Planszowy Express

Planszowe nowinki #23

5 sierpnia 2017 roku

Planszowe Nowinki

Kolejna część cyklu Planszowych nowinek. Co tym razem?

W dzisiejszym odcinku: dodatki do gier Domek: Słoneczna 156, Terrafomacja Marsa: Wenus oraz Scythe: Igrając z Wiatrem. Na deser informacja o osobie odpowiedzialnej za całą serię Star Realms. Okładka do Queendomino.


Domek: Słoneczna 156 – dodatek

Gra Domek zdobyła w Polsce tytuł gry dla całej rodziny. Na fali popularności gry, twórca pokusił się o jej urozmaicenie. Na tytułowej Słonecznej 156 przyjdzie się nam zmierzyć z budową domku z jeszcze większą liczbą elementów. Dostaniemy nowych pomocników, narzędzia, wystroje i pokoje. Dodatkowo otrzymamy dwa całkiem nowe tryby rozgrywki. Dzięki trybowi „Rodzina i Przyjaciele” będziemy mogli zaprosić najbliższych przyjaciół i krewnych do pozostania w naszym domku. Tryb „Plany Budowlane” urozmaica grę o tytułowe projekty, które wyznaczą nam sposób rozbudowy naszej posiadłości. Dodatek ten umożliwia rozgrywkę, aż do 6 graczy, a na deser dostajemy tryb pasjansowy dla samotnej rozgrywki. Zapowiada się ciekawie.

Dodatek pojawi się w IV kwartale tego roku za pośrednictwem wydawnictwa Rebel.

Podstawową wersję gry dostaniesz już za 65 zł – klik.


Terrafomacja Marsa: Wenus

Ludzkość jest w trakcie ekspansji w Układzie Słonecznym. Na Marsie założono już kilka niewielkich kolonii. Ich mieszkańcy są odgrodzeni od naturalnego środowiska straszliwie zimnej, suchej i niemal pozbawionej atmosfery planety.  Oczy największych korporacji biorących udział w wyścigu o Terraformację Marsa sięgają bliżej Słońca. Sięgają Wenus.

Rząd Ziemi przychylnie spojrzał w kierunku nowej idei ekspansji ludności na kolejną planetę. Wspierać będzie więc w równym stopniu tych, którzy zdecydują się skupić na planecie Wenus. To przedsięwzięcie będzie znacznie trudniejsze, może zająć nawet tysiące lat. Tym bardziej powinniśmy rozpocząć prace natychmiast! Oszołamiający sukces jest już blisko. A druga planeta od Słońca może nam w tym tylko pomóc.

Premiera w październiku tego roku – dodatek wyda Rebel.

Jeśli jeszcze nie posiadasz tej podstawki, która zdobyła w Polsce tytuł zaawansowanej gry Roku to masz szanse kupić egzemplarz tej gry już za 122 zł, polecam tym bardziej, że w moim osobistym top 10 gier zajmuje czołowe pierwsze miejsce – kliknij by przejść do oferty sklepów.


Star Realms i tajemnicza osoba

Znamy już osobę odpowiedzialną, za polską edycję gry Star Realms. Do gry będą wychodziły liczne dodatki, a gra będzie rozwijana na polskiej scenie turniejowej. Trzymamy kciuki za chłopaków z Games Factory.


Scythe – Igrając z Wiatrem

Ludzkość od dawna ograniczała się do podróży lądem i morzem, ale z największych umysłów wschodniej Europy pojawiła się nowa myśl technologiczna: statki powietrzne. Te parowe kolosy płyną swobodnie po niebie, wspomagając ekspansję imperium poprzez innowacje i konfrontację. W miarę upływu lat świat zrozumiał, że żadna z frakcji w pojedynkę nie zdominuje reszty, przynajmniej przez jakiś czas. W nadziei na zmniejszenie konfliktu i podniesienie pokoju, przywódcy Europy zaczynają gromadzić się każdego roku, aby zadeklarować nową strategię swojej frakcji, wszystko po to aby zwiększyć ich zróżnicowanie.

Scythe: Igrając z Wiatrem to dodatek do gry Scythe. Dodaje on dwa nowe moduły, które mogą być rozgrywane razem lub oddzielnie w dowolnej liczbie graczy i niezależnie od podstawowej gry lub z innymi rozszerzeniami Scythe:

• Statek powietrzny: (1 miniatura na frakcję, 16 płytek) Statek powietrzny jest nowym typem jednostki wyróżniającym się na tel innych. W przeciwieństwie innych jednostek, statki powietrzne nigdy nie kontrolują terytoriów. Statki powietrzne poruszane są za pomocą akcji „Ruch”, a rzeki i jeziora nie ograniczają ich ruchu. Każdy statek powietrzny posiada dwie losowo połączone zdolności (jedną agresywną i jedną pasywną)

•Moduły Rozstrzygnięcia: (8 płytek) zmienią sposób gry w Scythe. Jeśli grasz z tym modułem, zignoruj ​​standardowy wyzwalacz końca gry. Zamiast tego,  moduły te określą nam w jaki sposób zostanie zakończona rozgrywka.

Obecnie w sklepach trwa przedsprzedaż dodatku

Podstawkę dostaniesz już w granicach 269 zł – kliknij by przyjrzeć się bliżej ofertom.


 Queendomino

Znamy już okładkę do gry Queendomino – siostrzanej wersji Kingdomino. Jak widać po okładce – dzieje się tam znacznie więcej ciekawych rzeczy, aniżeli w pierwotnej wersji. Już nie mogę się doczekać.

Zbuduj najbardziej prestiżowe królestwo, tworząc pola pszenicy, lasy, jeziora, pastwiska, bagna i góry. Twoi rycerze przyniosą Ci bogactwo w formie monet – a jeśli zdecydujesz się rozwinąć miasta na swoich ziemiach, pojawią się nowe budynki, dając ci szanse na nowe strategie. Możesz wygrać dzięki łasce królowej … ale nie zapominaj  o smoku!

Queendomino jest grą zupełnie niezależną od Kingdomino, oferując jednocześnie wybór bardziej złożonych wyzwań. Gra przeznaczona będzie od dwóch do czterech graczy. Dodatkowo będzie możliwość połączenia jej z Kingdomino, umożliwiając grę o rozmiarach siatki 7×7 dla czterech graczy lub dla sześciu graczy, jeśli będziecie się trzymali siatki 5×5.

Kingdomino, które zdobyło Oskara w grach planszowych kupisz już za 65 zł – klik.


Przegapiłeś poprzednie Planszowe Nowinki? Nic straconego – kliknij tutaj.


Zapraszam do kolejnych ciekawych planszowych nowinek już niebawem, a jeśli chcesz być na bieżąco i wspomóc nas w rozwoju, to polub naszą stronę na Facebooku, o ile jeszcze tego nie zrobiłeś.

Diceland na Facebooku

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *