatnym i wspólnym ogrodzie: sianie i przesadzanie jak najlepszych ziół.

Niezłe Ziółka2 Planszowe nowinki #11

Polska instrukcja już do pobrania na stronie BGG

Premiera jeszcze w tym roku


 The Networks

Board&Dice zapowiedziało, że wyda grę The Networks, jednak premiera zapowiedziana jest dopiero na 2018 rok. Mimo wszystko czekamy z niecierpliwością.

The Networks Planszowe nowinki #11

Witamy w branży telewizyjnej! Jesteś właścicielem nowej sieci telewizyjnej. Masz tylko trzy okropne publiczne pokazy, niewielką ilość gotówki i niekończące się ambicje. Dodatkowo wygląda na to, że nie jesteś jedyną nową siecią telewizyjną w mieście … Czy potrafisz stworzyć najlepsze pokazy z najpopularniejszymi gwiazdami i najbardziej dochodowymi reklamami? Czy masz wystarczająco dużo pokazów tego samego rodzaju, aby Twoja stacja się wyróżniała? Czy najlepiej wykorzystać możliwości potężnych kart stacji? Która stacja uzyska najwięcej Widzów i wygra tę grę? The Networks to gra strategiczna opracowana przez projektantów Bad Medicine, Battle Merchants i Prolix, w których gracze prowadzą konkurencyjne sieci telewizyjne.

Gra trwa 60-90 minut, dla od 1-5 graczy. Wyzwaniem w grze jest to, że Twoje widowiska wymagają gwiazd i reklam. Niektóre gwiazdy lepiej sprawdzają się w niektórych rodzajach pokazów, a niektóre reklamy działają lepiej o pewnych porach czasu. Będziesz podejmował trudne decyzje, które pokierują twoją sieć telewizyjną na sam szczyt!

The Networks Elementy Planszowe nowinki #11

 


Cyfrowa wersja Dobble

%name Planszowe nowinki #11

W sieci pojawiła się cyfrowa wersja bardzo popularnej i znanej gry Dobble. Poniżej trailer gry:

Gra dostępna jest na platformach iOS i Android.


Wizard: Gra Przepowiedni

Wizard Gra Przepowiedni Planszowe nowinki #11

W magazynie wydawnictwa G3 są już polskie edycje gry Wizard. Czym jest Wizard? Wizard to gra dla fanów Sabotażysty. Ekscytująca gra przepowiedni, gdzie gracza wcieli się w adepta sztuki magicznej. Wkrótce w sprzedaży.


Polski trailer do gry Legendarni Wynalazcy

Brawo Rebel, oby więcej takich klimatycznych i ciekawych trailerów do gier planszówych. Jestem pod wielkim wrażeniem.

W grze od 2 do 5 graczy przyjdzie nam się wcielić w zespół tytułowych legendarnych wynalazców.  Spotkamy tam takie postacie jak: Marię Skłodowską Cuire, Jamesa Watta, Galileusza, Archimedesa, Guntenberga, Alberta Einsteina i w wielu innych wybitnych postaci. Każdy z graczy będzie przewodził czteroosobową grupą wynalazców, których zadaniem będzie wynalezienie użytecznych przedmiotów ulepszających świat. Naszym zadaniem będzie ścigać się z przeciwnikami w opatentowaniu kolejnych wynalazków i zwiększaniu wiedzy naszych wynalazców. Wygra ten z graczy, który opatentuje najwięcej użytecznych przedmiotów, a jego ekipa będzie składała się z najwybitniejszych umysłów.  Jesteście gotowi by zrewolucjonizować świat?

Premiera w III kwartale 2017 roku


 Wszystkie planszowe nowinki w jednym miejscu – kliknij tutaj.


Zapraszam do kolejnych ciekawych planszowych nowinek już niebawem, a jeśli chcesz być na bieżąco i wspomóc nas w rozwoju to polub naszą stronę na Facebooku jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Diceland na Facebooku

like 512 300x300 Planszowe nowinki #11

Dodaj komentarz