Planszowy Express

Planszowe nowinki #9

24 czerwca 2017 roku

Planszowe Nowinki

Dziewiąta część cyklu Planszowych nowinek. Co tym razem?

Nowość od wydawnictwa Galakta – Gra o Tron: Żelazny Tron, rekomendacja dla gry Wielka Księga Szaleństwa i jej zbliżająca się premiera, druga edycja wspaniałej rodzinnej gry Fauna, oraz znamy zbliżoną datę premiery dodatku do gry Splendor.


!!! Uwaga !!! stała forma emisji serii Planszowych Nowinek !!!

Uwaga seria planszowe nowinki od teraz będzie pojawiała się regularnie 2 razy w tygodniu. Pierwsza dawka świeżych informacji w środku tygodnia (najczęściej środa, godzina 19:00), a druga w weekend (najczęściej w sobotę o godzinie 9:00). Zachęcam do regularnych odwiedzin.


Gra o Tron: Żelazny Tron

W drodze do wydawnictwa Galakta jest już nowa gra oparta na najpopularniejszym serialu ostatnich lat.

Gra o Tron: Żelazny Tron to gra planszowa o intrygach i zdradzie dla 3-5 graczy osadzona w ekscytującym uniwersum serialu HBO, oparta na legendarnej grze planszowej Cosmic Encounter. Każdy gracz przejmuje kontrolę nad jednym Wielkich Rodów Westeros i rzuca najsłynniejszych członków każdego rodu do walki w epickich bitwach i zakulisowych spiskach. Gracze muszą negocjować, blefować i grozić pozostałym, wykorzystując wszystkie dostępne środki aby zdobyć ostateczną nagrodę – Żelazny Tron!

Rozgrywka tylko od 18 lat. Przewidywany czas gry to od 30 do 60 minut. Premiera powinna mieć miejsce w tym kwartale.

Więcej informacje o grze na stronie wydawnictwa Galakta


 Rekomendacja dla gry Wielka Księga Szaleństwa

Wielka Księga Szaleństwa została rekomendację Spiel Des Jahre! jako gra dla zaawansowanych graczy – jest to gra wydawnictwa 2Pionki.

W magicznej bibliotece daliście się porwać wrodzonej ciekawości młodych adeptów magii. Otworzyliście księgę z działu woluminów zakazanych. Wiele o niej słyszeliście, ale chcieliście zobaczyć to na własne oczy. Nie spodziewaliście się, że konsekwencje mogą być tak okropne… Z każdej ze stron wylewają się magiczne zaklęcia i niebezpieczne monstra zrodzone z magii zagrażające całemu światu!

Teraz to Wy, jako zwykłe żółtodzioby, staniecie w szranki z Wielką Księgą Szaleństwa!

Wielka Księga Szaleństwa to gra kooperacyjna oparta o mechanizm budowania talii. To emocjonująca przygoda zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych graczy. Podczas rozgrywki gracze wcielają się w uczniów czarodziejskiej szkoły magii, którzy otworzyli zakazaną księgę szaleństwa uwalniając magiczne stwory starające się ich opętać. Wspólnymi siłami gracze starają się zamknąć tytułową księgę. Gra przebiega w ciągu 5 rund. W finałowej rundzie gracze starają się przełamać ostatnie klątwy rzucone przez stwory z księgi i zamknąć ją na zawsze…

Nie wiem jak Wam, ale mi te grafiki bardzo, ale to bardzo się podobają. Aktualnie trwa przedsprzedaż, która potrwa do 15 lipca! Sama gra zapowiada się niezwykle ciekawie.


 

Druga edycja gry Fauna

Fauna to wyjątkowa gra rodzinna – zadaniem graczy jest zgadywanie jaką wagę / długość mają różne egzotyczne zwierzęta oraz jakie obszary zamieszkują. W pudełku znajdują się duże karty z ilustracjami 360 ssaków, ptaków, gadów i płazów, duża kolorowa plansza z mapą świata, znaczniki graczy oraz broszurka krótko opisująca wszystkie występujące w grze zwierzaki.

W grze występują dwa rodzaje zwierząt – łatwiejsze i trudniejsze. Jednak nawet te łatwiejsze będą stanowić nie lada wyzwanie – z pewnością nie każdy wie gdzie żyje Salamandra czarna (Salamandra atra) czy ile waży Żaba rycząca (Rana catesbeiana)!

Gra była nominowana do prestiżowej nagrody Spiel des Jahre w 2009 roku, oraz była nominowana również do planszowej gry roku 2011 w Polsce. Ja swój egzemplarz posiadam i bardzo jestem z niego zadowolony. Za jakiś czas, z okazji zbliżającej się premiery drugiej edycji, postaram się wrzucić recenzję gry.

Premiera drugiego wydania już w sierpniu tego roku za pośrednictwem wydawnictwa Rebel.


 

Znamy datę premiery dodatku do gry Splendor

Splendor: Miasta ma bowiem pojawić się na przełomie sierpnia i września tego roku. Jest na co czekać.

Tutaj więcej informacji o dodatku.


Czerwcowe planszowe nowinki:

Planszowe nowinki 1      Planszowe nowinki 2

Planszowe nowinki 3      Planszowe nowinki 4

Planszowe nowinki 5      Planszowe nowinki 6

Planszowe nowinki 7       Planszowe nowinki 8


Zapraszam do kolejnych ciekawych planszowych nowinek już niebawem, a jeśli chcesz być na bieżąco i wspomóc nas w rozwoju to polub naszą stronę na Facebooku jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Diceland na Facebooku

Adrian Gieparda

Drzemiąca we mnie pasja i chęć dzielenia się swoją opinią na temat gier, a także szerzenia tego hobby była tak silna, że stworzyłem własny serwis, który nazwałem Diceland. W nowoczesne gry planszowe gram już od ponad 12 lat, a takie tytuły jak Agricola, Troyes, Terraformacja Marsa, czy też Projekt Gaja są dla mnie grami niemalże doskonałymi. Obecnie jestem wielkim fanem wszelkich gier euro, gdzie zdecydowano się użyć mechanikę kości w unikatowy/niecodzienny sposób. Nie odmówię również partii w ciekawe rodzinne tytuły, które pozwalają miło spędzić czas w gronie najbliższych i oderwać się od zgiełku codziennej rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *