Planszowe nowinki #22

3 sierpnia 2017 roku

Planszowe Nowinki

Kolejna część cyklu Planszowych nowinek. Co tym razem?

W dzisiejszym odcinku: najpopularniejsza gra tygodnia, Słup Ognia, Zapraszamy ponownie do podziemi, Kostaryka, Wyprawa Endurance, Światło Wiary, Dice City, Alien Artifacts, Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie, dodatki do Orlean, Lorenzo in Magnifico.


Najpopularniejsza gra tygodnia na BGG

Zapach cygar, smak whiskey, homburgi, pisk opon i strzały z Tommy Guna… to Don Corleone trzęsie Nowym Jorkiem. Ale nic nie trwa wiecznie…

Stań naprzeciwko najpotężniejszych mafijnych familii i walcz o władzę w mieście. Przyjmuj zlecenia od samego Ojca Chrzestnego, wysyłaj swoich gangsterów by dokonywali wymuszeń, kontroluj dzielnice i przekupuj lokalne władze. I tak wiemy, że robisz to tylko dla kasy. Pierz brudne pieniądze, a wszystko co zarobisz, wkładaj do walizki. Im bardziej wypchana, tym bardziej twoje plecy są kryte.

Skok w rankingu z 2779 na 2072 miejsce

Grę dostaniesz już za 207 zł – klik


Słup Ognia

Anglia, rok 1558. Katedra w Kingsbridge wciąż jeszcze dumnie wznosi się nad miastem. Jednak konflikt między katolikami i protestantami dogłębnie dzieli Europę. Pół kontynentu zmaga się z zamieszkami. Sprytnie wykorzystując religijny układ sił, gracze starają się nawiązywać kontakty z ważnymi osobistościami europejskiego społeczeństwa i poszerzać swoje wpływy. Nieustannie dochodzi do próby sił, a ci, którzy przegrają, nierzadko są zmuszani do opuszczenia swojego kraju.

Celem graczy jest zdobycie dominacji religijno-ekonomicznej w Europie, a więc zgromadzenie największej ilości punktów, przyznawanych za przeprowadzanie korzystnych wymian towarów i za zdobywanie wsparcia wpływowych postaci. Wiele z kart przedstawia postaci historyczne żyjące w tamtym okresie, np. Elżbietę I, Katarzynę Medycejską czy Filipa II, inne zaś bohaterów z kart powieści Folletta. Z ich pomocą gracze będą umacniać swoje placówki handlowe, zdobywać punkty, towary, a także wywierać wpływ religijny. Szczególnie to ostatnie zawsze trzeba mieć na uwadze, gdyż to właśnie religia jest kluczem do zwycięstwa, ale może być też przyczyną porażki.

Nie wiem jak Wam, ale ta gra mnie kupiła. Największe wrażenie zrobiła na mnie plansza do gry, a że jestem fanem euro gier to z pewnością Słup Ognia – gra na podstawie powieści Kena Folleta jest na liście moich planszówkowych zakupów.

Premiera w III/IV kwartale tego roku – grę wyda Galakta


Przedsprzedaż: Zapraszamy ponownie do Podziemi

Słońce świeci wysoko na niebie, gdy z bronią u boku, marząc o wielkich przygodach, beztrosko przechadzasz się po Ustronnej Kniei. Zatrzymujesz się, gdy na swojej ścieżce napotykasz podniszczone, prowadzące do lochu wrota. Wydaje się, że niegdyś miały
tam miejsce wielkie bitwy, a to znak, że gdzieś w środku znajduje się ukryty skarb. To jest ten Loch, o którym śpiewano ballady w twojej wiosce! Jednak pomimo znaków ostrzegawczych zostawionych przed wejściem przez innych śmiałków, nie tylko ty jesteś zainteresowany jego zbadaniem. Zdołasz zebrać się na odwagę, by wyważyć drzwi czy raczej pozwolisz swoim przeciwnikom, by to oni stawili czoła potworom czyhającym w środku? Niech rozpocznie się przygoda!

Grę kupisz w przedsprzedaży w sklepie Portalu

Pierwszą część gry kupisz już za niecałe 34 zł 


Nowość od Lacerty – Kostaryka

Odkryj świat zwierząt zamieszkujących las deszczowy. Wybierz się na fotograficzne safari i zabierz ze sobą spragnionych przygód przyjaciół. Z obaczcie gdzie żyją tukany, małpy, jaguary i inne zwierzęta! W każdej rundzie będziecie odkrywać coraz głębiej położone zakamarki lasu deszczowego. Każdy krok wymaga podjęcia decyzji: czy zabezpieczyć swoje odkrycia, czy raczej zapuścić się głębiej w las? W razie niepowodzenia, inny członek wyprawy zgarnie całą sławę za twoje odkrycia. Zaryzykujesz? Uważaj też na natrętne moskity! Sfotografuj jak najwięcej zwierząt i pokaż wszystkim, że jesteś najlepszym odkrywcą, jakiego dotąd widziała Kostaryka! 

Grę dostaniesz już w granicach 53 zł


TIME Stories – Wyprawa Endurance

1914 n.e. Podczas wyprawy, mającej na celu przemierzenie Antarktydy, statek ekspedycji ”Endurance” utknął w lodzie. Dowiedz się, co tak naprawdę wydarzyło się podczas transantarktycznej ekspedycji.

Przygotujcie się na przerażającą podróż do smaganych lodowatnym wiatrem, pustych przestrzeni zamrożonej Antarktydy. Temperatura poniżej -40 stopni Celsjusza będzie dla was ogromnym utrudnieniem, ale prawdziwym wyzwaniem jest potężna anomalia temporalna, która ma się tam wydarzyć.

Premiera już w IV kwartale tego roku za pośrednictwem wydawnictwa Rebel


TIME Stories – Światło Wiary

419 n.e. Czas rekonkwisty w Hiszpanii dobiega końca. Weź udział w misji dyplomatycznej, działając z ramienia papieża!

Wyśmienicie zilustrowany scenariusz zawierający bardzo istotną zmianę w mechanice: gracze nie tylko stają przed wyzwaniem zmierzenia się z upływającym czasem, ale także przed dramatycznymi wyborami moralnymi, których przyjdzie im dokonać.

Premiera już w IV kwartale tego roku za pośrednictwem wydawnictwa Rebel

Podstawkę, która jest niezbędna do grania w dodatki dostaniemy w sklepach już od 136 zł – klik.


Dice City

Dekretem Królowej, musimy mieć nową stolicę! Królestwo Kostkowii jest w chaosie. Jej Wysokość Królowa zażądała nowej stolicy, po tym jak stara została zaatakowana i zniszczona przez barbarzyńców z Południa. Jako głowa jednej z wpływowych rodzin szlacheckich w królestwie, rywalizujesz z innymi graczami o rozwinięcie swojego prowincjonalnego miasta i ustanowienie w nim nowej stolicy Kostkowii. Co może pójść źle? Mechanika Dice City oparta jest na manipulacji kośćmi. Każda lokacja w grze odpowiada jednej ze ścianek kości. Używaj taktyki i myśl strategicznie, aby uzyskać wymarzony wynik! Każdy z graczy będzie miał kilka możliwości rozwoju swojego miasta: stworzenie silnej armii, konstrukcja cudownych budynków lub otworzenie szlaków handlowych. Zarządzanie swoim miastem i naturalnymi zasobami jest kluczem do uzyskania wielkiej fortuny! Pamiętaj jednak, że inni gracze nie śpią… RZUĆ im wyzwanie! 

Grę w Polsce wyda Bard – niestety nie znamy daty premiery


Zapowiedź Alien Artifacts

Alien Artifacts

Alien Artifacts to gra karciana typu 4x stworzona przez Marcina Ropkę i Violę Kijowską. W AA wcielimy się w rolę dyrektorów międzyplanetarnych korporacji. Podczas rozgrywki będziemy wysyłać nasze statki w niezbadane zakątki kosmosu, aby zbadać to co jeszcze nieodkryte, powiększać naszą wiedzę i umacniać swoją pozycję. Buduj statki, opracuj nowe technologie i eksploruj galaktykę. Alien Artifacts to gra 4x, którą możecie rozegrać w nieco ponad godzinę. Ponad 200 kart oferuje graczom wiele możliwości zdobywania punktów i wysoką regrywalność

Premiera już w październiku tego roku za pośrednictwem wydawnictwa Portal Games


Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Pierwsi Marsjanie

Wylądowałeś na Marsie! Teraz musisz… odkryć zakamarki nowego świata, utrzymać swoją bazę, zbadać wydobyte próbki, ale przede wszystkim… musisz przetrwać! Postaw stopę na Marsie i daj się porwać jego niezwykłej historii.

Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie to niezwykła opowieść o ludziach walczących o przetrwanie poza krańcem zamieszkałego dotąd świata. Ciąg misji składa się na dwie odrębne kampanie. Podejmij znaczące decyzje i zmierz się z ich konsekwencjami! Krok po kroku odkrywaj zwroty fabuły! W pudełku znajdziesz również sześć misji pojedynczych. Dobierz odpowiedni dla siebie poziom trudności i tryb rozgrywki. Kim chcesz dzisiaj być? Naukowcem, odkrywcą, inżynierem? Gra zapewnia ogromną regrywalność, a zarazem przedstawiona w niej historia jest zawsze spójna i zgodna z podjętymi przez graczy decyzjami. Jest to możliwe dzięki darmowej aplikacji, która towarzyszy graczom i wzbogaca ich doznania. Zawiera ona ponad 500 wydarzeń i przygód, a jej algorytm zawsze dobiera je w taki sposób, aby stworzyć spójną opowieść, dopasować grę do ich potrzeb i umożliwić maksymalne zatracenie się w fabule.

Premiera we wrześniu tego roku za pośrednictwem wydawnictwa Portal Games


Orlean: Handel i Intryga, Inwazja

Jako że na wspieram.to ufundowały się jakiś czas temu dwa dodatki do gry Orlean. To już w sierpniu będziemy mogli kupić te dodatki, które również trafią do wspierających.

Orlean – Inwazja to pierwszy duży dodatek do szeroko nagradzanej gry Orlean. Zawiera sześć scenariuszy, nowe budynki oraz całe multum kart wydarzeń.

Drugi dodatek do gry Orlean: Handel i Intryga oferuje zupełnie nowy sposób zdobywania punktów zwycięstwa. By je zdobyć będziesz zmuszony wyruszyć w daleką podróż, aby dostarczyć dobra do wybranych miast. Ale to nie wszystko. Musisz być szybszy od innych kupców; wtedy dopiero poczujesz tak naprawdę smak zwycięstwa.

   Premiera już w sierpniu tego roku

Podstawkę kupicie w sklepach już za 169 zł


Lorenzo in Magnifico

W Lorenzo il Magnifico podczas włoskiego renesansu, każdy gracz wciela się rolę szefa szlacheckiej rodziny w mieście. Starasz się gromadzić prestiż i sławę, aby uzyskać więcej punktów zwycięstwa od innych graczy. Aby to zrobić, wysyłaj członków rodziny do różnych obszarów miasta, gdzie mogą zdobyć wiele osiągnięć. W jednym miejscu uzyskują użyteczne zasoby, na innych karty rozwojowe (które reprezentują nowe podbite tereny, budynki sponsorowane, wpływowe postacie lub zachęcane przedsięwzięcia), gdzie indziej aktywują efekty swoich kart.

Premiera już w sierpniu roku – grę wyda Albi


Przegapiłeś poprzednie Planszowe Nowinki? Nic straconego – kliknij tutaj.


Zapraszam do kolejnych ciekawych planszowych nowinek już niebawem, a jeśli chcesz być na bieżąco i wspomóc nas w rozwoju, to polub naszą stronę na Facebooku, o ile jeszcze tego nie zrobiłeś.

Diceland na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *