Planszowy Express

Planszowe nowinki #12

5 lipca 2017 roku

Planszowe Nowinki

Dwunasta część cyklu Planszowych nowinek. Co tym razem?

Pojawiła się okładka gry The Sanctuary oraz dodatku do Obecność, w sieci dostępna jest gra do pobrania A4 Quest First Journey, przedsprzedaż The Godfather Imperium Corleone, instrukcja i aplikacja do gry Pierwsi Marsjanie, możemy zagrać w Lewis & Clark na BGA.


The Sanctuary: Endangered Species

The Santuary

Pojawiła się okładka nowej gry od wydawnictwa Cube Factory of Ideas, autora Przemka Wojtkowiaka, znana wcześniej pod roboczym tytułem Farma. Okładka ta jest bardzo klimatyczna i aż robi się zimno na jej widok. Grafika zrobiła furorę na portalu BGG.  The Sanctuary: Endangered Species to gra, która będzie prezentowana przez Cube na tegorocznym Essen.

Jak piszą sami twórcy o grze:

„The Sanctuary: Endangered Species to strategiczno-taktyczna gra planszowa, w której gracze prowadzą placówki, mające na celu ochronę zagrożonych gatunków zwierząt. Celem graczy będzie rozwój ośrodka, przyjmowanie do niego zwierząt potrzebujących pomocy oraz opieka nad nimi.”

Zapowiada się ciekawie, a przede wszystkim bardzo klimatycznie. Trzymamy kciuki.


Not Alone: Exploration

Not Alone Exploration

W sieci pojawiła się okładka pierwszego dodatku do gry Obecność. Jednak nie znamy jeszcze ani daty premiery, ani nie wiemy czy gra będzie wydana w Polsce. Czekamy na pierwsze informacje ze strony Game Factory Publishing.


A4 Quest First Journey

A4 Quest First Journey

W sieci pojawiła się świetnie wyglądająca i ciekawie się zapowiadająca (nie grałem) gra free to play. Wystarczy wydrukować na drukarce, bądź w drukarni i możemy zacząć zabawę. Niestety w tym momencie dostępna jest jedynie wersja angielska gry, jednak na dniach ma się pojawić wersja w naszym ojczystym języku.

Cała paczka do pobrania tutaj

A tutaj link do strony twórców na Facebooku


The Godfather: Imperium Corleone

The Godfather Imperium Corleone

Ruszyła przedsprzedaż gry  The Godfather: Imperium Corleone, link do sklepu Portalu – tutaj.

Zapach cygar, smak whiskey, homburgi, pisk opon i strzały z Tommy Guna… to Don Corleone trzęsie Nowym Jorkiem. Ale nic nie jest wieczne. Stań naprzeciwko najpotężniejszych mafijnych familii i walcz o władzę w mieście. Przyjmuj zlecenia od samego Ojca Chrzestnego, wysyłaj swoich gangsterów by dokonywali wymuszeń, kontroluj dzielnice i przekupuj lokalne władze. I tak wiemy, że robisz to tylko dla kasy. Pierz brudne pieniądze, a wszystko co zarobisz, wkładaj do walizki. Im bardziej wypchana, tym bardziej twoje plecy są kryte.

The Godfather: Imperium Corleone to mafijna gra planszowa osadzona w świecie Ojca Chrzestnego, w klimatach mrocznego, niebezpiecznego Nowego Jorku lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Rozgrywka toczy się na przestrzeni czterech aktów, korespondujących z wydarzeniami z filmu. W ich trakcie twoja familia będzie się rozwijać, zyskując nowych członków i zlecenia od Dona Corleone. Na twoich oczach Nowy Jork będzie rozwijał się w jedną z najważniejszych metropolii świata. Wykorzystaj nowe przedsiębiorstwa, wysyłając do nich swoich gangsterów, aby odebrali należny ci haracz. Rządzić Nowym Jorkiem mogą tylko najbogatsi, więc odkładaj każdego dolara, który nie jest Ci potrzebny w bieżących interesach.

Czy zdążysz odłożyć dość, nim przyjdzie czas na nowego Dona wszystkich Donów? A może ty i twoja familia pójdziecie spać z rybkami na dnie rzeki Hudson? Przekonaj się sam w The Godfather: Imperium Corleone.

Warto zaznaczyć, że do każdego zakupionego egzemplarza w przedsprzedaży dołączony zostanie plakat o wymiarach 33×48 cm.


Instrukcja i aplikacja do gry Pierwsi Marsjanie

Pierwsi Marsjanie

Portal Games udostępniło już instrukcję do gry Pierwsi Marsjanie, a dodatkowo w sklepie Play pojawiła się już angielska wersja aplikacji do gry.

Instrukcja

Aplikacja


Lewis & Clark na stronie Board Game Arena

Lewis & Clark

Na stronie Board Game Arena już teraz możemy zagrać w bardzo dobrą grę Lewis & Clark, tym bardziej, że obecnie jest ona niedostepna w sprzedaży.

Lewis & Clark to gra – wyścig napędzana zasobami i umiejętnym zarządzeniem kartami. Gracz musi dobrze rozporządzać ekwipunkiem, członkami wyprawy oraz radzić sobie z traperami i rdzennymi mieszkańcami tamtych terenów napotykanymi podczas podróży. Dobre dowództwo to klucz do zdobycia Zachodu!

Na czym to dokładnie polega? Gra napędzana jest przez karty postaci. W swoich szeregach możemy mieć zarówno pomocnych Indian, doświadczonych traperów, myśliwych, rewolwerowców, żołnierzy, handlarzy futrem, tłumaczy i podróżników. Każdy z nich posiada unikalne umiejętności, które znacznie pomogą Ci podczas wyprawy.

Ta prowadzi przez całe Stany Zjednoczone zarówno szlakami rzecznymi, jak i górskimi przełęczami. Głównym problemem jaki napotykamy na swojej drodze jest zarządzanie posiadanymi surowcami. Gdy zbierzemy zbyt dużo futer, drewna, ekwipunku i żywności nasze kanoe, albo objuczone konie znacznie zwolnią i nie będziemy pokonywać tak dużych dystansów jak bez tego balastu. Warto go jednak posiadać, gdyż przekazując je Indianom, rdzennym mieszkańcom tych terenów możemy znacznie przyspieszyć postępy naszej ekspedycji.

Zagracie tutaj


Przegapiłeś poprzednie Planszowe Nowinki? Nic straconego – kliknij tutaj.


Zapraszam do kolejnych ciekawych planszowych nowinek już niebawem, a jeśli chcesz być na bieżąco i wspomóc nas w rozwoju to polub naszą stronę na Facebooku jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Diceland na Facebooku

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *